27 cze

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w PSP w Zawadzie

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Uczniowie wyróżniający się w nauce, sporcie i reprezentujący szkołę w innych – niemniej ważnych zakresach –  otrzymali z rąk wychowawców świadectwa oraz nagrody. Rodzicom współpracującym ze szkołą wręczono Listy Gratulacyjne i Podziękowania.

Niezwykłym wydarzeniem było nagrodzenie złotymi medalami członków Klubu Moczykija – projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Zawadzie. Wręczono również  puchary  dla zwycięzców turnieju

Po uroczystym apelu uczniowie odebrali świadectwa  i pożegnali się z wychowawcą i przyjaciółmi, oficjalnie witając …wakacje!!!

26 cze

Pożegnanie szóstoklasistów

26 czerwca  na Sali Wiejskiej w Zawadzie odbyło się uroczyste Pożegnanie Szóstoklasistów. Absolwenci samodzielnie poprowadzili imprezę i przedstawili przygotowany program artystyczny.

Wójt Gminy Zielona Góra Pan Mariusz Zalewski wręczył Stypendia uczniom  z wybitnymi osiągnięciami w roku szkolnym 2013/2014.

Szóstoklasiści wyróżniający się w nauce lub w sposób wyjątkowy reprezentujący szkołę otrzymali również z rąk Dyrektora Pana Władysława Kondrasa Nagrody Dyrektora Szkoły. Wychowawcy – Pani Ewa Kaczmarek i Pan Andrzej Nowacki –  wręczyli pozostałym uczniom świadectwa i nagrody, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za współpracę. Następnie dziewczęta z SZABADA – utytułowanego zespołu wokalnego z PSP Zawada – otrzymały własną „platynową płytę” – przygotowaną na pamiątkę nagrania w Radiu Zachód debiutanckich singli. Niezwykłe wydarzenie miało miejsce dzięki inicjatywie Pani Agnieszki Znamirowskiej i  genialnej realizacji Pana Oskara Strawińskiego.

Po uroczystości gości i absolwentów czekała niespodzianka – występ kabaretu Made In China.

Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością radni gminy Zielona Góra, sołtys wsi Krępa Pan Tadeusz Budrewicz, sołtys wsi Zawada Pan Jan Smoter, Proboszcz zawadzkiej parafii Ksiądz Krzysztof Kocz, działacze miejscowych organizacji i stowarzyszeń

18 cze

Przedszkolaki i pierwszaki w Ogrodzie Botanicznym!

18 czerwca uczniowie klasy pierwszej i oddział przedszkolny razem z opiekunami odwiedzili Ogród Botaniczny w Zielonej Górze.
Mimo że znajduje się tu ponad 500 gatunków roślin, prawdziwą sensację wśród najmłodszych wzbudził żółw i nowo powstałe minizoo – „Bajkowa Zagroda”.
Chętnych na głaskanie i karmienie nie brakowało. Owce kameruńskie, daniele i kozy dzielnie pochłaniały każdą ilość przysmaków. Papugi i pawie z godnością pozwalały się podziwiać i jedynie surykatki zachowały pełną czujność, stając na dwóch łapkach i obserwując uczniów z PSP Zawada. Zwiedzanie zakończono zabawami na bajkowym placu zabaw i lodami w miejscowej kawiarence.

14 cze

Rajd rowerowy

14 czerwca odbył się coroczny Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Panią Martę Rosolską – koordynatora Szkoły Wspierającej Zdrowie w PSP Zawada i współtwórcę (razem z Panem Andrzejem Nowackim) ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej Las Odrzański Perła Nadleśnictwa Przytok.

Uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne wyruszyli spod szkoły i przebyli trasę w odblaskowych kamizelkach podarowanych przez Panią Sylwię Brońską Radną Gminy Zielona Góra.

Na finiszu czekało ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Na deser Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie Pan Władysław Kondras i  Pan Andrzej Nowacki wręczyli karty rowerowe uczniom, którzy niedawno zdali pomyślnie egzamin.

Nad bezpieczeństwem uczestników Rajdu na terenie nadleśnictwa czuwał  przedstawiciel Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Przytok Pan Marcin Poczekaj.

 

10 cze

Miniturniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 10 czerwca 2014 r. nasza reprezentacja klas III w składzie: Alicja Sikorska, Ola Krupa, Maciej Łokietek, Szymon Mikołajewicz, Jakub Poczekaj wzięła udział w Gminnym Miniturnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, zorganizowanym przez PSP w Drzonkowie. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju oprócz  nas udział brały trzy pięcioosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z terenu naszej gminy /Stary Kisielin, Przylep, Drzonków. Oprócz uczestników i ich opiekunów na turniej przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Zielona Góra Mariusz Zalewski oraz dwóch przedstawicieli policji z wydziału Ruchu Drogowego czuwających nad poprawnością przebiegu zawodów. Uczestnicy rywalizowali między sobą na rowerowym torze przeszkód, przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzaniu stanu technicznego roweru, rozwiązywali test z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Dziewczęta z grupy plastycznej wykonywały pracę plastyczną pt. ,,Jestem bezpieczny na drodze”. Po podsumowaniu punktacji generalnej nasza drużyna uplasowała się na wspaniałym III miejscu.

06 cze

Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie Czytelniczym w Ochli

Reprezentantki naszej szkoły – Weronika Konsur, Paulina Sobieraj i Ewa Szurkowska zdobyły drugie miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym dla klas I – III pt. „Świat wierszem malowany”. Organizatorem turnieju wiedzy o twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny była biblioteka szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Ochli.

Dziewczętom zabrakło jedynie pół punktu do zwycięzców!!!

04 cze

Cheerleaderki z Zawady na podium!

4 czerwca Cheerleaders z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie zdobyły pierwsze miejsce w konkursie „Kibic na szóstkę!”, towarzyszącym Ogólnopolskiemu Turniejowi Tenisa Stołowego w Publicznym Gimnazjum w Drzonkowie.

Grupa dziewcząt w składzie: Maja Burdzy, Zofia Koperwas, Zofia Ziemiańska i Paulina Niżnikowska, z kapitanem – Natalią Niżnikowską – zaprezentowała układ – „Kosmiczna gra!”. Cheerleaderki  prowadzone przez Panią Jolantę Guziewicz od kilku lat towarzyszą uczniowskim rozgrywkom na „Orliku” w  Zawadzie oraz uroczystościom szkolnym.

04 cze

Żywa lekcja historii

4 czerwca klasy czwarta i druga wraz z opiekunami – Ewą Kaczmarek, Marleną Rochmińską i Emilią Szczurowską – uczestniczyły w imprezie plenerowej  „Ginące zawody i umiejętności”.

Uczniowie w Muzeum Etnograficznym w Ochli wzięli udział w warsztatach i prezentacjach dawnego rzemiosła, rękodzieła i prac gospodarczych. 

02 cze

Lekcja pszczelarstwa dla przedszkolaków

 2 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie uczestniczyły w niezwykłej lekcji – bartnictwa. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Dąbrowska.

Przedszkolaki oglądały narzędzia pszczelarskie, w tym specjalny strój ochronny i „dmuchawę”. Poznały również zasady konstrukcji ula oraz proces powstawania wosku i miodu w misternie budowanych plastrach.