15 Sty

Tablety w naszej szkole

W naszej szkole pojawiły się tablety, które mają służyć jako nowoczesne narzędzia w celu realizacji lekcji.

Używanie tabletów podczas lekcji umożliwia wykorzystanie ogromnej ilości elektronicznych zasobów edukacyjnych, w tym aplikacji tabletowych, uatrakcyjnia lekcję, wielokrotnie zwiększa zaangażowanie i motywację uczniów, daje wszechstronne możliwości pracy.

Zostały opracowane innowacje pedagogiczne, które zakładają wykorzystanie tabletów podczas zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych:

Geometria na Tabletach- nauka matematyki z wykorzystaniem matematycznych aplikacji tabletowych.

Tabletowe Zajęcia Świetlicowe- tablety są wykorzystywane na zajęciach z zakresu kodowania, programowania oraz jako pomoc podczas innych zajęć pozalekcyjnych (szachy, język angielski).