09 Gru

Mikołaju! Dziękujemy!

Dzieci z grupy ,,Muchomorki” słowami piosenki M.Jeżowskiej, pragną podziękować Mikołajowi za pamięć i prezenty, które zostawił wraz z listem pod choinką, gdy dzieci były na koncercie.,,Kochany Panie Mikołaju,
Dziewczynka z bardzo smutną minką
Pyta mnie o to, czy Pan znajdzie
Prezent pod choinką?

Czy ktoś o Panu nie zapomni
Że Panu smutno będzie potem
Dzieci chcą Panu dać w prezencie
Serca szczerozłote

Takie serduszka pięknie grzeją
W długich podróżach wśród zamieci,
Dzieci są Pana Mikołajem,
A Pan jest Mikołajem dzieci…”

09 Gru

Koncert Mikołajkowy w Filharmonii Zielonogórskiej


Dnia 6 grudnia dzieci z grupy ,,Muchomorki” wybrały się na Koncert Mikołajkowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Joanny Ślusarczyk. Tematem przewodnim była muzyka z baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Wśród zagranych przez orkiestrę utworów znalazły się m.in. Mazur, Polonez, Taniec wieszczki cukrowej, Jezioro Łabędzie. Dzieci miały okazję poznać wiele tańców ludowych, wysłuchać występu ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej -akordeonisty oraz zadyrygować orkiestrą. Dla większości przedszkolaków była to ich pierwsza wizyta w filharmonii. Koncert bardzo się wszystkim podobał, na pewno pozostanie w pamięci dzieci.


07 Gru

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 6 grudnia nasze Przedszkolaki świętowały Mikołajki. Miały okazję spotkać tego wyjątkowego gościa, gdy przechadzał się przedszkolnym korytarzem. Z obserwacji Mikołaja wynika, że wszystkie dzieci  musiały być bardzo grzeczne przez cały rok, dlatego też otrzymały obfite prezenty oraz listy, które zostały odczytane w grupach przez panie nauczycielki. Dzieci nauczyły się, że warto czekać i starać się każdego dnia, być miłym, uprzejmym i koleżeńskim. Był to wspaniały dzień pełen niespodzianek i wyczekiwanych spotkań oraz świetna okazja do wymieniania się swoimi opiniami i przeżyciami między rówieśnikami z różnych grup wiekowych. Nasze Dzieci bardzo chętnie uczestniczą we wspólnych spotkaniach, rozmowach oraz aktywnościach, jak zabawy czy oglądanie bajek.

 

 

 

 

07 Gru

ZEBRANIE/KONSULTACJE

ZEBRANIE/KONSULTACJE

 1O GRUDNIA  2018. (PONIEDZIAŁEK)

Serdecznie zapraszamy na  zebranie połączone z konsultacjami:

GODZ. 16.30. –  KLASY I – III

GODZ. 17.30. – KLASY IV – VIII   (INFORMACJA O PROPONOWANYCH OCENACH NDST.)

Zapraszamy!

 

07 Gru

Andrzejki

W dniu 29.11 w naszej szkole odbyła się zabawa Andrzejkowa. Uczniowie klas IV-VIII mieli niepowtarzalną okazję poznania swojej przyszłości, bowiem w świetlicy szkolnej Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panem Robertem Gembarą przygotował niesamowity salon wrób. Każdy miał okazję z niego skorzystać. Później rozpoczęła się dyskoteka. Zabawa była przednia. Wszyscy bawili się do hitów, które puszczał DJ Guzo. Po zabawie uczniowie rozeszli się do domów w doskonałych humorach.

Oliwia Sanocka

06 Gru

Kreatywne zabawy z papierem

Przedszkolaki każdego dnia rozwijają motorykę ręki oraz wyobraźnię przestrzenną. Ostatnio przekonały się, że wystarczy kilka kolorowych kartek papieru, klej i chęci, by wykonać ozdoby świąteczne.
Pani pedagog-Renata Bator kolejny raz inspirowała dzieci w gr.,,Muchomory” do podejmowania własnej aktywności plastyczno-technicznej. Zabawy z papierem warto kontynuować również w domu wykorzystując gazety, tekturę, papierowe rolki, itp. Niewiele trzeba, by poruszyć dziecięcą ciekawość świata i radość z odkrywania jego tajemnic.

06 Gru

Mikołajkowe spotkanie w Bibliotece Publicznej w Zawadzie.

Dnia 3 grudnia 2018r. przedszkolaki z grupy ,,Muchomorki” udały się do Biblioteki Publicznej w Zawadzie. Najpierw Pani czytała dzieciom opowiadania i wiersze związane z tradycjami bożonarodzeniowymi, a następnie kolorowały Mikołaja.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem oraz dyplomem. Wizyta miała na celu wzbudzenie zainteresowania książką oraz zapoznanie ze zwyczajami bożonarodzeniowymi.

04 Gru

„Górnicze święto – Barbórka”

„Sowy” zapoznały się z ciężką, niebezpieczną i bardzo potrzebną pracą górników, oglądając film prezentujący warunki pracy i sprzęt górniczy. Dzieci mogły także porównać strój górniczy : roboczy i galowy. Dowiedziały się także, że oprócz górników pracujących w kopalniach węgla, są też górnicy wydobywający np rudy miedzi, czy górnicy kopalni odkrywkowych, np piasków szklarskich. Wszystkich górników w dniu ich święta serdecznie pozdrawiamy i doceniając ich trud, życzymy dużo zdrowia!