Category Archives: Z życia szkoły

15 mar

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH
PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO ZIELONA GÓRA

NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Informator dla rodziców_SP_2018

Zgłoszenie do szkoły obwodowej (dotyczy kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły):

zg_sp_zgloszenie

Dokumentacja dotycząca kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły:

zg_sp_wniosek

zg_sp_wniosek_zalacznik

wzór oświadczenia _ rodzeństwo _2018

wzór oswiadczenia -rodzice kandydata _2018

wzór oswiadczenia -krewni 2018

Szczegółowe informacje w zakładce „Nabór”.

15 mar

ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE – 19 MARCA 2018R. (PONIEDZIAŁEK)

ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE

Szanowni Państwo!

W poniedziałek (19 marca 2018r.) zapraszamy na konsultacje  z nauczycielami.                                                                                                                                                                       Godziny konsultacji: 16.30 – 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

15 mar

Nasi przedstawiciele na konferencji zatytułowanej „25 lat Lubuskich Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie”

Zapraszamy do lektury artykułu dotyczącego konferencji zatytułowanej „25 lat Lubuskich Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie”, która odbyła się 9 marca 2018 r. w  Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród zaproszonych gości byli – p. Marta Rosolska oraz p. Dyrektor Władysław Kondras, których możemy odnaleźć na zdjęciach dołączonych do publikacji.

11 mar

PLAN REKOLEKCJI 12- 14 MARCA 2018 R.

PLAN REKOLEKCJI    12- 14 MARCA 2018 R.

 

 

KLASY I-III

 

8.00- 9.30- zajęcia z wychowawcą

 

10.00- 10.45- rekolekcje w Kościele

 

11.00- powrót do szkoły, obiad, zajęcia z wychowawcą do 11.30

 

11.30- dzieci idą do domu lub do świetlicy (autobus 12.30)

 

KLASY IV- VII

 

Uczniowie przychodzą do szkoły od godz. 9.00 do 10.30.

 

9.00- 10.45- zajęcia z wychowawcą

 

11.00- 12.00- rekolekcje w Kościele (w środę jest spowiedź- może być dłużej)

 

ok. 12.00- obiad, zajęcia z wychowawcą do godz. 12.30

 

12.30- dzieci idą do domu lub do świetlicy (autobus  12.30)

 

AUTOBUS SZKOLNY

 

Rano- wg planu

 

Po południu- kurs o godz.. 12.30 (tylko jeden kurs!!!)

 

 

ŚWIETLICA

 

6.30- 16.00

09 mar

Królewski kolor w dokumentach-wizyta w Archiwum Państwowym

   Czerwona pieczęć przywołuje w mojej pamięci portret Stanisława Augusta Poniatowskiego Marcellego Bacciarellego ukazującego władcę w dostojnej, wyprostowanej pozie, w czerwonej, haftowanej, długiej pelerynie, obszytej białym futrem. I słusznie, ponieważ kolor czerwony to kolor królewski, królewskich pieczęci, „znak stop” dla innych warstw społecznych. Z wizyty w Archiwum Państwowym, po którym oprowadzała nas pani Beata oprócz znaczenia barw pieczęci, wiemy też, że pieczęcie to swoisty podpis osoby wystawiającej dany dokument. Niegdyś nie podpisywano się imieniem i nazwiskiem, tak jak czyni się to dziś. Uczniowie łamali swój język próbując odczytać fragment dokumentu zapisanego po łacinie. Tu nie ma mowy o ortografii i interpunkcji. Jest zaś kunszt kaligrafii. Wszystkie litery stoją w równym rzędzie, niczym wojsko na defiladzie. Uczniowie mogli również wyczuć palcami strukturę pergaminu, jego szorstkość, grubość, a nawet zapach.  Pani Beata odkryła przed uczniami najstarsze skarby zgromadzone w Archiwum. Podzieliła się wieloma ciekawostkami na temat ksiąg wieczystych, umów, traktatów, a nawet technik farbowania nici. Dzięki pani Beacie wiemy, że Ci mieszkańcy Polski, którzy płacili podatki mieli prawa wyborcze i nie tylko. Można przypuszczać, że pieniądz określał wówczas statut społeczny człowieka. Na koniec uczniowie udali się do miejsca gdzie dokumenty otrzymują nowe życie, czyli tam gdzie są poddawane konserwacji. Zobaczyli też miejsce gdzie się je przechowuje i w jaki sposób gromadzi. Takie miejsca to najciekawsze lekcje „żywej historii”.

09 mar

Królewski kolor w dokumentach

     Kiedy widzę czerwoną pieczęć to od razu przywołuję w pamięci portret Stanisława Augusta Poniatowskiego Marcellego Bacciarellego ukazującego władcę w dostojnej, wyprostowanej pozie, w czerwonej, haftowanej, długiej pelerynie, obszytej białym futrem. I słusznie, ponieważ kolor czerwony to kolor królewski, królewskich pieczęci, znak stop dla innych warstw społecznych. Z wizyty w Archiwum Państwowym, po którym oprowadzała nas pani Beata oprócz znaczenia barw, wiemy też, że pieczęcie to swoisty podpis osoby wystawiającej dany dokument. Niegdyś nie podpisywano się imieniem i nazwiskiem tak jak czyni się to dziś. Uczniowie klasy IV a próbowali też zmierzyć się z tekstem łacińskim, czytając jego fragment. Tu nie ma mowy o ortografii i interpunkcji. Jest zaś kunszt kaligrafii. Wszystkie litery stoją w równym rzędzie, niczym wojsko na defiladzie. Uczniowie mogli również wyczuć palcami strukturę pergaminu, jego szorstkość, grubość, a nawet zapach.  Pani Beata odkryła przed uczniami najstarsze skarby zgromadzone w Archiwum. Podzieliła się wieloma ciekawostkami na temat ksiąg wieczystych, umów, traktatów, a nawet technik farbowania nici. Dzięki pani Beacie wiemy, że Ci mieszkańcy Polski, którzy płacili podatki mieli prawa wyborcze i nie tylko. Można przypuszczać, że pieniądz określał wówczas statut społeczny człowieka. Na koniec uczniowie udali się do miejsca gdzie dokumenty otrzymują nowe życie, czyli tam gdzie są poddawane konserwacji. Zobaczyli też miejsce gdzie się je przechowuje i w jaki sposób gromadzi. Takie miejsca to najciekawsze lekcje „żywej historii”.

Serdecznie dziękujemy pani Beacie- pracownikowi Archiwum Państwowego.

09 mar

Pyt. 5 Konkurs multimedialny z cyklu Wielcy Polacy- „Jan Karski- niedokończona misja”.

Piątek 09.03.2018r.

  1. Jaki imię nosiło męskie gimnazjum, do którego uczęszczał Jan Karski?
  2. Jaką nazwę nosiła formacja wojskowa, do której wstępuje Jan Karski 24 sierpnia 1939r?
  3. Gdzie trafił Jan Karski po wkroczeniu 17 września 1939r. do Polski wojsk ZSRR?
  4. W jaki sposób Jan Karski uniknął śmierci po wkroczeniu wojsk ZSRR do Polski?
  5. Kto nadał pośmiertnie Janowi Karskiemu odznaczenie Prezydencki Medal Wolności?
  6. Podaj dokładną datę śmierci Jana Karskiego?
  7. Do kogo porównywała matka Jana Karskiego słowami „cyt.” Synku-ty musisz być godny Ojca Ojczyzny”?