29 Lis

Magiczne andrzejki

„Dziś na moje rozkazanie, miły nastrój niech się stanie.

Uśmiech dzisiaj niech zagości w oczach, sercach naszych gości”.

Były tańce, gorące krzesła zajmowane na przerwę w muzyce, czerwony błyszczący kapelusz. W organizacji imprezy pomogli również rodzice, którzy tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowany pyszny poczęstunek.

29 Lis

Andrzejki w Przedszkolu

Dnia 29 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa.

Andrzejki  to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

U nas również panował wieczorny klimat, a wróżby sprawiły dzieciom wiele frajdy. Po wspólnej zabawie odbył się poczęstunek. Była to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu w gronie koleżanek i kolegów.

28 Lis

WYNIKI QUIZU „KOCHAM CIĘ POLSKO !”

W listopadzie uczniowie kl 4- 8 rozwiązywali quiz o Polsce.
Quiz zawierał 16 pytań o naszym kraju.
Pojawiały się kadry z polskich filmów,
twarze znanych osób, polskie marki samochodów
i inne ciekawe pytania.

Nasi uczniowie zdobyli od 26-28 punktów.
Oto wyniki:

Nagroda dla złotych medalistów:
tydzień bez pytania (od 9-13 XII).

26 Lis

Podróż do Krainy Lodu

26 listopada grupy Muchomorki i Sowy wybrały się do Zielonogórskiego Cinema City. Oglądały bajkę „Kraina Lodu 2” oraz uczestniczyły w warsztatach n/t najpiękniejszych polskich bajek.

Film dostarczył widzom całej masy wzruszeń, opowiadając o wartości rodziny i poświęceniu dla innych. Znalazło się też miejsce na chwilę zadumy nad destrukcyjną potęgą strachu i ignorancji oraz na zwariowane sceny komediowe czy sekwencje pełne dynamicznej akcji. Dzieci rozbawiał uroczy ducha ognia i filozoficzne rozważania Olafa. Wszystkim, niezależnie od wieku, wiele zabawy dostarczyły też niezdarne zabiegi Kristoffa, którego dzielnie wspiera lojalny Sven.

Warsztaty dotyczące bajek pozwoliły pogłębić wiedzę na ich temat, skupić się na historiach bohaterów oraz znaleźć przesłanie utworów dla dzieci. Oczywiście, nie mogło zabraknąć nagród, gdyż dzieci wykazały się sporą wiedzą w tej dziedzinie.

25 Lis

„Dzień Pluszowego Misia ” u „Biedronek”

Ten wyjątkowy dzień zaistniał w naszym przedszkolnym kalendarzu na dobre. Dzieci bardzo lubią wszelkie pluszowe przytulanki, ale MISIE to ich ulubieńcy! „Biedroneczki” bawiły się swoimi pluszowymi zabawkami, śpiewały piosenki o misiach, a do tego spożywały przysmak misiów, czyli pyszny miodek z…….chrupkami! Nie zabrakło również dużych emocji związanych z konkursem plastycznym dotyczącym właśnie misiów. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Oczywiście wszystkim gratulujemy i zachęcamy do następnych wspólnych wyzwań.

Podróże Guliwera

W czwartek przyjechali do nas muzycy z Biura Koncertowego. Uczniowie klas I – III przenieśli się do krainy Olbrzymów i Liliputów. Koncert sprawił wszystkim dzieciom dużo radości.

24 Lis

Budujemy domki dla kotów wolnobytujących

Na dworze coraz chłodniej, więc w sobotę SKW Humanitarni pomogli wolontariuszom z Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Zielonej Gorze w budowie domków dla kotów wolnobytujących.  Odwiedziliśmy też Kociarnię i zabraliśmy na spacer dwa sympatyczne kundelki.

Kliknij w obrazek i obejrzyj fotorelację:)

24 Lis

PROJEKT „Mamo, Tato to boli!”

Drodzy Rodzice!

W ramach realizacji projektu „Mamo, Tato to boli”, mającego na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci, zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią artykułu „Zamiast klapsów, jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice” oraz do obejrzenia filmików pt. „Przemoc zaraża”.

Pedagog szkolny Agnieszka Puchalska

MOJA JESIENNA KARTKA

Świetlica szkolna wzięła udział  w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic „Moja Jesienna Kartka” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Zielonej Górze.

Na konkurs wpłynęło 120 prac z wielu szkół. Wśród nagrodzonych znalazł się Szymon Pisarczyk z klasy I. GRATULUJEMY!!!

Adriana Szulc

21 Lis

I miejsce

Miło nam poinformować, że Lenka Stawecka z grupy Muchomorków zdobyła I-wsze miejsce w konkursie plastycznym „Hej Małolaty, palenie to same straty”, w którym „walkę o podium” stoczyła z uczniami Zespołu Edukacyjnego :).

Dumni ze zwycięstwa, serdecznie gratulujemy! 🙂