22 Sty

Miesiąc Zdrowia

W ramach rozpoczętego w świetlicy szkolnej Miesiąca Zdrowia uczniowie pracując w grupach wykonali piramidy zdrowego żywienia. Do pracy wykorzystaliśmy tablety, z których uczniowie wyszukiwali informacji na temat zasad zdrowego odżywiania.

Jest to pierwszy etap naszych prac. Kolejny już w piątek- zdrowe warsztaty kulinarne, na których stworzymy pyszną sałatkę owocową!

21 Sty

Matematyka vs Dinozaury

 

We wtorek na zajęciach kreatywnych dzieci uczyły się matematyki inaczej. Pracowały z tabletami,  rozwiązywały działania matematyczne w formie zabawy. Najwięcej radości sprawiła im gra edukacyjna „Matematyka vs Dinozaury”. Opowiada ona o dinozaurach i jaskiniowcach, a zadaniem graczy jest zdobywanie kolejnych poziomów, na których czekają nowe przygody.

 

20 Sty

Góra Grosza

Zebrana w naszym ZE 8 Góra Grosza wyruszyła pocztą do fundacji „Nasz Dom”, wspierającej dzieci z rodzin zastępczych.

Zebraliśmy 220, 81 groszy

Dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli tę kwotę i klasie 6 b z Panem Arkiem za jej cierpliwe zliczenie.

 

18 Sty

Instrumenty smyczkowe

W czwartek do naszej szkoły przyjechali muzycy.  Zaprezentowali koncert pt. „O księżniczce Wiolince i czarodzieju Sol – fa – mi – lu”.  Pokazali dzieciom skrzypce, wiolonczelę i kontrabas. Największe zainteresowanie wzbudził kontrabas.

17 Sty

Targi Edukacyjno-Zawodowe

Miasto Zielona Góra oraz Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego zapraszają uczniów ostatnich klas szkół podstawowych do uczestnictwa w III edycji targów edukacyjno-zawodowych organizowanych 5 marca 2020 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.