31 Paź

Jeszcze o Święcie Zmarłych

31 października 2019 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Klara Guzowska, Maja Grabijas, Laura Kowalonek, Ignacy Golczyk, Jakub Rogala, Franciszek Woźniak, Patryk Stawecki, Jakub Maruda, Jan Kacprzak  wraz z Dyrektorem Szkoły Władysławem Kondrasem i opiekunem Samorządu Robertem Gembarą udali się do Lasu Odrzańskiego dzięki pomocy rodziców, którzy pomogli dzieciom dotrzeć na miejsce. 

Celem wyjazdu było posprzątanie terenu i zapalenie zniczy przy kamieniu pamiątkowym poświęconym twórcy parku, którym był Otto Mülsch. W naszej szkole stało się to już tradycją, bowiem jeździmy tam od kilku lat.

Dzień wcześniej uczniowie naszej szkoły w czasie godziny wychowawczej zapalili znicze i posprzątali opuszczone groby na cmentarzu w Zawadzie.

 

Robert Gembara