18 Mar

Dogoterapia w przedszkolu

Dnia 18.03.2019r. przedszkolaków odwiedził specjalny gość, pies Bąbel wraz ze swoją opiekunką -Panią Martą. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem.

. Bąbel zaprezentował kilka sztuczek ; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie

02 Mar

Dzień Dinozaura

W czwartek 28.02.2019 r najstarsza grupa obchodziła  Dzień Dinozaura. Sowy oglądały prezentację multimedialną, gdzie poznały ich historię, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozwiązywały zagadki i robiły pracę plastyczną. Jednak największe przeżycia i emocje dzieciom dostarczyło sprawdzenie się w roli archeologa. Na koniec był słodki poczęstunek – tłusty czwartek :).

  dav

 

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

28 Lut

Dary dla kociaków

Informujemy, że do Zielonogórskiego Schroniska trafiły dary, które nasze Przedszkolaki zebrały dla potrzebujących kociaków z okazji Światowego Dnia Kota, odbywającego się w naszym Przedszkolu 15 lutego. Zebrano karmę, oraz przysmaki, z których na pewno ucieszą się bezdomne zwierzaki. W podzięce otrzymaliśmy od pracowników schroniska upominkowy dyplom, który prezentujemy poniżej.

Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z naszych dzieci. Wykazały się One chęcią pomocy, zrozumieniem oraz wielkimi serduszkami.

Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie oraz umożliwienie włączenia się dzieci w akcje charytatywne organizowane na terenie naszego przedszkola.