22 Gru

Blisko – Magia naszej PSP nie tylko w Święta:)

wigilia1

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną byliśmy razem.

Najpierw na sali gimnastycznej, oglądając „Jasełka” w wykonaniu Grupy Teatralnej Pani Kasi Konsur „Filofany” oraz „Prawdziwą historię Świętego Mikołaja” klasy II a – teatralnej Pani Marleny Rochmińskiej.

Następnie podczas wigilii klasowych uczniowie spędzali czas wspólnie z wychowawcami. „Zbłąkanych wędrowców – nauczycieli” ciepło przyjęła klasa VI z Panią Martą Rosolską.

Cała społeczność naszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie życzy wszystkim ciepłych, rodzinnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia.

Niezwykła lekcja muzyki

18 grudnia   I a uczestniczyła w niezwykłej lekcji. Pierwszoklasistów odwiedziła Pani Małgorzata Beta – saksofonistka z Orkiestry  Dętej Zakładów Górniczych „Rudna ” w Polkowicach.

21 Gru

Konkurs fotograficzny JESIEŃ rozstrzygnięty!!!

W piątek o godzinie 14:00 zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Jesień”.

Głosowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a końcowe wyniki przedstawiają się następująco:mieście najwięcej głosów otrzymało zdjęcie nadesłane przez Amelię Sanocką.

Jesień w moim miescie Amelia Sanocka
  w kategorii: Jesienne wieczory i poranki największym poparciem cieszyło się zdjęcie Oliwii Sanockiej.
Wieczory i poranki Oliwia Sanocka
  w kategorii: Jesienna przyjaźń zwyciężyło zdjęcie Aleksandry Urbańskiej.

Jesienna przyjaźń Aleksandra Urbańska

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczymy na podsumowaniu pracy w pierwszym półroczu tego roku  szkolnego już w styczniu.

AS

Filofany na XVII Spotkaniu Grup Kolędniczych i Jasełkowych

Grupa teatralna FILOFANY zdobyła wyróżnienie w  corocznym przeglądzie  zorganizowanym przez Zielonogórski Ośrodek Kultury w Hydro(za)gadce.

Nagrodzone „Jasełka” powstawały w reżyserii Pani Katarzyny Konsur, choreografii Pani Wioletty Łuczak, a przepiękną oprawę muzyczną przygotował  Pan Paweł Jarosz.

Świąteczna przerwa/praca świetlicy szkolnej

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że świąteczna przerwa trwa od 22.12.2015. (wtorek) do 3.01.2016. (niedziela).

Informacja dla Rodziców, którzy ze względu na pracę zawodową, nie będą mogli zapewnić opieki swoim dzieciom.

Informujemy, że w dniach wolnych od zajęć edukacyjnych  w świetlicy  szkolnej, w razie potrzeby, pełnione będą dyżury nauczycieli.

Prosimy  Państwa o poinformowanie do najbliższego piątku (18.12.2015.) pracowników naszej świetlicy o takiej potrzebie. Ułatwi to nam zaplanowanie zajęć opiekuńczych.

Jak na poligonie:)

W szkole jak na poligonie, język ucznia to szyfr krótkich zwrotów zrozumiały tylko dla nich. Zaś słowa płynące od nauczyciela to alfabet morsa dla ucznia, polecenia, zadania, prośby. Zeszyt to współczesne pismo obrazkowe – zbiór emotikonów, które odczytuje nauczyciel. Przerwa to dopiero poligon, przemarsz ciężkiej artylerii uczniów z wypchanymi po brzegi plecakami, z dodatkowym wyposażeniem w ręku – amunicją: worek ze strojem sportowym lub śniadaniówką .

A tak na poważnie.  Dzisiaj niektórzy uczniowie  mieli jedyną okazję przymierzyć oryginalny mundur żołnierza polskiego. Założyć hełm, berety, kamizelkę z mnóstwem kieszeni, schowków na najdrobniejsze rzeczy czy przymierzyć  maskę gazową. Zobaczyć, jak wygląda niezbędne wyposażenie żołnierza: saperka, menażka, bidon na wodę pitną. Ci, którzy poczuli przypływ waleczności, przybrali nawet barwy maskujące.

Było to nawiązanie do wczorajszej lekcji historii poświęconej wybuchowi Powstania Wielkopolskiego. Porównanie jak wyglądał żołnierz w roku 1918 a jak  dziś.

Bardzo dziękujemy tacie ucznia klasy V, dzięki któremu wczorajsze spotkanie z historią było również interesująca lekcją o wojskowości.

EK

KONFERENCJA SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

10 grudnia nasza szkoła – która jako pierwsza w województwie zdobyła certyfikat ogólnopolski SzPZ – była gospodarzem konferencji „Szkoła Promująca Zdrowie jako środowisko sprzyjające rozwojowi psychospołecznemu uczniów”. Spotkanie poprowadziły Panie: Dyrektor Mariola Halat i Marta Rosolska – szkolny koordynator SzPZ.

Konferencję otworzyła Pani Ewa Rawa, reprezentująca Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie Lubuski Kurator Oświaty Pan Radosław Wróblewski uroczyście wręczył Wojewódzkie Certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie.

W dalszej części zaprezentowały się dzieci uczestniczące w projekcie „Przyjaciele lasu”.

Pani koordynator Marta Rosolska zaprezentowała dorobek PSP w Zawadzie jako  Szkoły Promującej Zdrowie.

Po krótkiej przerwie konferencja była kontynuowana w Sali Wiejskiej w Zawadzie.

Pierwszy z prelegentów – Pan dr Jan Przewoźnik – przedstawił prezentację  Zdrowie psychospołeczne – w kierunku dobrostanu.

Następnie wystąpiły: Pani Jadwiga Krzewska-Gordzijewska, konsultant do spraw wychowania prorodzinnego i prozdrowotnego z WODN z prelekcją Szkoła Promująca Zdrowie środowiskiem sprzyjającym rozwojowi psychospołecznemu uczniów oraz Pani Aleksandra Kmiećkowiak, nauczyciel bibliotekarz z WBP im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej Górze omawiając problematykę Biblioterapii jako formy wspomagania szkół i placówek.

Przykłady dobrych praktyk przedstawiły koordynatorki SzPZ z: Szkoły Podstawowej im. Polskim Olimpijczyków w Sulęcinie oraz Szkoły Podstawowej nr 13 im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wielkopolskim.

Konferencję podsumowała i uroczyście zakończyła Pani Ewa Rawa z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.