29 Maj

Zebranie z Rodzicami- 4 czerwca 2018 r. (PONIEDZIAŁEK)

Zebranie z Rodzicami

INFORMACJA O OCENACH KLASYFIKACYJNYCH I OCENIE Z ZACHOWANIA  – II SEMESTR

Serdecznie zapraszamy do szkoły 04 czerwca 2018 r.
ZEBRANIE!
GODZ. 16.30. –  Klasa I b i Klasa II
GODZ. 17.30. – KLASY IV-VII
GODZ.18.30 –  ZEBRANIE RADY RODZICÓW
ŚWIETLICA SZKOLNA
UWAGA!
Zebrania klas: III a, III b odbędą się we wtorek (05 czerwca)- godz. 16.30
Zebranie klasy I a odbędzie się w środę (06 czerwca)- godz. 16.30

27 Maj

Ruszamy z zapisami na półkolonię… Wakacje 2018

Plakat Półkolonia 2018-1

Projekt będzie realizowany w okresie od 25.06.2018 do 29.06.2018. – 5 dni.

Będzie obejmował zajęcia dzieci w trakcie pierwszego tygodnia wakacji  w Szkole Podstawowej nr 28 w Zielonej Górze  (Zawada) od godziny 8:00 do 14:00.

Warunkiem przyjęcia jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego „Karty kwalifikacyjnej” (do odebrania w Sekretariacie) , stanowiącego załącznik do „Regulaminu”  (załącznik poniżej) oraz dokonanie wpłaty 50zł. na konto ZE nr 8:

PKO BP I O/Zielona Góra  21 10205402 0000 0102 0112 0468

z dopiskiem:

„WAKACJE 2018”

ZESPÓŁ EDUKACYJNY NR 8

W ZIELONEJ GÓRZE

Imię i nazwisko dziecka/klasa

Termin składania kart i wpłat za udział w wypoczynku:  11 czerwca 2018 r. (poniedziałek) do godz. 14.00.

Załączniki:

Regulamin rekrutacji_wakacje 2018

karta_kwalifikacyjna_uczestnika półkolonii_wakacje 2018

1 CZERWCA (PIĄTEK) PRACA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Przypominamy,  że : 1 czerwca (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Ewentualny dyżur świetlicy szkolnej w godz. 6.30. – 16.00.

Uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w wyżej wymienionym dniu , należy zapisać w świetlicy szkolnej u Pań: Adriany Szulc i Wioletty Łuczak                              (do 28.05.2018r./poniedziałek).

Uwaga:

Informacja dotycząca pracy świetlicy szkolnej  zostanie zamieszczona na stronie internetowej 29.05.2018 (wtorek).

23 Maj

Spotkanie autorskie p.Ewa Nowak 23.05.2018r.

Książka uczy, bawi, rozwija. To pokarm dla wyobraźni, kreatywności, wzbogaca słownictwo i poprawia umiejętność pisania trudnych wyrazów.  Nowo poznane słowa tworzą w mózgu sieć autostrad, którymi przemieszczają się zasady ortografii, pojęcia, definicje, postaci, fakty, czy wzory matematyczne. Książka uczy logicznego myślenia, analizy i syntezy. Tą autostradą w naszych głowach jeżdżą samochody emocji, opinii i wniosków.

Spotkanie z p.Ewą Nowak w Publicznej Bibliotece w Zielonej Górze-Zawada, dnia 23.05.2018r. to podróż nie tylko po świecie książek, to wyprawa do zasad dobrego wychowania, słowotwórstwa. To podróż pełna poczucia humoru i dowcipu, a przede wszystkim podróż w głąb siebie. W swój świat zasad moralnych i etycznych, zasad savoir vivre. Pani Ewa w zabawny sposób pokazała młodzieży, że cyt. „legalny głupek” z dys…może sięgnąć po swoje marzenia. Przypomniała także, że zaledwie 20 minut dziennego czytania to pobudka i pożywka dla zaspanych, rozleniwionych szarych komórek. I choć w dzieciństwie znalazła się w tzw. „szarej masie” to nie przeszkodziło jej dziś znaleźć się tutaj, jako znana i lubiana pisarka. Pamiętajmy jednak, że kluczem sukcesu jest wytrwałość, konsekwencja, praca i sumienność

„Zielona Góra w nowej odsłonie” – dzień 3

Do odpowiedniego nazwiska sportowca dopasuj dziedzinę sportu, którą się zajmował:

np. 1-g

1.       Lucjan Błaszczyk                                          (   )pływanie
  2.      Zbigniew Spruch                                           (   )kolarstwo
  3.      Arkadiusz Skrzypaszek                                 (   )tenis ziemny
  4.      Aleksandra Miciul                                         (   )żużel
  5.      Łukasz Koszarek                                           (   )pięciobój nowoczesny
  6.      Piotr Protasiewicz                                         (   )koszykówka

Pytania:

1. Jaka była długość murów obronnych? (można się pomylić o 100 m)

2. W którym roku rozpoczęto budowę konkatedry św. Jadwigi?

3. W jakim stylu architektonicznym zbudowany jest Kościół MB Częstochowskiej?