12 Wrz

Zielona Góra i 51 Bachusików

Z okazji ,,Dni Zielonej Góry- Winobranie 2019″ dzieci z grupy Sowy pojechały na wycieczkę tematyczną ,,Szlakiem Bachusików”.

Bachusiki to według legendy synowie Bachusa, rzymskiego boga wina. Miasto Zielona Góra słynie bowiem z długiej tradycji winiarskiej. Psotliwa dzieciarnia Bachusa rozbiegła się po całym mieście i rozrabia. Polowanie na Bachusiki nie jest proste! Liczba postaci stale się powiększa, obecnie wynosi ona 51 sztuk, a odnalezienie wszystkich jest wyzwaniem:)
Figurki przedstawiają małych rozrabiaków w różnych sytuacjach. Jeden toczy beczkę, inny wspina się na wieżę, jeszcze inny siedzi na ławce czy pije z dzbana wino.
Bachusiki otrzymały swoje własne imiona i tak mamy np.: Aldemusa, Beczkusia, Brukusa, Ciekawka, Ciepłolubikusa, Clubikusa, Degustikusa, Huberticusa. Największy to św. Urban -patron Zielonej Góry.
Wyjazd był udany, pogoda dopisała a dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.