09 Sty

BAL KARNAWAŁOWY

9 stycznia w naszym Przedszkolu odbył się

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana… Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.

Po przejściu na salę gimnastyczną dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach.

Podczas odpoczynku przedszkolaki udały się do swoich sal na wspólny poczęstunek.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tej wspaniałej zabawy.

17 Gru

I miejsce w konkursie „Magia Anioła”

Miło nam poinformować, że Liliana Matoni z grupy Muchomorków  zdobyła I-wsze miejsce w konkursie plastycznym pt. ” Magia Anioła” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Zielonej Górze, Filię w Starym Kisielinie.

Celem konkursu było:

  • – Kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji,
  • – Rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci i dorosłych,
  • – Promowanie talentów plastycznych poprzez umożliwienie prezentacji twórczej dzieci i dorosłych,
  • – Wykorzystanie wyobraźni i oryginalności pomysłów, jak również różnych technik plastycznych.

 

Tematem pracy było przedstawienie postaci anioła.

 

Kryteria oceny obejmowały:

  • – estetykę i staranność
  • – samodzielność wykonania
  • – stopień trudności wykorzystanej techniki
  • – pomysłowość i nowatorstwo

Poniżej zdjęcia pracy oraz ujęcia z uroczystości wręczenia nagród:

10 Gru

„Biedronki” na sali „Hop-siup”

Dzieci z najmłodszej grupy miały swoją pierwszą „wyprawę” autobusem szkolnym na salę zabaw „Hop-siup”. Z relacji rodziców  dowiedzieliśmy się, że dzieci nie mogły doczekać się tego dnia.  A kiedy wreszcie nadszedł, spakowani (w potrzebne rzeczy zapasowe, apteczkę, prowiant), ruszyliśmy na wycieczkę . Już podróż autobusem była ciekawa, a najlepsze było dopiero przed nami. Każdy maluszek świetnie poradził sobie w nowej sytuacji. Czas zabawy mógłby trwać bez końca, ale niestety wszystko co dobre , musi się kiedyś skończyć………Mamy nadzieję, że za jakiś czas, znów gdzieś zaszalejemy!!!

  

06 Gru

Mikołaj w grupie Muchomorków

Jak co roku, 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj.

Przyniósł dzieciom wspaniałe prezenty.

Największą frajdą było jednak oczekiwanie i szukanie Mikołaja, który mimo naszych poszukiwań wkradł się niepostrzeżenie do sali zostawiając paczki z prezentami pod choinką. Dzieci pięknie pokolorowały kolorowanki przedstawiające postać Świętego Mikołaja, które wręczyły dla naszego gościa na pamiątkę tego wesołego dnia.

 

29 Lis

Andrzejki w Przedszkolu

Dnia 29 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa.

Andrzejki  to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

U nas również panował wieczorny klimat, a wróżby sprawiły dzieciom wiele frajdy. Po wspólnej zabawie odbył się poczęstunek. Była to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu w gronie koleżanek i kolegów.

 

 

 

26 Lis

Podróż do Krainy Lodu

26 listopada grupy Muchomorki i Sowy wybrały się do Zielonogórskiego Cinema City. Oglądały bajkę „Kraina Lodu 2” oraz uczestniczyły w warsztatach n/t najpiękniejszych polskich bajek.

Film dostarczył widzom całej masy wzruszeń, opowiadając o wartości rodziny i poświęceniu dla innych. Znalazło się też miejsce na chwilę zadumy nad destrukcyjną potęgą strachu i ignorancji oraz na zwariowane sceny komediowe czy sekwencje pełne dynamicznej akcji. Dzieci rozbawiał uroczy ducha ognia i filozoficzne rozważania Olafa. Wszystkim, niezależnie od wieku, wiele zabawy dostarczyły też niezdarne zabiegi Kristoffa, którego dzielnie wspiera lojalny Sven.

Warsztaty dotyczące bajek pozwoliły pogłębić wiedzę na ich temat, skupić się na historiach bohaterów oraz znaleźć przesłanie utworów dla dzieci. Oczywiście, nie mogło zabraknąć nagród, gdyż dzieci wykazały się sporą wiedzą w tej dziedzinie.

25 Lis

„Dzień Pluszowego Misia ” u „Biedronek”

Ten wyjątkowy dzień zaistniał w naszym przedszkolnym kalendarzu na dobre. Dzieci bardzo lubią wszelkie pluszowe przytulanki, ale MISIE to ich ulubieńcy! „Biedroneczki” bawiły się swoimi pluszowymi zabawkami, śpiewały piosenki o misiach, a do tego spożywały przysmak misiów, czyli pyszny miodek z…….chrupkami! Nie zabrakło również dużych emocji związanych z konkursem plastycznym dotyczącym właśnie misiów. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Oczywiście wszystkim gratulujemy i zachęcamy do następnych wspólnych wyzwań.

 

21 Lis

I miejsce

Miło nam poinformować, że Lenka Stawecka z grupy Muchomorków zdobyła I-wsze miejsce w konkursie plastycznym „Hej Małolaty, palenie to same straty”, w którym „walkę o podium” stoczyła z uczniami Zespołu Edukacyjnego :).

Dumni ze zwycięstwa, serdecznie gratulujemy! 🙂