24 cze

Stypendia Prezydenta Miasta Zielona Góra wręczone

   Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły – Anna Barska, Monika Mondzelewska, Maciej Łokietek, Jan Ratajski i Oliwia Wąsik – 22 czerwca w Filharmonii Zielonogórskiej otrzymali Stypendia Prezydenta Miasta Zielona Góra.

   W trakcie imprezy na scenie pojawiła się grupa taneczna i kabaret „4 i pół”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które kształciły w trakcie zajęć w ramach projektu „Akademia Talentów” prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zawady i Krępy dofinansowanego  z budżetu Miasta Zielona Góra.

24 cze

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

CZWARTEK – 25.06.2015.

Zajęcia szkolne: godz. 8.00. – 11.30. Dzieci będą odwiezione o godz. 12.20 (tylko jeden kurs).
Plan czwartku w szkole:
-08.00- apel
– 09.15- msza św. w Kościele
– 10.15- 11.30- zajęcia z wychowawcą
– 11.30- obiad
Świetlica szkolna czynna bez zmian.

16.30.  – pożegnanie klasy VI (hol szkolny)

PIĄTEK – 26.06.2015.
Zakończenie roku szkolnego-  godz. 08.00.

Autokar szkolny o godz. 9.30.  – powrót   dzieci.

16 cze

Wspomnienia Przyjaciół Lasu z Wrocławia

   30 maja w ramach projektu „Przyjaciele Lasu” uczniowie klas I-IV udali się na wycieczkę do Wrocławia. W programie znalazło się zwiedzanie ZOO z nowo otwartymi OCEANARIUM i AFRYKANARIUM oraz Ogrodu Botanicznego.

   Największe wrażenie  wywołał podwodny świat, zabawne  płaszczki, pingwiny i foki, przerażające rekiny oraz majestatyczne lwy. W Ogrodzie Botanicznym uczniowie zostali zaskoczeni bogactwem świata sukulentów.

   Już w najbliższy piątek na „Przyjaciół Lasu” czeka kolejna (bezpłatna) podróż do świata przyrody. Tym razem uczestnicy z  opiekunami i koordynatorkami  projektu – Paniami Martą Rosolską i Mariolą Halat – wyruszą w rejs Galarami.

16 cze

Wypoczynek letni – listy osób zakwalifikowanych do udziału w obu formach wypoczynku

Informujemy, że na stronie dziennika elektronicznego Librus (zakładka „ogłoszenia”) znajdziecie Państwo listy osób zakwalifikowanych do udziału w obu formach wypoczynku:

I. OFERTA PÓŁKOLONIA 251,00zł., w tym dopłata uczestnika: 80,00zł.

II. OFERTA OBÓZ ARTYSTYCZNE LATO W ŁAGOWIE- 538,00zł., w tym dopłata uczestnika: 370,00zł.

Co dalej, czyli kolejny etap…
a) Prawidłowo wypełniona przez rodziców/prawnych opiekunów karta kwalifikacyjna wypoczynku (przekazana przez wychowawcę) zakwalifikowanego dziecka.
b) Wpłacenie (w całości) w terminie od 18.06.2015r. (czwartek) do 24.06.2015r. (środa) określonej w punkcie 3. dopłaty uczestnika. Opłaty będą przyjmowane w sekretariacie szkoły łącznie z wypełnioną kartą kwalifikacyjną wypoczynku.

12 cze

Warsztaty w Skansenie w Ochli

   8 czerwca klasy IV b i VI w ramach projektu „Region w obiektywie” uczestniczyły w warsztatach plenerowych „Ginące zawody” w Muzeum Etnograficznym w Ochli.

  Rzemieślnicy prezentowali swoje umiejętności, zachęcając czwarto- i szóstoklasistów do spróbowania swoich sił m. in. w „garncarstwie na kole” lub … rąbaniu drewna. Z ostatniej  propozycji szczególnie chętnie skorzystali chłopcy.

   Po warsztatach i zwiedzeniu otwartych obiektów, wystaw i pokazów – z zawsze ciekawą gawędą Pani Ewy Kaczmarek w tle – pasjonaci historii odpoczęli przy ognisku i …kiełbasce.