24 Kwi

ŚWIETLICA SZKOLNA

Informuję, że od dnia 25 kwietnia Szkoła jest w stanie zapewnić opiekę nad uczniami w świetlicy szkolnej w godzinach od 8.00. do 15.00.

Opiekę będzie sprawowało w sumie pięcioro nauczycieli.

W chwili obecnej stołówka szkolna jeszcze nie funkcjonuje.

W przypadku pytań, proszę o kontakt telefoniczny lub poprzez dziennik elektroniczny.

W. Dejnega, wicedyrektor ZE 8

17 Kwi

Po egzaminach

W dniu dzisiejszym egzaminem z języka angielskie uczniowie naszej szkoły zakończyli egzaminacyjne zmagania. W ciągu minionych trzech dni ósmoklasiści rozwiązywali zadania z języka polskiego („Mały Książe” utrafił w ich oczekiwania), matematyki (wyjątkowo trudne ) i języka angielskiego (z sal wyszli uśmiechnięci). Na stołówce szkolnej, podczas śniadania przygotowanego przez rodziców, mieli okazję wymienić się wrażeniami z egzaminów. Teraz będziemy oczekiwać na wyniki, które zostaną ogłoszone w czerwcu.

Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom i wychowawcom, którzy przez osiem lat przygotowywali naszych uczniów do pierwszego egzaminu państwowego.

Dziękujemy gorąco rodzicom z klas ośmych, którzy wspierali swoje dzieci podczas zmagań, a szczególnie dziękujemy Mamom, które codziennie przygotowywały posiłek, tak potrzebny po wyczerpującej pracy.

Władysław Kondras

Waldemar Dejnega

 

16 Kwi

„Wiosenne” znakowanie rowerów -środa – 17.04.2019.

„Wiosenne” znakowanie rowerów

– zapraszamy w najbliższą środę – 17.04.2019r.                                                         w godzinach – 16.00 – 18.00 na boisku szkolnym Orlik.

 

Znakowanie rowerów odbędzie się w najbliższą środę – 17.04.2019r., w godzinach – 16.00 – 18.00 na boisku szkolnym Orlik.

Znakować rowery będą dzielnicowi z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze. 

Dopuszcza się oznakowanie roweru osobie nieletniej pod warunkiem uczestniczenia w tej czynności jej rodziców, opiekuna prawnego lub innej pełnoletniej osoby, której tożsamość została stwierdzona  na podstawie dowodu osobistego – w tym przypadku rower zostaje zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru.

 

Zapraszamy!

05 Kwi

Projekt ARCHIPELAG TALENTÓW

Od kwietnia w naszej szkole realizujemy projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra ARCHIPELAG TALENTÓW.

Uczniowie biorą udział w zajęciach  poszerzających wiedzę, zainteresowania i zdolności: 

  • Młodzi przyrodnicy odkrywają świat
  • Na tropie wiedzy
  • Zajęcia taneczne
  • Szyfry i kody
  • Programowanie w języku „Scratch”

 

 

05 Kwi

Szymon Mikołajewicz nagrodzony przez Lubuskiego Kuratora Oświaty

Uczeń klasy VIII A Szymon Mikołajewicz jest laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

Dnia 03.04.2019 r. w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Podczas uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz    Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa wręczali laureatom i opiekunom zaświadczenia, nagrody i listy gratulacyjne.

Zaświadczenie i nagrodę otrzymał  również Szymon Mikołajewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

05 Kwi

Mechanika gier planszowych na lekcji języka polskiego

Klasa 5a przygotowała autorskie gry planszowe na podstawie fabuły książki Astrid Lindgren pod tytułem „Bracia Lwie Serce”. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi. Powstało siedem bardzo ciekawych gier. Oto relacja z emocjonujących rozgrywek.