31 maj

FESTYN SZKOLNO-RODZINNY W ZAWADZIE

W ostatni majowy weekend na kompleksie boisk Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie odbył się festyn szkolno-rodzinny. Główni organizatorzy – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie – zapewnili mnóstwo atrakcji dzieciom i dorosłym. O bezpieczeństwo dbali niezawodni strażacy z OSP w Zawadzie.

W Strefie Zabaw dzieci brały udział w konkurencjach sprawnościowych; budowały latawce, wędkowały lub malowały twarze.

Dorośli konkurowali o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Zawada w Turnieju Szóstek Piłkarskich, Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Krępa w Konkursie Grillowania oraz w Turnieju Piłki Plażowej – w którym puchary ufundowali radni z Krępy i Zawady.

W przerwie sportowych zmagań można było odpocząć w kawiarence, próbując domowych dań i wypieków, przygotowanych przez działający w Zawadzie Parafialny Zespół Caritas, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Radę Rodziców szkoły w Zawadzie. Festyn wsparło również Koło Gospodyń Wiejskich z Krępy.

Rozstrzygnięto konkursy (w tym ogłoszony we współpracy z BPH Odział Zielona Góra –  „Vabank”) oraz wręczono puchary. Zdobywcą tytułu najlepszej szóstki piłkarskiej został „Salomon” Zawada.

 Tymczasem na scenie głównej prezentowały się zespoły taneczne – Cheerleaders z PSP w Zawadzie, grupa hip-hopu  oraz dziecięca grupa kabaretowa „5 i pół” –  działające w ramach „gminnego” projektu realizowanego przez Stowarzyszenie oraz szkolna grupa wokalna SZABADA .

Główną atrakcją pierwszego dnia festynu był spektakl „Królowa Śniegu” – prezent z okazji Dnia Dziecka od dorosłych. Na scenie gościnnie wystąpił Wójt Gminy Zielona Góra Pan Mariusz Zalewski, lokalni radni, działacze miejscowych organizacji i stowarzyszeń, rodzice i nauczyciele.

Sobotni poranek  rozpoczął się rejsem po Odrze zwycięzców konkursu plastycznego „Rodzinne wycieczki po okolicy”. Nagrodę ufundowała Rada Sołecka wsi Krepa.

W ciągu dnia na scenie prezentowały się: dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego, Szkolne Koło Teatralne w spektaklu pt. „Księżniczka  na ziarnku grochu”. Rodziny próbowały swoich sił w szalonych konkurencjach podczas turnieju „Zdrowo i wesoło”. Chętni mogli również zasięgnąć darmowej porady medycznej lub zapoznać się materiałami informacyjnymi Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki lub PSP w Zawadzie.

Występy przeplatały pokazy: tresury psa-ratownika (grupa pck zary) i ratownictwa medycznego. Fani Spar Falubazu mieli również okazję spotkać się z Andrzejem Huszczą i przejechać prawdziwym motorem żużlowym.

Festyn szkolno-rodzinny w Zawadzie zakończył się wspólną zabawą podczas występu zespołu Wehikuł. Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Zielona Góra.

Główni organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim lokalnym partnerom, radnym, ludziom dobrej woli oraz sponsorom za pomoc i życzliwość przy organizacji Festynu. Dziękujmy bardzo uczestnikom naszego dwudniowego Festynu i zapraszamy za rok!

30 maj

KONKURS WIEDZY O BANKOWOŚCI VABANK

30 maja odbył się konkurs wiedzy o bankowości „VaBank” przygotowany przez Panie: Martę Rosolską i Ewę Kaczmarek  we współpracy z Bankiem Przemysłowo-Handlowym reprezentowanym przez Panią Dorotę Jędrych, dyrektor oddziału Bank BPH S.A. (grupa GE Capital ) w Zielonej Górze.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymały podczas Festynu szkolno-rodzinnego:  Eliza Dąbrowska – I miejsce oraz Ewelina Przybyłek i Małgorzata Baziuk – drugie i trzecie.

28 maj

Ortograficzne potyczki w Zawadzie – XI Gminny Konkurs Ortograficzny

28 maja już po raz jedenasty Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie była gospodarzem Gminnego Konkursu Ortograficznego.

Zmagania odbywały się pod hasłem „Ortograficzne  zagadki z Kornelem Makuszyńskim” w związku okrągłą rocznicą urodzin pisarza.  Tytuł mistrza ortografii zdobyły uczennice PSP w Zawadzie: Anna Halat (kategoria dzieci starszych) oraz Monika Mondzelewska – bezkonkurencyjna wśród trzecio- i czwartoklasistów.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył zwycięzcom Wójt Gminy Zielona Góra Pan Mariusz Zalewski oraz Dyrektor PSP w Zawadzie Pan Władysław Kondras.

Galeria

23 maj

Festyn szkolno-rodzinny

W programie m.in.:

 1. rodzinny rejs po Odrze
 2. występy dzieci z przedszkola, szkoły oraz grupy tanecznej działającej
 3. przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy
 4. spektakl teatralny pt. Królowa Śniegu”
 5. zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych
 6. pokaz ratownictwa medycznego oraz tresury psów policyjnych
 7. Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Sołtysa wsi Zawada
 8. Rodzinne Mistrzostwa w grillowaniu o Puchar Sołtysa wsi Krępa
 9. Turniej Piłki Plażowej
 10. namiot Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawadzie
 11. namiot Gminy Zielona Góra
 12. namiot medyczny (porady lekarskie)
 13. kawiarenka (ciasta przygotowane przez rodziców)
 14. stoisko gastronomiczne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadzie

Organizatorzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie
Przy współpracy z:

Radą Sołecką wsi Zawada, Radą Sołecką wsi Krępa
Kołami Gospodyń Wiejskich w Zawadzie i Krępie
Gminną Biblioteką Publiczną z siedzibą w Zawadzie
OSP w Zawadzie

festyn_plakat 

10 maj

„Rodzinna Majówka” w Zawadzie

10 maja mieszkańcy Zawady bawili się na „Majówce Rodzinnej” zorganizowanej przez Radę Sołecką Wsi Zawada oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Zawady. Ustawieniem profesjonalnej sceny i zabezpieczeniem imprezy zajęli się strażacy z OSP w Zawadzie.

Przy „sołeckim” grillu i żurku przygotowanym przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich można było obejrzeć występy najmłodszych mieszkańców wsi. Z programem artystycznym wystąpiły dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego z/s w Przylepie oraz oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Zatańczyły również szkolne Cheerleaderki oraz działająca przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy – grupa rock’and’rolla nowoczesnego. Dzieci uczą się tańca w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Gminy Zielona Góra. Kolejnym punktem programu była nauka tańca brzucha na scenie, która szybko zamieniła zawadzki plac w Bollywood.
Gdy rodzice bawili się podczas występu zespołu „Vanessa & Zorba” lub korzystali z pomocy punktów Informacyjnych Gminnej Biblioteki Publicznej z/s w Zawadzie i Urzędu Gminy, dmuchane zjeżdżalnie (ufundowane przez Gminę Zielona Góra), punkt malowania twarzy i wiązania balonów przechodziły prawdziwe oblężenie.

05 maj

Zawadzka „zerówka„ na deskach teatralnych

5 maja dzieci z oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowe w Zawadzie wystąpiły w XVII Przeglądzie Artystycznym organizowanym przez Gminne Przedszkole Publiczne z/s w Przylepie. 

Maluchy na deskach Teatru Lubuskiego zaśpiewały piosenkę „Nie chodź kurko na podwórko” oraz zatańczyły polkę. Do występu przed Wójtem Gminy Zielona Góra Panem Mariuszem Zalewskim, rówieśnikami oraz zaproszonymi gośćmi przygotowała dzieci Pani Wioletta Grzezułka.