17 kwi

Koło techniczne – dla skrzydlatych przyjaciół

Na zajęcia koła technicznego uczęszczają uczennice i uczniowie z klas czwartych i piątych. Uczniowie poznają umiejętności trasowania, prostego przerzynania drewna w przyrzni, łączenia materiałów, na klej, śruby, kołki i gwoździe, malowania gotowych projektów. Oprócz powyższych czynności operacyjnych, doskonalą posiadane umiejętności   pracy zespołowej, wyszukiwanie i twórcze modyfikowanie gotowych projektów. Dziewcząt nie przeraża użycie młotka, szczypiec uniwersalnych, wkrętaka a chłopcy wiedzą, że miotła nie służy do latania ale do posprzątania po zajęciach wiórów, trocin i odpadów drzewnych. Jak dotąd wykonaliśmy karmik dla ptaków i budkę lęgową. Ta ostatnia wymagała najwięcej pracy, ale pozwoliła zdobyć wiedzę o błędach popełnianych w konstrukcji „gotowych” budek, gatunkach ptaków lęgnących się w budkach, niebezpieczeństwach jakie czychają na wysiadujące ptaki i ich potomstwo.