16 Cze

Miłośnicy pszczół

Dnia 11 czerwca br. pięciu uczniów trzeciej klasy wraz z wychowawczynią miało przyjemność brać udział  w X Konkursie Krajoznawczym pt. „Wyprawa do pszczelej krainy”. Spotkanie odbyło się na „Winnicy Cantina” w Mozowie. Enoturystów odwiedzających winnicę, tuż przy bramie wita figura św. Urbana – patrona m. in. winnic. Przy Patronie znajduje się duża XIX w. beczka o pojemności 3510 litrów. Uczestników konkursu przywitał gospodarz winnicy pan Mariusz Pacholak, który oprowadził gości i uczestników konkursu po swoim gospodarstwie. Następnie każda drużyna zaprezentowała pracę plastyczną i opowiadanie pt. „Pszczoły  – nasi sprzymierzeńcy”. Po prezentacji miłośnicy pszczół zjedli pyszny posiłek przygotowany przez gospodarzy winnicy i wrócili do szkoły z wieloma upominkami.