09 Gru

Mikołaju! Dziękujemy!

Dzieci z grupy ,,Muchomorki” słowami piosenki M.Jeżowskiej, pragną podziękować Mikołajowi za pamięć i prezenty, które zostawił wraz z listem pod choinką, gdy dzieci były na koncercie.,,Kochany Panie Mikołaju,
Dziewczynka z bardzo smutną minką
Pyta mnie o to, czy Pan znajdzie
Prezent pod choinką?

Czy ktoś o Panu nie zapomni
Że Panu smutno będzie potem
Dzieci chcą Panu dać w prezencie
Serca szczerozłote

Takie serduszka pięknie grzeją
W długich podróżach wśród zamieci,
Dzieci są Pana Mikołajem,
A Pan jest Mikołajem dzieci…”

09 Gru

Koncert Mikołajkowy w Filharmonii Zielonogórskiej


Dnia 6 grudnia dzieci z grupy ,,Muchomorki” wybrały się na Koncert Mikołajkowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Joanny Ślusarczyk. Tematem przewodnim była muzyka z baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Wśród zagranych przez orkiestrę utworów znalazły się m.in. Mazur, Polonez, Taniec wieszczki cukrowej, Jezioro Łabędzie. Dzieci miały okazję poznać wiele tańców ludowych, wysłuchać występu ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej -akordeonisty oraz zadyrygować orkiestrą. Dla większości przedszkolaków była to ich pierwsza wizyta w filharmonii. Koncert bardzo się wszystkim podobał, na pewno pozostanie w pamięci dzieci.


06 Gru

Kreatywne zabawy z papierem

Przedszkolaki każdego dnia rozwijają motorykę ręki oraz wyobraźnię przestrzenną. Ostatnio przekonały się, że wystarczy kilka kolorowych kartek papieru, klej i chęci, by wykonać ozdoby świąteczne.
Pani pedagog-Renata Bator kolejny raz inspirowała dzieci w gr.,,Muchomory” do podejmowania własnej aktywności plastyczno-technicznej. Zabawy z papierem warto kontynuować również w domu wykorzystując gazety, tekturę, papierowe rolki, itp. Niewiele trzeba, by poruszyć dziecięcą ciekawość świata i radość z odkrywania jego tajemnic.

06 Gru

Mikołajkowe spotkanie w Bibliotece Publicznej w Zawadzie.

Dnia 3 grudnia 2018r. przedszkolaki z grupy ,,Muchomorki” udały się do Biblioteki Publicznej w Zawadzie. Najpierw Pani czytała dzieciom opowiadania i wiersze związane z tradycjami bożonarodzeniowymi, a następnie kolorowały Mikołaja.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem oraz dyplomem. Wizyta miała na celu wzbudzenie zainteresowania książką oraz zapoznanie ze zwyczajami bożonarodzeniowymi.

27 Lis

Przedszkolaki na SPARTAKIADZIE w Drzonkowie

Dnia 27 listopada 2018r. odbyła się w Drzonkowie Spartakiada Przedszkolaka, w której uczestniczyły dzieci z siedmiu placówek przedszkolnych miasta Zielona Góra. Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych 3-4-latki i 5-6-latki.
Spartakiada rozpoczęła się od radosnego przemarszu wszystkich uczestników i wspólnej rozgrzewki.

Jako pierwsze w konkurencjach brały udział dzieci młodsze. Ich zadaniem było m.in. bieg w parach ze słodziakiem na kocu tzw. ,,hamak”, przejście przez tunel, przełożenie obręczy.Starsze przedszkolaki miały konkurencje nieco trudniejsze. Odbył się m.in wyścig żółwi, trzeba było skakać ze słodziakiem między kolanami, poskładać koszulki, a także sprawnie poprowadzić kijem hokejowym słodziaka do pachołka.

Dzieci z wielką radością i energią brały udział we wszystkich konkurencjach, wzajemnie sobie dopingowały i wykonały do końca sportowe zadania.
Na zakończenie Spartakiady wszystkie grupy przedszkolne otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.To był bardzo wesoły dzień!

25 Lis

Rozpoczynamy XIX edycję akcji ,,Góra Grosza” 26.11.2018r.-02.01.2019r.


Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

25 Lis

Wydarzenia z minionego tygodnia

Teatrzyk ,,Detektyw Zagadka na tropie”

W naszym przedszkolu po raz kolejny gościli aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa.
Tym razem przyjechali z przedstawieniem ,,Detektyw Zagadka na tropie”. W czasie spektaklu dzieci miały możliwość występowania na scenie razem z aktorami, przez co współtworzyły przedstawienie.


Organizowanie przedstawień teatralnych na terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów prezentowanych bajek.

Wyjazd do Cinema City-warsztaty ,,Jak powstaje książka”

22 listopada 2018r. dzieci z grupy ,,Muchomorki” wzięły udział w warsztatach „Jak powstaje książka”, których celem było propagowanie czytelnictwa, edukacja i upowszechnianie sztuki poprzez kreatywne działania twórcze. Dzieci poznały historię piśmiennictwa, papieru, kaligrafii i przede wszystkim książki- również te największe i najmniejsze na świecie.

Na koniec warsztatów przedszkolaki obejrzały film pt.,,Książka Lilly”.

23 listopada 2018r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
<

21 Lis

Muchomorki z wizytą w sali edukacyjnej Ognik

Dnia 21 listopada 2018 roku grupa przedszkolna „Muchomorki” pojechała do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Celem wycieczki były zajęcia w edukacyjnej sali bezpieczeństwa przeciwpożarowego ,,Ognik”. W pomieszczeniu symulującym mieszkanie dzieci zobaczyły, co może się stać, gdy pozostawimy garnek na gazie, włączone żelazko czy też suszarkę w pobliżu wody– wystarczy chwila nieuwagi, by znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia,a nawet życia.

Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały krótkie bajki edukacyjne i dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia. Bardzo dziękujemy panu strażakowi, który przeprowadził zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Przedszkolaki zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!

14 Lis

Udział przedszkolaków w przeglądzie pieśni patriotycznych-,,Kocham Polskę”


W dniu 14 listopada 2018r. dzieci z grup ,,Muchomorki” i ,,Sowy”,wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr14. Celem przeglądu było ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych, uświadomienie ich roli w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości Polaka – współczesnego patrioty.

Występy wszystkich grup przedszkolnych (a było ich 13)zostały nagrodzone wielkimi brawami, a na pamiątkę otrzymały medale i drobne upominki. Gratulujemy!

09 Lis

11 listopada w pamięci przedszkolaków.

W naszym przedszkolu 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Dzieci dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

 Narodowe Święto Niepodległości – Hymn śpiewany przez Muchomorki – link do filmuW tym dniu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny.