10 Gru

„Biedronki” na sali „Hop-siup”

Dzieci z najmłodszej grupy miały swoją pierwszą „wyprawę” autobusem szkolnym na salę zabaw „Hop-siup”. Z relacji rodziców  dowiedzieliśmy się, że dzieci nie mogły doczekać się tego dnia.  A kiedy wreszcie nadszedł, spakowani (w potrzebne rzeczy zapasowe, apteczkę, prowiant), ruszyliśmy na wycieczkę . Już podróż autobusem była ciekawa, a najlepsze było dopiero przed nami. Każdy maluszek świetnie poradził sobie w nowej sytuacji. Czas zabawy mógłby trwać bez końca, ale niestety wszystko co dobre , musi się kiedyś skończyć………Mamy nadzieję, że za jakiś czas, znów gdzieś zaszalejemy!!!

  

25 Lis

„Dzień Pluszowego Misia ” u „Biedronek”

Ten wyjątkowy dzień zaistniał w naszym przedszkolnym kalendarzu na dobre. Dzieci bardzo lubią wszelkie pluszowe przytulanki, ale MISIE to ich ulubieńcy! „Biedroneczki” bawiły się swoimi pluszowymi zabawkami, śpiewały piosenki o misiach, a do tego spożywały przysmak misiów, czyli pyszny miodek z…….chrupkami! Nie zabrakło również dużych emocji związanych z konkursem plastycznym dotyczącym właśnie misiów. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Oczywiście wszystkim gratulujemy i zachęcamy do następnych wspólnych wyzwań.

 

15 Lis

Święto Niepodległości w MP44

    Każdego roku w naszym przedszkolu obchodzimy „Święto Niepodległości”. Jest to szczególna okazja,  aby najmłodszych uczyć, a starszym przypominać „SKĄD NASZ RÓD”. Szacunek wobec symboli narodowych, to również ważny temat w naszej pracy, związany z wychowaniem w duchu patriotycznym. Każdy przedszkolaczek wie, że „BIAŁO-CZERWONA” to Polska i Polacy.

  

30 Paź

„Pasowanie na przedszkolaka”

We wtorek 29 października  w Miejskim Przedszkolu nr 44 odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Licznie zgromadzeni rodzice mieli okazję podziwiać pierwsze występy swoich dzieci w grupie przedszkolnej. „Biedronki”-maluszki, odważnie wyczekały moment pasowania ich na przedszkolaków przez Pana Dyrektora oraz  z chęcią przyjęły upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystość uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z grupy najmłodszej. Dzieciom gratulujemy, a rodzicom serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

30 Wrz

„Cyrk leśnych robaczków”

W poniedziałek 30.09. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Już po raz kolejny dzieci miały okazję dobrze bawić się podczas występu aktorów z Krakowa. Przedstawienie wywarło ogromne wrażenie, zwłaszcza na nowych przedszkolakach, które z różnymi emocjami poznawały i witały kolejnych bohaterów . Mamy nadzieję, że niebawem znów będziemy gościć wspaniałych aktorów, którzy  wprowadzą nas w magiczny świat teatru z inną bajką…..

19 Sie

Dni adaptacyjne dla nowych przedszkolaków MP44

Dyrektor oraz Personel Miejskiego Przedszkola nr 44 serdecznie zapraszają  nowe dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami na „Dni adaptacyjne”, tj. 26. i 27. sierpnia w godzinach od 9.00 do 11.00 . Podczas wizyty w naszym przedszkolu rodzice poznają wychowawców grupy najmłodszej oraz będą mogli dowiedzieć się istotnych rzeczy dotyczących funkcjonowania placówki i pobytu dziecka w przedszkolu.

ZAPRASZAMY!!!

 

13 Cze

„SOWY” w Bibliotece w Zawadzie

 

W czwartek 13.06.  grupa najstarsza udała się do miejscowej Biblioteki, aby w imieniu przedszkolaków, podziękować za cały rok współpracy. W zamian, dzieci otrzymały serdeczne życzenia udanych wakacji, no i oczywiście drobne słodkości. Nie mogło obejść się również bez bajki, więc Pani Wioletka, jak zwykle, wybrała dla dzieci ciekawą historię , tym razem o niezwykle kolorowym słoniku – Elmerze. Po wysłuchaniu bajeczki, dzieci chętnie pokolorowały przygotowane wcześniej słoniki, a następnie przekazały je Pani bibliotekarce i wykonały wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Na koniec starszacy zaśpiewały „Wakacyjna piosenkę ” i w dobrych humorach wróciły do przedszkola.Po wakacjach znów tam wrócimy, większość jako PIERWSZOKLASIŚCI!!!

 

 

 

13 Cze

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PRZEDSZKOLA

We wtorek 11.06. odbyła się uroczystość Pożegnania Absolwentów Przedszkola. Dzieci z grupy najstarszej, wraz z wychowawcami, przygotowały program artystyczny dla rodziców i zaproszonych gości. Tradycyjnie przedszkolaki rozpoczęły występ od poloneza, następnie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, a w każdym słowie wybrzmiewała nutka nostalgii i zadumy, bo kończy się beztroski okres przedszkolny, a zaczyna bardziej wymagający -szkolny. Absolwenci otrzymali z rąk Pana Dyrektora Władysława Kondrasa pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po uroczystości  odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z grupy „Sowy”. Za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości wszystkim składamy serdeczne podziękowania, a dzieciom jeszcze raz życzymy sukcesów w szkole i oczywiście wcześniej- udanych wakacji!!

!  

09 Cze

Wyprawa 6-latków na Wagmostaw

W czwartek 06.06.2019r. grupa „Sowy” udała się na Wagmostaw do Zielonej Góry. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci poza terenem przedszkola oraz poznanie nowego miejsca, przyjaznego dla ludzi i zwierząt. Dzieci miały okazję poobserwować w naturze kaczki pływające po stawie ze swoim potomstwem. Mogły również odpocząć w ciszy nad wodą i delektować się widokiem pięknej fontanny, a na koniec oczywiście nie zabrakło czasu na poczęstunek oraz dobrą zabawę na fajnym placu zabaw z prawdziwym „statkiem pirackim”. Zadowolone, pełne wrażeń „Sowy ” wróciły do przedszkola, w którym oczywiście  podzieliły się wrażeniami z rodzicami.

22 Mar

„W marcu jak w garncu”

         Miesiąc marzec w grupie starszaków obfituje w wiele ciekawych wydarzeń, ale po kolei… Chłopcy postanowili samodzielnie przygotować upominki dla dziewczynek na  „Dzień Kobiet”, bransoletki z koralików . Prezenty spodobały się zarówno koleżankom, jak i paniom.

 

Nadejście nowej pory roku było długo wyczekiwane. Częste zmiany pogody powodowały dużą absencję wśród dzieci, ale w końcu nadeszła ta upragniona wiosna , a wraz z nią nowa energia do życia i działania. „Sowy” bardzo ambitnie przygotowały się do „Pierwszego Dnia Wiosny”, dzieci wraz z rodzicami wykonały przepiękne kwiaty z bibuły, a dodatkowo kolorowe kapelusze, opaski, czapki z pomponikami. Nie pozostało więc nic innego, jak urządzenie wiosennego pokazu mody, przed zaplanowanym korowodem. Radości i uśmiechów dzieci tego dnia było bez liku. Chcemy, aby ten wiosenny nastrój trwał jak najdłużej!!!

 

 

 

 

 

 

Pierwszego dnia wiosny wiele się działo. Oprócz pokazu mody i korowodu w czasie którego dzieci pożegnały Marzannę, w godzinach popołudniowych odbył się „Wiosenny Przegląd Poezji Dziecięcej”. I tym razem wrażeń nie brakowało. Było prawdziwe jury, przyszli rodzice, no i oczywiście przybyli wspaniali uczestnicy z każdej grupy przedszkolnej. Dzieci, odświętnie ubrane, świetnie przygotowane przez rodziców i wychowawców, zaprezentowały wierszyki na najwyższym poziomie! Publiczność zgromadzona w świetlicy ZE nr 8  gromkimi brawami nagradzała każdego uczestnika. Zdolni, młodzi recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, a po występach były oczywiście zdjęcia i poczęstunek. Jeszcze raz gratulujemy dzieciom, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i obecność na ważnych dla dzieci wydarzeniach w naszym przedszkolu.