04 Cze

Dzień Dziecka na sportowo

Jak co roku reprezentacja najmłodszych uczniów z naszej szkoły wzięła udział w „Dniu Dziecka na sportowo”  zorganizowanym przez MOSiR Zielona Góra.Rozgrywki odbyły się na stadionie przy ulicy Sulechowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

23 Maj

Spotkanie autorskie p.Ewa Nowak 23.05.2018r.

        Książka uczy, bawi, rozwija. To pokarm dla wyobraźni, kreatywności, wzbogaca słownictwo i poprawia umiejętność pisania trudnych wyrazów.  Nowo poznane słowa tworzą w mózgu sieć autostrad, którymi przemieszczają się zasady ortografii, pojęcia, definicje, postaci, fakty, czy wzory matematyczne. Książka uczy logicznego myślenia, analizy i syntezy. Tą autostradą w naszych głowach jeżdżą samochody emocji, opinii i wniosków.

    Spotkanie z p.Ewą Nowak w Publicznej Bibliotece w Zielonej Górze-Zawada, dnia 23.05.2018r. to podróż nie tylko po świecie książek, to wyprawa do zasad dobrego wychowania, słowotwórstwa. To podróż pełna poczucia humoru i dowcipu, a przede wszystkim podróż w głąb siebie. W swój świat zasad moralnych i etycznych, zasad savoir vivre. Pani Ewa w zabawny sposób pokazała młodzieży, że cyt. „legalny głupek” z dys…może sięgnąć po swoje marzenia. Przypomniała także, że zaledwie 20 minut dziennego czytania to pobudka i pożywka dla zaspanych, rozleniwionych szarych komórek. I choć w dzieciństwie znalazła się w tzw. „szarej masie” to nie przeszkodziło jej dziś znaleźć się tutaj, jako znana i lubiana pisarka. Pamiętajmy jednak, że kluczem sukcesu jest wytrwałość, konsekwencja, praca i sumienność

18 Maj

Warsztaty w Zespole Szkół Zawodowych PBO” 18.05.2018r.

    Jakim wielkim zaskoczeniem dla uczniów klas VII była wizyta w Zespole Szkół Zawodowych PBO przy ul.Zimnej 3 w Zielonej Górze. Zdziwienie to było tym większe, że zobaczyliśmy młode dziewczęta w tipsach i wizażu wykonujące zawody dziś uznawane za „męski fach”. Okazało się, że kobiety świetni potrafią odnaleźć się umiejętnościach kładzenia glazury, malowania czy tapetowania. Być może to sprawiło, że niektórzy chłopcy z naszej szkoły postawili sobie za „punkt honoru” położenia tynkiem całej ściany. Poczuli zapach farby i gładzi, a ubrudzone ręce „po łokcie” uświadomiły im, że fizyczna praca może przynieść wymierne korzyści. Warsztaty te były też kolejnym impulsem do tego, aby zastanowić się już dziś nad dokonaniem wybory nowej szkoły.

17 Maj

Lekcja historii w Muzeum Wojskowym w Drzonowie 17.05.2018r.

     Muzeum Wojskowe w Drzonowie jest to miejsce, które należy odwiedzić. Siedzibą muzeum jest klasycystyczny pałac wraz z przylegającym do niego parkiem. Na terenie muzeum znajduje się ponad 3000 eksponatów. Są tu zbiory: ciężkiego sprzętu wojskowego, lotnictwa militarnego, broni maszynowej, palnej, białej, uzbrojenia ochronnego, umundurowania, oporządzenia i wyposażenia, odznaczeń, dokumentów, map i zdjęć. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest również wystawa poświęcona niezwykłym kobietom. Największą atrakcją dla uczniów klas czwartych była przejażdżka wozem bojowym. Uczniowie mieli okazję usłyszeć warkot silnika, poczuć zapach benzyny i „wiatr we włosach”. Lekcja historii niemal jak na poligonie.

11 Maj

Przerwa na Czytanie 11.05.2018r.

   III Edycja Przerwy na Czytanie to pomysł na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, uświadomienie im, że książka może być ciekawa i być alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Dziś w dobie tak gwałtownego rozwoju cywilizacji multimedialnej istniej realne zagrożenie wyparcia jej z domowych bibliotek.

   W ZE nr 8 w Zielonej Górze uczniowie klas I-VII zebrali się na kilku przerwach aby wymienić się spostrzeżeniami na temat nowości wydawniczych, ostatnio przeczytanej książki i ulubionego pisarza. Młodzież klas starszych z książką w ręku była przykładem dla młodszych, bo przecież naśladownictwo jest jedną z form uczenia się od siebie.

   W oddziale przedszkolnym natomiast zaprzyjaźniony bibliotekarz czytał dzieciom bajki i opowiadania. Książka jest narzędziem do „bawiąc uczyć, ucząc bawić”.

11 Maj

„Bieg Zwycięstwa” 11.05.2018r.

     Już po raz kolejny przy współpracy z sołtysem Zielonej Góry-Zawada w naszej szkole zorganizowany  został „Bieg Zwycięstwa”. Obok „garści” wiedzy o okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja zdobytej na wspólnym apelu, dodatkowo „rzeźbiliśmy formę” w myśli idei Szkoły Promującej Zdrowie. I tak jak zawsze najliczniejszą grupą, która stanęła na linii START  były dzieci z przedszkola. Wszystkie dzieci otrzymały symboliczne medale. Zwycięzcy natomiast uhonorowani zostali pucharami oraz medalami. W sumie w biegu wystartowała 100 uczniów. Dodatkowo uczniowie klas I-III uczestniczyli w cyklu zajęć pt. „Spotkanie z Polską: biel i czerwień”.   Dziś już świetnie wiedzą co symbolizują barwy na polskiej fladze i kto był legendarnym założycielem naszego państwa. Rozumieją znaczenia słowa „patriotyzm” i będą wiedzieli jak należy zachować się w czasie uroczystości państwowych. Dziś pozostaje nam powiedzieć do zobaczenia za rok!

10 Maj

Uczniowie klas III i IV a na „deskach” szkolnego teatru 10.05.2018r.

     Minęła kolejna rocznica Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku to 227. Tym razem bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie klas trzecich, którzy recytowali wiersze oraz pokazali się w tanecznej odsłonie. Zaprezentowali nam taniec „Krakowiak”. Dziewczęta i chłopcy w pięknych strojach pozwolili poczuć się nam jak na koncercie zielonogórskiego zespołu tanecznego „Maki”. Uczniowie klasy IV a natomiast przenieśli nas do czasów stanisławowskich, na Warszawski Rynek gdzie ogłoszono Ustawę Rządową. Gratulujemy uczniom wspaniałego występu.

08 Maj

„Bieg Zwycięstwa”

Szanowni Państwo!

     Już po raz kolejny przy współpracy z sołtysem Zielonej Góry-Zawada w naszej szkole organizowany jest „Bieg Zwycięstwa”. Wszyscy chętni uczniowie, którzy dostarczyli wychowawcom poszczególnych klas zgodę uczestnictwa w biegu od rodziców stają na linii startu w ten piątek tj. 11 maja 2018r.  Kategorie wiekowe to:

I kategoria: „0” i klasa I,

II kategoria: klasy II-III

III kategoria: IV-V

IV kategoria: VI-VII-VIII

Najmłodsi biegną na szkolnym boisku Orlik, starsi w lesie nieopodal szkoły.

Zachęcamy do udziału. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Sołecką Zawady oraz sołtysa  – J. Smotra.