29 Mar

Dzień Otwarty naszej szkoły

Zaproszeni goście zaczynali grę – kolorową podróż po PSP w Zawadzie od stworzonego przez Samorząd Uczniowski punktu informacyjnego. Prowadzeni przez mapę i barwne wskazówki dzieci odwiedzały kolejne gabinety. Wzięły między innymi udział w multimedialnej zabawie z językiem angielskim; uczyły się zasad pierwszej pomocy z działającymi przy PSP „Płomykami” i poznały pracownię komputerową. Zdobywcy wszystkich „punktów” otrzymali nagrody.
Po wycieczce rodzice mogli odpocząć w szkolnej Kawiarence, porozmawiać z Panem Dyrektorem Władysławem Kondrasem lub zatrudnionymi w szkole specjalistami. Tymczasem przyszłe pierwszaki włączały się w rozgrywki sportowe na Orliku i szaleństwa  w Sali Zabaw.
Na zakończenie Dnia Otwartego dzieci i rodzice obejrzeli przygotowane przez klasę II i III a przedstawienie „Czerwony Kapturek” oraz pokaz tańca.

27 Mar

Dzień Babci i Dziadka!

W tym roku Dzień Babci i Dziadka odbył się 27 lutego, dokładnie w tłusty czwartek, więc słodkości tego dnia było co nie miara.

O godz. 16:30 w Sali Wiejskiej w Zawadzie pojawili się zaproszeni goście:  Wójt Gminy Zielona Góra Pan Mariusz Zalewski z przedstawicielami władz samorządowych,  Ksiądz Proboszcz Krzysztof Kocz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Elżbieta Januszewska, przewodniczący działających na terenie Zawady, Krępy, Jan i Stożnego stowarzyszeń i organizacji społecznych. Jednak najważniejsi widzami byli Babcie i Dziadkowie uczniów naszej szkoły.
Wszystkich obecnych w bajkową podróż  przenieśli niezwykle utalentowani aktorsko uczniowie klas I-III.
Na scenie jako pierwsi wystąpili Najmłodsi, prezentując piosenki i wierszyki o dziadkach. Następnie uczniowie klasy III b przenieśli nas w bajkowy świat Jasia i Małgosi w nieco nowoczesnej odsłonie, aby potem powrócić do niezwykle ciekawej i wszystkim nam doskonale znanej bajki o Czerwonym Kapturku w wykonaniu klasy II i III a. Grę aktorską uczniów  przeplatały skoczne piosenki i moc życzeń dla kochanych Babć i Dziadków.
Tegoroczne występy zwieńczył Krakowiaczek, który odtańczyli uczniowie klasy III a. Swoje umiejętności zaprezentowały również cheerleaderki. Wspaniałe widowisko zostało nagrodzone gromkimi brawami. Z niecierpliwością oczekujemy przyszłego roku!
Marlena Rochmińska

27 Mar

„Wspaniały” Adam

27 marca w Sali Ślubów zielonogórskiego ratusza odbył się uroczysty finał XVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs   honoruje młodzież zaangażowaną w działalność wolontarystyczną.

W tym roku Pani Bogumiła Breitkopf – koordynator konkursu odbywającego się pod patronatem Prezydenta Miasta pana Janusza Kubickiego – zaprosiła do udziału również uczniów szkół gminnych.
Złote odznaki otrzymali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Srebrne odebrali laureaci „Małej Ósemeczki”. W wyjątkowym gronie wyróżnionych znalazł się uczeń klasy piątej naszej PSP Adam Gabryel.
24 Mar

Szkolne eliminacje do Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej – Pro Arte – 2014

Jury, do którego zaproszono  zaprzyjaźnionego ze szkołą profesjonalnego muzyka Wojciecha Chełmińskiego, zdecydowało, że PSP w Zawadzie na dalszej etapie będą reprezentować:

W kategorii SOLIŚCI z klas I – III: Weronika Konsur i Zofia Koperwas.
W kategorii SOLIŚCI z klas starszych: Nikola Bełza i Eliza Dąbrowska.
W kategorii ZESPOŁY: SZABADA.
Oprócz nominacji nagrodą dla zwycięzców jest nagranie śpiewanych przez siebie utworów w profesjonalnym studiu w zielonogórskim radiu!!!

22 Mar

Rodzinny wyjazd do Liberca

• W sobotę 22.03.2014 miał miejsce rodzinny wyjazd do Liberca .Głównymi atrakcjami podczas wycieczki były: IQPark, ZOO oraz ogród botaniczny. Przewodnik przygotował dla uczestników nie lada niespodziankę, jaką było zwiedzanie hali sportowej, w której rozgrywają się mecze lokalnej drużyny hokejowej „Bil Tigry” (Biały Tygrys).
21 Mar

Dzień Wiosny w Zawadzie

PSP w Zawadzie topiła Marzannę za pomocą strażackich węży i paliła w ognisku pod nadzorem Pana Leśniczego…

Młodsze klasy powitały wiosnę z Nadleśnictwem Przytok.Wędrówka ścieżką dydaktyczno- przyrodniczą zakończyła się wspólnym ogniskiem. Na pamiętkę najmłodszym Pan Leśniczy Poczekaj rozdał dzieciom pamiątki przypominające o przyrodzie nadodrzańskich lasów.
Starsi świętowali z miejscową OSP. Strażackie Zawody Sportowe wymagały umiejętności biegania w hełmie  lub z wiadrem piasku. Bez względu na pozycję na podium, wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. Uczniowie obejrzeli również pokaz sprzętu strażackiego. Tradycyjny turniej siatkówki Nauczyciele kontra Uczniowie wygrali (tradycyjnie …) ci pierwsi.
Wiosna w Zawadzie została oficjalnie powitana