15 Lis

Święto Niepodległości w MP44

    Każdego roku w naszym przedszkolu obchodzimy „Święto Niepodległości”. Jest to szczególna okazja,  aby najmłodszych uczyć, a starszym przypominać „SKĄD NASZ RÓD”. Szacunek wobec symboli narodowych, to również ważny temat w naszej pracy, związany z wychowaniem w duchu patriotycznym. Każdy przedszkolaczek wie,                                                że ” BIAŁO-CZERWONA” to Polska i Polacy.

  

11 Lis

SOWY wiedzą, że ŚNIADANIE DAJE MOC!!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do zabawy,nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.


Najważniejsze cele programu:
Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Od początku miesiąca dzieci przygotowywały się do kampanii. Wspólnie wykonały plakat, dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się (12 zasad zdrowego żywienia), przypominały sobie rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie.
W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 7 listopada.
Dzieci samodzielnie komponowały zdrowe kanapki, pamiętając o higienie i bezpieczeństwie.
Dzięki przeprowadzonym warsztatom kulinarnym, dzieci miały możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania, a przy okazji powtórzenia nazw owoców i warzyw w języku angielskim.


Moc- daje zdrowe śniadanie oraz aktywność ruchowa. Nasze przedszkolaki zmagały się w konkurencjach sportowych wraz ze starszymi koleżankami i kolegami ze szkoły. Wspólne śniadanie oraz zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

08 Lis

„Śniadanie daje moc” grupie Muchomorków

Co roku, 8 listopada, wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc.

8 listopada - dzień Śniadanie Daje Moc

 

 

 

 

 

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.

Podczas zajęć edukacyjnych, przekazywane są najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu.

Najważniejsze cele programu to:

  • Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
  • Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

Nasze Przedszkolaki w ramach akcji świętowały 7 listopada. Wykonały plakat promujący zdrowe nawyki oraz samodzielnie komponowały zdrowe kanapki podczas wspólnie przygotowywanego śniadania, pamiętając o higienie i bezpieczeństwie. Dzięki temu miały możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć

ze wspólnie przygotowywanego śniadania w grupie Muchomorków.

 

  

 

Więcej o akcji poczytać można na:

https://sniadaniedajemoc.pl/o-programie/

30 Paź

„Pasowanie na przedszkolaka”

We wtorek 29 października  w Miejskim Przedszkolu nr 44 odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Licznie zgromadzeni rodzice mieli okazję podziwiać pierwsze występy swoich dzieci w grupie przedszkolnej. „Biedronki”-maluszki, odważnie wyczekały moment pasowania ich na przedszkolaków przez Pana Dyrektora oraz  z chęcią przyjęły upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystość uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z grupy najmłodszej. Dzieciom gratulujemy, a rodzicom serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

29 Paź

„Jesienna ozdoba”

Dnia 29 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego

pt. „Jesienna ozdoba”.

Poprzez udział w konkursach kształtuje się osobowość u dziecka. To bardzo duże wyzwanie dla jego rodziców lub opiekunów. Każde dziecko inaczej podchodzi do udziału w organizowanych zabawach i ma indywidualne podejście do współzawodnictwa i rywalizacji. Dobrą metodą może okazać się właśnie zachęcenie dziecka do udziału w różnego rodzaju akcjach oraz pomoc w tworzeniu prac konkursowych.  Wspólne działania to również wspaniała forma spędzania czasu z rodziną. Nasze przedszkolaki wiedzą o tym doskonale, dlatego z ogromną chęcią i zaangażowaniem biorą udział w różnorodnych konkursach organizowanych na terenie naszego Przedszkola. Tym razem nasz korytarz wypełniły jesienne ozdoby. Każda inna, pomysłowa i piękna! 🙂

Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!

 

27 Paź

Roztańczona lampa Alladyna

Dnia 24 października 2019 r.odwiedzili nas artyści Lubuskiego Biura Koncertowego
i zaprezentowali przedszkolakom koncert pt. ” Roztańczona lampa Aladyna”.


Koncert wprowadził wszystkich we wspaniały muzyczny nastrój. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały muzyki, poznawały instrumenty takie jak: saksofon, gitara i klarnet oraz dowiedziały się co to jest futerał. Dodatkowym walorem koncertu był pokaz tańca – księżniczki Jasminy. Przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami chętnie nagradzały wykonawców gromkimi brawami.

22 Paź

„O Yeti!” i warsztaty przyrodnicze

We wtorek 22 października grupy Muchomorki i Sowy pojechały do Zielonej Góry. Był to dzień pełen wrażeń i wielu atrakcji… Przedszkolaki dzielnie zniosły podróż autobusem MZK, obserwując przyrodę za oknem. Odwiedziły Cinema City w Zielonej Górze, gdzie oglądały wzruszający film pt. „O Yeti!”, opowiadający

o przyjaźni i niezwykłej przygodzie. Uczestniczyły również w warsztatach przyrodniczych pt. „Inspiracje z natury – czyli jak człowiek podpatruje przyrodę.” Wykazały się przy tym sporą wiedzą w dziedzinie przyrody i otrzymały interesujące nagrody.