07 Sty

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.


W dniu 07.01.2019r. w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali gimnastycznej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką.


Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci wróciły do sali na poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

31 Gru

Posiłki w MP44 _2019r.

Posiłki w 2019 r.

 Miejskie Przedszkole nr 44

„Zawada”

Koszt posiłków w  2019 r. wynosi:

Pełen posiłek (śniadanie, obiad, podwieczorek): 8,45 zł

Wpłat za obiady  dokonujemy wyłącznie przelewem na konto szkoły

ZESPÓŁ EDUKACYJNY NR 8

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 44

W ZIELONEJ GÓRZE

Imię i nazwisko dziecka/grupa

Nr  konta:

PKO BP I O/Zielona Góra  21 10205402 0000 0102 0112 0468

TERMINY PŁATNOŚCI:  do 15 każdego miesiąca.

ODLICZENIA ZA WYŻYWIENIE BĘDĄ DOKONYWANE 

ZA KAŻDY DZIEŃ NIEOBECNOŚCI DZIECKA W PRZEDSZKOLU. 

PROSIMY – ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH – O PUNKTUALNE

PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA – DO GODZ. 8.00.

POSIŁKI PRZEDSZKOLNE – 2019

Posiłki przedszkolne styczeń 2019 r.

Posiłki Przedszkolne styczeń 2019

 

23 Gru

Świąteczne warsztaty u Muchomorków

W dniu 20 grudnia 2018 roku w grupie Muchomorków zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla dzieci w ramach współpracy z rodzicami. Zaprosiłyśmy rodzica-panią Kasię Limanówkę, która jest nauczycielem plastyki. Celem warsztatów było wykonanie Mikołaja wykorzystując drewniane krążki.


Dzieci z zapałem wykonały Mikołaje wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.
Dziękujemy pani Kasi za mile spędzony czas i podzielenie się swoimi pomysłami, a pani Ani Kasińskiej za pomoc w zgromadzeniu materiałów. Dziękujemy!

20 Gru

Przedświąteczne kolędowanie

     W czwartek, 20 grudnia, dzieci z grupy „Sowy” wzięły udział we wspólnym kolędowaniu wraz z uczniami i nauczycielami ZE nr 8. Nasi reprezentanci wspaniale spisali się na scenie śpiewając piosenkę pt.: ” Noc oczekiwania”. Wszyscy uczestnicy wprowadzili nas w świąteczny nastrój, dzięki czemu choć na chwilę zapomnieliśmy o codziennych obowiązkach. Wszystkim kolędnikom i rodzicom, życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 Roku!

 

 

 

09 Gru

Mikołaju! Dziękujemy!

Dzieci z grupy ,,Muchomorki” słowami piosenki M.Jeżowskiej, pragną podziękować Mikołajowi za pamięć i prezenty, które zostawił wraz z listem pod choinką, gdy dzieci były na koncercie.,,Kochany Panie Mikołaju,
Dziewczynka z bardzo smutną minką
Pyta mnie o to, czy Pan znajdzie
Prezent pod choinką?

Czy ktoś o Panu nie zapomni
Że Panu smutno będzie potem
Dzieci chcą Panu dać w prezencie
Serca szczerozłote

Takie serduszka pięknie grzeją
W długich podróżach wśród zamieci,
Dzieci są Pana Mikołajem,
A Pan jest Mikołajem dzieci…”

09 Gru

Koncert Mikołajkowy w Filharmonii Zielonogórskiej


Dnia 6 grudnia dzieci z grupy ,,Muchomorki” wybrały się na Koncert Mikołajkowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Joanny Ślusarczyk. Tematem przewodnim była muzyka z baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Wśród zagranych przez orkiestrę utworów znalazły się m.in. Mazur, Polonez, Taniec wieszczki cukrowej, Jezioro Łabędzie. Dzieci miały okazję poznać wiele tańców ludowych, wysłuchać występu ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej -akordeonisty oraz zadyrygować orkiestrą. Dla większości przedszkolaków była to ich pierwsza wizyta w filharmonii. Koncert bardzo się wszystkim podobał, na pewno pozostanie w pamięci dzieci.