30 Sty

Podsumowanie I semestru

W piątek 24 stycznia br. uczniowie klas I – III spotkali się na apelu podsumowującym pierwszy semestr 2019/2020. Obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała wszystkim wydarzenia, uroczystości i ważne chwile w szkole. Następnie nagrodzono tych uczniów, którzy wyróżnili się w swoich klasach. Atrakcyjne nagrody zakupili rodzice.

29 Sty

Wyjazd do Sali Zabaw „Arek”

W środę  29.01.2020r.  przedszkolaki  wybrały sie ze swoimi wychowawczyniami do Sali Zabaw „Arek” w Zielonej Górze. Po miłym powitaniu przez Panie dzieci z radością rozpoczęły swobodną zabawę. Głównymi atrakcjami był: basen z piłeczkami, tory przeszkód, zjeżdżalnie, huśtawki, trampolina i samochody. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a pobyt ten dostarczył im wielu wrażeń. 🙂

26 Sty

Z wizytą u Biedronek…

Ferie to czas odprężenia i relaksu. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków odwiedził nas Pan Policjant, który przypomniał  zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa.  Uświadomił jakie  zagrożenia wynikają z zabaw w miejscach niedozwolonych  i  o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni czy zbliżania się do nieznajomych osób.

23 Sty

ZADANIA NA KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR”

27 uczniów naszej szkoły z klas II-VII weźmie udział 19 marca
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”
w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.
Dla wszystkich chętnych zamieszczam zadania na ferie.
Wystarczy zeskanować QR cod za pomocą smartfona lub tabletu,
aby uzyskać dostęp do aplikacji.

22 Sty

W pałacowej bibliotece w Starym Kisielinie

22 stycznia grupa Muchomorków wybrała się pociągiem do Starego Kisielina, by tam uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych. Siedziba biblioteki znajduje się w pałacu, dlatego wszyscy  mogli poczuć się jak książęta i księżniczki. Opowieść o marzeniach pozwoliła dzieciom przenieść się w świat fantazji. Nowe miejsce zachwyciło nasze Przedszkolaki. Ogromną radość sprawiły im czytane bajki, wspólne gry i zabawy oraz słodki poczęstunek przy herbatce przygotowanej przez panią bibliotekarkę. Zachwyceni przemiłą atmosferą zajęć już planujemy kolejne podróże.

22 Sty

Miesiąc Zdrowia

W ramach rozpoczętego w świetlicy szkolnej Miesiąca Zdrowia uczniowie pracując w grupach wykonali piramidy zdrowego żywienia. Do pracy wykorzystaliśmy tablety, z których uczniowie wyszukiwali informacji na temat zasad zdrowego odżywiania.

Jest to pierwszy etap naszych prac. Kolejny już w piątek- zdrowe warsztaty kulinarne, na których stworzymy pyszną sałatkę owocową!

21 Sty

Matematyka vs Dinozaury

We wtorek na zajęciach kreatywnych dzieci uczyły się matematyki inaczej. Pracowały z tabletami,  rozwiązywały działania matematyczne w formie zabawy. Najwięcej radości sprawiła im gra edukacyjna „Matematyka vs Dinozaury”. Opowiada ona o dinozaurach i jaskiniowcach, a zadaniem graczy jest zdobywanie kolejnych poziomów, na których czekają nowe przygody.