FESTYN SZKOLNO-RODZINNY W ZAWADZIE
W ostatni majowy weekend na kompleksie boisk Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie odbył się festyn szkolno-rodzinny. Główni organizatorzy – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie – zapewnili mnóstwo atrakcji dzieciom i dorosłym. O bezpieczeństwo dbali niezawodni strażacy z OSP w Zawadzie.
W Strefie Zabaw dzieci brały udział w konkurencjach sprawnościowych; budowały latawce, wędkowały lub malowały twarze.
Dorośli konkurowali o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Zawada w Turnieju Szóstek Piłkarskich, Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Krępa w Konkursie Grillowania oraz w Turnieju Piłki Plażowej – w którym puchary ufundowali radni z Krępy i Zawady.
W przerwie sportowych zmagań można było odpocząć w kawiarence, próbując domowych dań i wypieków, przygotowanych przez działający w Zawadzie Parafialny Zespół Caritas, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Radę Rodziców szkoły w Zawadzie. Festyn wsparło również Koło Gospodyń Wiejskich z Krępy.
Rozstrzygnięto konkursy (w tym ogłoszony we współpracy z BPH Odział Zielona Góra – „Vabank”) oraz wręczono puchary. Zdobywcą tytułu najlepszej szóstki piłkarskiej został „Salomon” Zawada.
Tymczasem na scenie głównej prezentowały się zespoły taneczne – Cheerleaders z PSP w Zawadzie, grupa hip-hopu oraz dziecięca grupa kabaretowa „5 i pół” – działające w ramach „gminnego” projektu realizowanego przez Stowarzyszenie oraz szkolna grupa wokalna SZABADA .
Główną atrakcją pierwszego dnia festynu był spektakl „Królowa Śniegu” – prezent z okazji Dnia Dziecka od dorosłych. Na scenie gościnnie wystąpił Wójt Gminy Zielona Góra Pan Mariusz Zalewski, lokalni radni, działacze miejscowych organizacji i stowarzyszeń, rodzice i nauczyciele.
Sobotni poranek rozpoczął się rejsem po Odrze zwycięzców konkursu plastycznego „Rodzinne wycieczki po okolicy”. Nagrodę ufundowała Rada Sołecka wsi Krepa.
W ciągu dnia na scenie prezentowały się: dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego, Szkolne Koło Teatralne w spektaklu pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Rodziny próbowały swoich sił w szalonych konkurencjach podczas turnieju „Zdrowo i wesoło”. Chętni mogli również zasięgnąć darmowej porady medycznej lub zapoznać się materiałami informacyjnymi Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki lub PSP w Zawadzie.
Występy przeplatały pokazy: tresury psa-ratownika (grupa pck zary) i ratownictwa medycznego. Fani Spar Falubazu mieli również okazję spotkać się z Andrzejem Huszczą i przejechać prawdziwym motorem żużlowym.
Festyn szkolno-rodzinny w Zawadzie zakończył się wspólną zabawą podczas występu zespołu Wehikuł. Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Zielona Góra.
Główni organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim lokalnym partnerom, radnym, ludziom dobrej woli oraz sponsorom za pomoc i życzliwość przy organizacji Festynu. Dziękujmy bardzo uczestnikom naszego dwudniowego Festynu i zapraszamy za rok!