27 sie

Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015

OGŁOSZENIE

DYREKTOR PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZAWADZIE INFORMUJE, ŻE

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

ODBĘDZIE SIĘ  1 WRZEŚNIA 2014r. (poniedziałek)

                                o godz. 800 Msza Św. W Kościele Parafialnym w Zawadzie

                                godz. 850    Inauguracja Roku Szkolnego

w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie

INFORMACJA DLA OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH AUTOBUSEM SZKOLNYM:

Wyjazd ze Stożnego: godz. 720

Wyjazd z Jan: godz. 725

Wyjazd z Krępy: godz. 735

26 sie

„Indiańskie lato” w Łagowie

18 sierpnia plemię Zakręcone Oko wyruszyło do Łagowa w indiańską przygodę, która została w zorganizowana  przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju wsi Zawada i Krępa oraz dofinansowana ze środków Urzędu Gminy Zielona Góra. W obozie brało udział 21 Indian z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie oraz dwóch szamanów i  wódz.

W programie zajęć plemienia Zakręcone Oko znalazły się liczne atrakcje. Dzieci miały niepowtarzalną  okazję zwiedzić zamek nocą  i przepłynąć Jezioro Trześniowskie galerą. Uczestniczyły w grze terenowej w Parku Krajobrazowym połączonej z poznaniem zabytków Łagowa. Wzięły również udział w wyjątkowych warsztatach plastycznych poprowadzonych przez znaną artystkę Ałłę Trofimenkovą-Herrmann. Podczas zajęć teatralnych uczestnicy poznawali legendy, zwyczaje, historie związane z kulturą Indian;  a w słoneczne dni pływały rowerami wodnymi. W rezultacie powstawały własnoręcznie wykonane przepiękne ozdoby, stroje, instrumenty a nawet prawdziwy totem.

W ostatni dzień – 23 sierpnia – przybyły z wizytą blade twarze –Dyrektor PSP w Zawadzie Pan Władysław Kondras oraz Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Zawada Pani Marzena Bilska. Na ich cześć mali Indianie zaprezentowali tańce, okrzyki, pląsy oraz „Piosenkę Plemienia Zakręcone Oko”.