30 mar

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Przypominamy, że wiosenna przerwa świąteczna trwa od 02.04. (czwartek) do 07.04.2015r (wtorek).
Uczniowie wracają do szkoły dnia 8 kwietnia 2015 roku, w środę.

Dyżur świetlicy szkolnej w następujących dniach (w godz. 6.30. 16.00.):
02.04.(czwartek)
03.04.(piątek)
07.04. (wtorek)
Uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w wyżej wymienionych dniach, należy zapisać w świetlicy szkolnej u Pani Adriany Szulc.

27 mar

JARMARK WIELKANOCNY Kraszanka 2015

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na JARMARK WIELKANOCNY Kraszanka 2015, który będzie miał miejsce się w sobotę 28 marca w sali wiejskiej w Krępie. O godzinie 15.30 będzie można obejrzeć występy dzieci z oddziału przedszkolnego przy PSP w Zawadzie, które zaprezentują inscenizację pt. „WIELKANOCNE OBYCZAJE”.

DSCN0008

26 mar

UWAGA RODZICE DZIECI URODZONYCH W LATACH: 2008 (druga połowa) oraz 2009

UWAGA RODZICE DZIECI

URODZONYCH W LATACH:

2008 (druga połowa) oraz 2009

 

3 kwietnia 2015r. mija termin

składania wniosków o przyjęcie do przedszkola lub

Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej

 

 

Informujemy, że w przypadku nie złożenia w terminie wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola lub Oddziału Przedszkolnego  przy PSP w Zawadzie, Szkoła nie zapewni dzieciom miejsca w Oddziale Przedszkolnym w roku szkolnym 2015/2016.

26 mar

NABÓR do Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie przypomina, że:

 

PRZYJĘCIU DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ PODLEGAJĄ OBOWIĄZKOWO DZIECI Z ROCZNIKA:

2008 – urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia
2009 – wszystkie dzieci z tego rocznika

Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły powinni dokonać zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej do 13 kwietnia 2015 roku osobiście w sekretariacie Szkoły.

Nabór do oddziału przedszkolnego

tzw. „zerówki”

 

będzie prowadzony wyłącznie

 do 3 kwietnia 2015 r.

 

Przyjęciu do oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie

podlegają dzieci urodzone w 2010r.

 

Podpisane zgłoszenie lub wniosek należy złożyć osobiście

w sekretariacie szkoły

od poniedziałku do piątku w godz. 800-1500

 

Druki dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Zielona Góra oraz na stronie internetowej (pspzawada.edu.pl, zakładka „nabór”)  i w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

 

26 mar

Spektakl „Cuda świata”

Twórcą spektaklu jest Stanisław Sielicki. Jak pisze na swoim facebookowym profilu aktor, nauczyciel i animator „Cuda świata” to „bogaty w treści spacer (…) w piorunującym tempie (…) w odległe miejsca i czasy (…) z olbrzymią dozą zabawy”.
W trakcie przedstawienia uczniowie balsamowali pluszowe zabawki, wcielali się w rolę faraona Cheopsa i królowej Semiramidy .
Jednak przede wszystkim w atmosferze świetnej zabawy poznawali tajemnice historii świata; na chwilę stając się uczestnikami wydarzeń sprzed tysięcy lat.

26 mar

Konsultacje – poniedziałek (30 kwietnia)

Zapraszamy Państwa na konsultacje szkolne z nauczycielami – poniedziałek (30.04.2015.) – w godzinach 16.30. 17.30.

W trakcie konsultacji do dyspozycji Państwa będą pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonej Górze (indywidualne porady).

UWAGA:
Rodzice uczniów z klasy VI spotykają się z wychowawcą na wspólnym zebraniu – godz. 17.00.

ZAPRASZAMY!

24 mar

Dzień otwarty

    W sobotę 21 marca odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły.

   Przyszłych pierwszaków oprowadzali po szkole szóstoklasiści ubrani w barwne wiosenne stroje. Zgodnie z mottem zawieszonym nad progiem – „Uwaga! Wejście grozi odkryciem talentu!” – na gości czyhało wiele „niebezpieczeństw”, w tym wybuchy radości w Sali Zabaw lub spotkanie z niezwykłymi bajkowymi postaciami w bibliotece szkolnej.

   Podczas gdy dzieci uczestniczyły w „zabawach na sportowo”,  multimedialnej zabawie z językiem angielskim, warsztatach plastycznych, muzycznych i technicznych oraz zajęciach komputerowych, rodzice mogli odpocząć w szkolnej Kawiarence.

  Na zakończenie Dnia Otwartego dzieci i rodzice obejrzeli przygotowane przez klasę o profilu teatralnym – I a – przedstawienie „Powitanie wiosny”,  pokaz tańca w wykonaniu klasy I b – sportowej oraz prezentację multimedialną „Nasza szkoła”.

24 mar

Pierwszy Dzień Wiosny

   20 marca odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany  „Dzień wiosny”. Jak co roku nie obyło się bez mnogości atrakcji.

    Pierwszą z nich był spektakl „Powitanie wiosny” przygotowany przez klasę IA z wychowawczynią Panią Marleną Rochmińską.

   Następnie  uczniowie wzięli udział w pokazie,  jaki przygotowali strażacy z OSP Zawada. Nasi goście zaprezentowali wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem oraz przeprowadzili pokaz rozwijania linii gaśniczej. Po spotkaniu z strażakami klasy młodsze udały się na spacer w poszukiwaniu wiosny, a starsi na salę gimnastyczną, gdzie odbył się międzyklasowy turniej sportowy, zorganizowany przez Panów: Jacka Marciniaka, Arkadiusza Szakołę, Andrzeja Nowackiego i  Michała Rucińskiego. Uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach między innymi:  rzucie do kosza z połowy boiska, skakaniu przez skakankę czy układaniu talii kart według przedstawionego  wzoru. Całość imprezy zwieńczył turniej w unihokeja. Nagrodę dla najlepszej klasy – bilet na „Dzień bez pytania” – zdobyła klasa VI.

   Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

Arkadiusz Szakoła

23 mar

„Jajko mądrzejsze od kury”- z wizytą w skansenie w Ochli

   Dzisiaj z rana bez gadania uczniowie klas czwartych brali się do jaj malowania. Nikt nie zrzędził, nikt nie grzędził- tylko kura gdakała, bo jaj za dużo dać musiała. Wosk rozgrzany, skrobak przygotowany  w rękach dzieci już się „palił” do rzeźbienia wzorów nigdzie dotąd spotykanych. Czy kraszanka, czy pisanka, czy  nawet skrobanka – to i tak w rękach dzieci   malowanka.

   Swoją wyobraźnię poruszyli i ciekawe wzory stworzyli. Jedno piękniejsze od drugiego tak,  że kura nie poznałaby swojego. Tak praca w rękach się „paliła”, że niektóre wydmuszki w pył zamieniła. Odtąd stały się ozdobą glinianej posadzki.

    Przy tej okazji uczniowie ciekawe opowiastki i legendy z jajem związane poznali. I tak dowiedzieli się: jak to jajko położone w oknie miało odstraszyć burzę, albo zakopane w polu lub ogrodzie miało zapewnić dostatek i urodzaj wiosną, lub miejsce bolące pocierano jajkiem, które miało łagodzić ból chorego zwierzęcia lub nawet człowieka. W jajku zapisany był los panien, które chciały wyjść za mąż. Czerwone jajo, jakie otrzymał młodzieniec, oznaczało sympatię dziewczyny, a kiedy zaloty zostały odrzucone, wręczano jajo czarne. Na koniec trzeba pamiętać, że tylko panny malowały jaja, a pierwsze jaja malowane pojawiły się w Polsce w X w. Zatem pamiętajcie młode panny, że ten zwyczaj i obyczaj w waszych rękach jest pisany. Życząc spokojnych Świąt Wielkanocnych, krótki wierszyk:

Na stole leżało jajko,
zwane świąteczną pisanką.
Wzory na nim malowane,
także mogą być drapane.
Kolorowe czy drapane –
jajko jest najlepsze z chrzanem.

Ewa Kaczmarek