16 lut

„Twórcza zima w Zawadzie – Przyjaciele lasu”

Plakat 2 Zimowisko – Przyjaciele lasu 2015r. -1.doc AA (1)DSC02679No i mamy długo wyczekiwane ferie!

W Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie nie będzie w tym czasie nudy. Dzięki patronatowi  STOWARZYSZENIA  NA RZECZ ROZWOJU ZAWADYI KRĘPY i dotacji z budżetu  Miasta Zielona Góra przez dwa tygodnie w placówce będą odbywały się zajęcia pod hasłem ,,Twórcza zima w Zawadzie. Przyjaciele Lasu”.  Codziennie w godz. 8.00 – 14.00, pod opieką trzech wychowawców,  dzieci będą miały wypełniony czas.   Będą warsztaty plastyczne, plastyczno- techniczne, taneczne, zajęcia integracyjne, informatyczno- komputerowe, fotograficzne i sportowe zarówno w sali gimnastycznej jak i w terenie.  Codziennie dostaną pyszny obiad.

Zajmą się  budowaniem i ozdabianiem karmników dla ptaków, wykładaniem karmy dla zwierząt leśnych. Będą wykonywać prace plastyczne z drewna i innych dostępnych materiałów.  Przygotują maski i stroje na bal karnawałowy. Będą miały bal. Stworzą grę planszową ,,Przyjaciele Lasu”. Zdobędą umiejętności taneczno- sceniczne.  Wezmą udział    w podchodach,  pojadą na basen CRS . Obejrzą spektakl teatralny  ,,Wilk i Zając”.  Odwiedzi je  policjant, przypomną sobie o bezpiecznym spędzaniu czasu.   Będzie wiele konkursów, rozgrywek sportowych.

06 lut

Klasy czwarte w Muzeum Środkowego Nadodrza

Od września w klasach czwartych jest realizowany program Pani Ewy Kaczmarek „Region w obiektywie”. W ramach poznawania „małej ojczyzny” uczniowie uczestniczą w wycieczkach i lekcjach muzealnych.

Tym razem klasy czwarte zwiedziły Muzeum Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Dzięki lekcji muzealnej poznali tajemnice pracy archeologa, a następnie obejrzeli niezwykłe eksponaty będące świadectwem historii naszego regionu.

05 lut

GALA MISTRZÓW

Na pierwszej lekcji cała społeczność szkolna spotkała się na apelu podsumowującym        I semestr roku szkolnego 2014 / 2015.

Uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole w pierwszym półroczu – od pasowania pierwszoklasistów po Bal Karnawałowy.

Podczas Gali Mistrzów wręczono nagrody osobom mogącym się pochwalić specjalnymi osiągnięciami w minionym semestrze.  Wychowawcy i opiekunowie biblioteki oraz świetlicy szkolnej docenili nie tylko wysokie wyniki w nauce. Nagrodę otrzymali również uczniowie wyróżniający się życzliwością lub koleżeństwem.

04 lut

I miejsce dla naszych piłkarzy halowych!!!

W dniu 31 stycznia reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej wzięła udział w turnieju halowym w Przylepie o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Przylepie. W turnieju wzięło 6 drużyn:
PRZYLEP I
PRZYLEP II
UKP STELMET Z.G. I
UKP STELMET Z.G. II
MUKS 11 Z.G
PSP ZAWADA

Nasza drużyna spisała się bardzo dzielnie bo w całym turnieju nie przegrała meczu gromadząc 13 pkt co pozwoliło w ostatecznym rachunku zająć I m-ce zostawiając w tyle naprawdę silne zespoły BRAWO !!!
Nasz zespół grał w składzie:
Kowalonek D., Błocki D., Czarnecki M., Starzyk E., Gabryel A., HorbaczH., Dąbrowski T., Jarowicz M., Dziębór K., Dziębór M., Zamojski T., Zieliński J.

Kowalonek Dominik został doceniony i wybrano go najlepszym bramkarzem turnieju !

02 lut

Ferie w szkole

Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Zielona Góra

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy jest organizatorem zajęć podczas ferii zimowych, „Twórcza zima w Zawadzie – Przyjaciele Lasu”

które trwać będą przez 10 dni,  6 godzin dziennie (od godz. 8.00. do godz.14.00.)

w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie.

W czasie projektu będą się odbywały zajęcia plastyczno-techniczne, warsztaty taneczne oraz zajęcia ruchowe. Zaplanowano spotkania z leśniczym, zabawę karnawałową, wycieczki piesze oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Podczas wypoczynku dzieci pojadą również na basen (CRS Zielona Góra).

Każdego dnia dzieci otrzymają posiłek z gorącym napojem.

Kierownikiem wypoczynku będzie Pani Wioletta Grzezułka.

Opłata za udział dziecka w zajęciach 15,00zł. (słownie piętnaście 00/100) za całość.

Opłaty będą przyjmowane w sekretariacie szkoły przy składaniu prawidłowo wypełnionej

KARTY KWALIFIKACYJNEJ UCZESTNIKA WYPOCZYNKU,

w terminie do dnia 06 lutego 2015r.

W przypadku pytań bardzo proszę o telefoniczny kontakt z sekretariatem szkoły: 68 321 12 68.

Dołożymy wszelkich starań, by Państwa dzieci spędziły ferie zimowe ciekawie i bezpiecznie.

Prezes Stowarzyszenia

mgr Marzena Bilska

Plakat 2 Zimowisko - Przyjaciele lasu 2015r. -1.doc AA (1)-1

02 lut

Warsztaty – Kodeks Walki z Rakiem

29 stycznia na lekcji wychowawczej w klasie V gościliśmy Panie: Joannę Adamczyk i Ewelinę Wyczawską. Pracownice SANEPID-u poprowadziły warsztaty „ Kodeks Walki z Rakiem – zdrowy styl życia”.

Podczas zajęć uczniowie oglądali prezentacje multimedialne, filmy oraz wykonywali zadania. Chętnie udzielali odpowiedzi na zadane pytania.

Pod koniec zajęć chętne osoby mogły dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej i zakładając alko gogle poczuć się jak osoba pod wpływem alkoholu.

Marta Rosolska

01 lut

Stop przemocy!

Pod takim hasłem w naszej Szkole Promującej Zdrowie odbywają się warsztaty i konkursy przez cały styczeń.

Akcję zakończył  apel, podczas którego uczniowie każdej z klas przygotowali scenki o tym, jak można na co dzień zapobiegać agresji .