Jeszcze o Święcie Zmarłych

31 października 2019 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Klara Guzowska, Maja Grabijas, Laura Kowalonek, Ignacy Golczyk, Jakub Rogala, Franciszek Woźniak, Patryk Stawecki, Jakub Maruda, Jan Kacprzak  wraz z Dyrektorem Szkoły Władysławem Kondrasem i opiekunem Samorządu Robertem Gembarą udali się do Lasu Odrzańskiego dzięki pomocy rodziców, którzy pomogli dzieciom dotrzeć na miejsce.

Celem wyjazdu było posprzątanie terenu i zapalenie zniczy przy kamieniu pamiątkowym poświęconym twórcy parku, którym był Otto Mülsch. W naszej szkole stało się to już tradycją, bowiem jeździmy tam od kilku lat.

Dzień wcześniej uczniowie naszej szkoły w czasie godziny wychowawczej zapalili znicze i posprzątali opuszczone groby na cmentarzu w Zawadzie.

Robert Gembara

Humanitarni zapraszają

Nasi szkolni wolontariusze odwiedzają Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

Ostatnio naszymi podopiecznymi stali się Andek, Linus i Kenet. To bardzo sympatyczne psy, które czekają na swój nowy dom.

Jest wiele takich psów i kotów, dlatego pomagamy.

Zachęcamy do zostania Wolontariuszem! Każdy może pomóc!

Gabriela Sienkiewicz

Listopadowe konsultacje

Serdecznie zapraszamy Rodziców na planowe konsultacje, któe odbęda się w najbliższy poniedziałek, 4 listopada według poniższego harmonogramu.

4.11.2019. (poniedziałek)

Konsultacje, godzina 1630 (klasy I-III), 1730 (klasy IV-VIII)

przydziały sal:

KLASA

wychowawca

16.30  Angielski w świetlicy

IA Jolanta Guziewicz 06
IIA Wioletta Grzezułka 01
IIIA Mariola Halat 02
IIIB Emilia szczurowska 03
VA Paulina Marchel 07
IVA Robert Gembara 14
VB Katarzyna Grabias-Banaszewska 07
VIA Jacek Marciniak 12
VIB Arkadiusz Szakoła 13
VIIA Małgorzata Wojciechowska 05
VIIIA Monika Barska 04
30 Paź

„Pasowanie na przedszkolaka”

We wtorek 29 października  w Miejskim Przedszkolu nr 44 odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Licznie zgromadzeni rodzice mieli okazję podziwiać pierwsze występy swoich dzieci w grupie przedszkolnej. „Biedronki”-maluszki, odważnie wyczekały moment pasowania ich na przedszkolaków przez Pana Dyrektora oraz  z chęcią przyjęły upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystość uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z grupy najmłodszej. Dzieciom gratulujemy, a rodzicom serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

29 Paź

„Jesienna ozdoba”

Dnia 29 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego

pt. „Jesienna ozdoba”.

Poprzez udział w konkursach kształtuje się osobowość u dziecka. To bardzo duże wyzwanie dla jego rodziców lub opiekunów. Każde dziecko inaczej podchodzi do udziału w organizowanych zabawach i ma indywidualne podejście do współzawodnictwa i rywalizacji. Dobrą metodą może okazać się właśnie zachęcenie dziecka do udziału w różnego rodzaju akcjach oraz pomoc w tworzeniu prac konkursowych.  Wspólne działania to również wspaniała forma spędzania czasu z rodziną. Nasze przedszkolaki wiedzą o tym doskonale, dlatego z ogromną chęcią i zaangażowaniem biorą udział w różnorodnych konkursach organizowanych na terenie naszego Przedszkola. Tym razem nasz korytarz wypełniły jesienne ozdoby. Każda inna, pomysłowa i piękna! 🙂

Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!

28 Paź

Pasowanie pierwszoklasistów

Na uroczystość „Ślubowania i pasowania” przybyli rodzice pierwszoklasistów oraz zaproszeni goście. Wszyscy doskonale bawili się przy programie artystycznym zatytułowanym „W krainie Smerfów”. W trakcie spektaklu pierwszaki złożyły ślubowanie na nowy sztandar naszej szkoły, a następnie zostały pasowane przez Pana Dyrektora na uczniów. Podczas imprezy dzieci zostały obdarowane prezentami przygotowanymi przez rodziców i przybyłych gości. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści wykonali taniec, który bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności.

28 Paź

Humanitarna Pani Psycholog:)

Pani Krystyna Macur – nasza szkolna Pani Psycholog – wzięła udział w charytatywnym Biegu Jeża, z którego dochód został przekazany na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

Biegnąc w koszulce naszego SKW Humanitarni wspaniale reprezentowała naszą szkołę.

27 Paź

Mali strażacy

Dzieci z klas I – III były na wycieczce w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Zielonej Górze.  Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków i wejście do wozów. Najlepiej jednak bawiły się w metalowym labiryncie, gdzie strażacy doskonalą swoje umiejętności.

27 Paź

Roztańczona lampa Alladyna

Dnia 24 października 2019 r.odwiedzili nas artyści Lubuskiego Biura Koncertowego
i zaprezentowali przedszkolakom koncert pt. ” Roztańczona lampa Aladyna”.

Koncert wprowadził wszystkich we wspaniały muzyczny nastrój. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały muzyki, poznawały instrumenty takie jak: saksofon, gitara i klarnet oraz dowiedziały się co to jest futerał. Dodatkowym walorem koncertu był pokaz tańca – księżniczki Jasminy. Przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami chętnie nagradzały wykonawców gromkimi brawami.