05 Paź

Sprawozdanie z IX ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień trenowali w różny sposób tabliczkę mnożenia:
– na informatyce ze strony www.matzoo.pl – „Tabliczkę mnożenia na czas”,
– na matematyce grając w gry: Memory, Piotruś, Ślimak lub układając domino z tabliczką mnożenia;
aby w piątek, 4.10.2019 r przystąpić do EGZAMINU USTNEGO i zdobyć LEGITYMACJĘ MT EXPERTA. W komisji zasiedli uczniowie, którzy wyróżnili się znajomością tabliczki mnożenia: Michał i Kuba z kl III, Igor z kl V a
oraz Ola z kl VI b.
     Oprócz tego trzy uczennice kl VI b: Ola, Marysia i Martyna, 2 października przeprowadziły warsztaty „Gry i zabawy z tabliczka mnożenia w tle”
dla uczniów kl III.

Na plakacie „Rymowanki o tabliczce mnożenia” pojawiło się wiele rymowanych wierszyków, z których komisja wybierze i nagrodzi te najśmieszniejsze oraz samodzielnie napisane.

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział w zabawach.

Organizatorzy:
A. Witkowska oraz J. Szopa