29 Mar

EKO-ROBOTY

Dnia 28 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu techniczno-ekologicznego pt. „Eko – Robot”. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie przestrzennego modelu robota z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych, w sposób bezpieczny dla użytkownika.

Celem konkursu było:

• rozbudzenie zainteresowania robotyką
  • rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci;
  • kształtowanie wrażliwości na potrzeby ochrony środowiska;
  • pobudzanie wyobraźni i kształcenie inwencji twórczej;
  • promowanie modelu upcyclingu w tworzeniu przedmiotów nowych wykorzystywanych w życiu codziennym
  • popularyzacja dziecięcej twórczości technicznej;
  • promowanie postaw odpowiedzialności za stan środowiska;
  • zachęcanie dzieci i rodziców do podejmowania działań promujących ochronę środowiska

W konkursie udział wzięło dwunastu Przedszkolaków wraz ze swoimi rodzinami. Prace były pomysłowe i miały szerokie zastosowanie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękujemy za zaangażowanie i szerzenie idei dbania o nasze środowisko.

26 Mar

Pierwszy dzień wiosny

Klasy I-III 22 marca wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu długo wyczekiwanej wiosny. Uczniowie uczestniczyli w spacerze malowniczym Lasem Odrzańskim oraz ognisku, przy którym każdy mógł upiec kiełbaskę. Jak się okazało, wiosna obudziła do życia zwierzęta i rośliny, które pokazywał nam z ogromną pasją leśniczy.

26 Mar

Biedronki w sali zabaw HOPSIUP

25 marca w grupie Biedronek odbyła się pierwsza wycieczka autokarowa do Zielonej Góry.  Celem wycieczki była integracja grupy w sytuacjach zabawowych, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie ze środkiem transportu, jakim jest autokar. Nasze przedszkolaki spisały się na medal! Doskonale odnalazły się w nowym środowisku, dbały o siebie nawzajem  oraz podejmowały różnorodne aktywności. Był to przemiły  dzień, o czym świadczyć mogą zdjęcia poniżej:

22 Mar

„W marcu jak w garncu”

Miesiąc marzec w grupie starszaków obfituje w wiele ciekawych wydarzeń, ale po kolei… Chłopcy postanowili samodzielnie przygotować upominki dla dziewczynek na  „Dzień Kobiet”, bransoletki z koralików . Prezenty spodobały się zarówno koleżankom, jak i paniom.

Nadejście nowej pory roku było długo wyczekiwane. Częste zmiany pogody powodowały dużą absencję wśród dzieci, ale w końcu nadeszła ta upragniona wiosna , a wraz z nią nowa energia do życia i działania. „Sowy” bardzo ambitnie przygotowały się do „Pierwszego Dnia Wiosny”, dzieci wraz z rodzicami wykonały przepiękne kwiaty z bibuły, a dodatkowo kolorowe kapelusze, opaski, czapki z pomponikami. Nie pozostało więc nic innego, jak urządzenie wiosennego pokazu mody, przed zaplanowanym korowodem. Radości i uśmiechów dzieci tego dnia było bez liku. Chcemy, aby ten wiosenny nastrój trwał jak najdłużej!!!

Pierwszego dnia wiosny wiele się działo. Oprócz pokazu mody i korowodu w czasie którego dzieci pożegnały Marzannę, w godzinach popołudniowych odbył się „Wiosenny Przegląd Poezji Dziecięcej”. I tym razem wrażeń nie brakowało. Było prawdziwe jury, przyszli rodzice, no i oczywiście przybyli wspaniali uczestnicy z każdej grupy przedszkolnej. Dzieci, odświętnie ubrane, świetnie przygotowane przez rodziców i wychowawców, zaprezentowały wierszyki na najwyższym poziomie! Publiczność zgromadzona w świetlicy ZE nr 8  gromkimi brawami nagradzała każdego uczestnika. Zdolni, młodzi recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, a po występach były oczywiście zdjęcia i poczęstunek. Jeszcze raz gratulujemy dzieciom, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i obecność na ważnych dla dzieci wydarzeniach w naszym przedszkolu.

21 Mar

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

21 marca dzieci ze wszystkich grup ubrane w kolorowe stroje, przyozdobione kwiatami, z uśmiechem na twarzy stawiły się rano w przedszkolu, aby świętować nadejście wiosny. Tego dnia zgodnie z tradycją żegnamy zimę. Dawniej nasi przodkowie tworzyli słomianą kukłę zwaną Marzanną, i wrzucali ją do rzeki lub strumienia, aby nurt jak najszybciej zabrał ją ze sobą do morza. My również odprowadziliśmy naszą kukłę daleko poza teren przedszkola poruszając się w radosnym korowodzie ulicami naszej miejscowości. Z radosnymi okrzykami żegnaliśmy zimę, witaliśmy wiosnę.

Ten dzień dostarczył wszystkim przemiłych wrażeń.

Teraz już jesteśmy pewni, że wiosna zagościła u nas na dłużej.