14 Lis

Ale to już było…

Z okazji obchodów Dni Zielonej Góry starszaki we wrześniu wybrały się na wycieczkę do Zielonej Góry. Dzieci poznały legendę o Bachusie oraz jego dzieciach – Bachusikach. Mogliśmy kilka z nich z łatwością odnaleźć na deptaku. Był czas również na zabawę i poczęstunek.

sdr

sdr

W środę 19 września na hali CRS świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. A tak się bawiliśmy:

dav

dav

dav

Dzień 28 września był dniem pełnym wrażeń, radości i zabawy dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla wszystkich chłopców, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły kolegom serdeczne życzenia, a następnie wręczyły im upominki. A potem przyszedł czas na radosną zabawę.

sdr

dav

sdr

14 Lis

„Śniadanie daje moc”

8 listopada 2018 r. „Sowy”  przygotowały zdrowe śniadanie. Promocja śniadania jako zdrowego posiłku dnia przebiegła w miłej atmosferze. Na talerzach pojawiły się  warzywa, sery i wędliny. Przedszkolaki samodzielnie komponowały swoje kanapki. Dodatkowo mogły ucztować razem przy długich stołach – co sprzyjało wymianie uwagi i opinii na temat, co komu smakuje :).

dav

dav

dav

dav

dav

14 Lis

Udział przedszkolaków w przeglądzie pieśni patriotycznych-,,Kocham Polskę”


W dniu 14 listopada 2018r. dzieci z grup ,,Muchomorki” i ,,Sowy”,wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr14. Celem przeglądu było ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych, uświadomienie ich roli w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości Polaka – współczesnego patrioty.

Występy wszystkich grup przedszkolnych (a było ich 13)zostały nagrodzone wielkimi brawami, a na pamiątkę otrzymały medale i drobne upominki. Gratulujemy!

09 Lis

11 listopada w pamięci przedszkolaków.

W naszym przedszkolu 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Dzieci dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

W tym dniu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny.

07 Lis

Przedszkolaki w KRAINIE TAŃCA

Taniec jest przejawem ruchowej działalności człowieka oraz istotnym elementem wychowania dzieci i młodzieży.

Dzieci w naszym przedszkolu każdego dnia rozwijają i doskonalą umiejętności taneczne.
Taniec jest jedną z ulubionych form aktywności i ekspresji dziecięcej, dlatego w każdy wtorek wykwalifikowane instruktorki (pani Hania i Monika) wprowadzają dzieci do ,,krainy tańca”.

Zabawowa forma działalności tanecznej sprzyja odprężeniu psychicznemu, zmniejsza napięcia i likwiduje źródła frustracji. Dzieci wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają się na świat, są spontaniczne i bardzo często odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej.
Zadowolenie i uśmiech dzieci widać na zdjęciach:)
Stała obecność melodii powoduje, że ruchy taneczne rytmicznie wykonywane i powtarzane stają się ruchami intensywnymi, przez co poprawiają motoryczność dziecka i jego sprawność ruchową. Taniec kształtuje precyzję ruchów, doskonali ich koordynację i orientację przestrzenną.

28 Paź

Inscenizacja wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy


Aby przybliżyć tematykę warzyw, owoców i zdrowego odżywiania, grupa 4-5 latków pod kierunkiem pani Teresy i Agnieszki zaprezentowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

Mali aktorzy ćwiczyli z uśmiechem na twarzy wykonywane przez siebie role. W piątek 26.10.2018r. zmierzyły się z tremą, aby móc poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Zaproszeni goście- uczniowie kl.I wraz z nauczycielką oraz wicedyrektorem z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw.
Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Spotkanie skończyło się pysznie!! Wszyscy zajadali się surówką z marchwi, jabłek i pomarańczy przygotowaną przez Muchomorki.

27 Paź

„Sowy” pamiętają o tych, którzy odeszli…

W piątek 26.10.2018r. dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej udały się na cmentarz w Zawadzie, aby zatroszczyć się o zaniedbane groby, zapalić znicze i powspominać tych, którzy odeszli. Przedszkolaki bardzo chętnie wywiązały się ze swojego zadania. Była to dla nich prawdziwa lekcja życia. Teraz już zawsze będą pamiętać, jak należy zachować się w tym szczególnym miejscu.

25 Paź

,,Ja i moje emocje”- nauka ich wyrażania podczas zabaw w gr.Muchomorków

” Gdyby porównać nasze życie do żaglowca, to emocje byłyby wiatrami.
Nagła zmiana wiatru wprawia żagle w łopot,
brak wiatru spowalnia ruch i sprowadza martwą ciszę,
zaś jego nadmiar może rzucić statek na skały.
Na naukę umiejętnego żeglowania nigdy nie jest za późno.”

„Ja i moje emocje” to cykl zajęć prowadzony przez pedagog mgr Renatę Bator.
Głównym celem zajęć jest pomóc dzieciom w codziennym życiu w zakresie umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami i radzenia sobie w codziennych sytuacjach społecznych. Zajęcia „Ja i moje emocje” są uzupełnieniem programu, na którym pracujemy w naszym przedszkolu i jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Opiera się na aktywności wychowanków rozwijając mocne strony każdego z nich. Kształtuje w dziecku szeroko pojętą samodzielność, która przejawia się w samoobsłudze, umiejętności nawiązywania relacji z rówieśnikami, gotowości do podejmowania inicjatyw oraz umiejętności radzenia sobie z problemami. Założenia te realizowane będą przede wszystkim w sytuacjach życia codziennego grupy i w czasie różnorodnych zabaw. Udział dzieci w zabawach pozwoli im na głębokie przeżywanie i oswajanie się z emocjami, rozwiązywanie problemów, nabieranie zaufania do siebie i wiary we własne siły, a zdobyte tą drogą umiejętności oraz wiedza będą bardziej zrozumiałe i trwałe.

25 Paź

XV Akcja Zielonogórska PSU na BUDĘ!

Kolejny raz ruszamy z pomocą zwierzętom w schronisku. Gorąco zachęcamy każdego bez wyjątku, do pomocy bezdomniakom- poprzez zaangażowanie się w zbiórkę karmy i akcesoriów niezbędnych w schronisku.

Akcja trwa od listopada do 6 grudnia! Prosimy przynosić do przedszkola:
* karmę suchą i mokrą;
* koce, ręczniki, kołdry (bez pierza!), legowiska – nie muszą być nowe, ale ważne, żeby od razu nadawały się do użycia;
* porządne smycze, szelki, obroże;
* podkłady higieniczne

Wierzymy, że zaszczepiona dzieciom empatia pozostanie w nich do końca życia…