30 wrz

DAĆ KOMUŚ NADZIEJĘ,… CZYLI POLA NADZIEI

„Pola Nadziei” to organizowana od 16 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą symbolizujące nadzieję żonkile. Od 2003 roku akcja zyskała zasięg ogólnopolski.  Po raz kolejny społeczność  PSP w Zawadzie czynnie włączyła się w tę akcję. Grupa uczniów w sobotę 26 września udała się pod Palmiarnię, by tam „zasadzić nadzieję” (cebulki żonkili). Akcja przebiegała pod okiem Pań: Marioli Halat i Jolanty Guziewicz.

20150926_123508

Na powitanie wiosny cebuli posadzonych kwiatów zakwitną koło Palmiarni, przypominając nam o bezinteresownej nadziei.

20150926_122444

23 wrz

Zmieniamy „rozkład” przerw międzylekcyjnych…

Informujemy, że od 28.09.2015. (poniedziałek) zmieniamy „rozkład” przerw międzylekcyjnych – zmiana dotyczy przerw po lekcjach 4 i 5 (dwie przerwy obiadowe trwać będą po 15 minut).

DZWONKI
1 lekcja 8:00 – 8:45
2 lekcja 8:55 – 9:40
3 lekcja 9:50 – 10:35
4 lekcja 10:45  – 11:30
5 lekcja 11:45 – 12:30
6 lekcja 12:45 – 13:30
7 lekcja 13:40 – 14:25
8 lekcja 14:35 – 15:20
23 wrz

Klasy IV i V b w Winnicy „Julia”

   W ramach projektu „Region w obiektywie” tym razem uczniowie poznawali tradycje winiarskie  Zielonej Góry i okolic.

   Po winnicy i parku miniatur winiarskich w Starym Kisielinie oprowadzali właściciele (i rodzice) Julii, Państwo Małgorzata i Roman Grad.

  Uczniowie między innymi poznali rodzaje i odmiany winogron oraz skorzystali z niepowtarzalnej okazji wprawienia w ruch młynkoodszypółkowarkę.

23 wrz

Lubuska Akademia Debat Szkolnych

   W 25 rocznicę uchwalenia Ustawy Samorządowej rok 2015 został ogłoszony Rokiem Samorządności.

   Projekt Lubuska Akademia Debat Szkolnych realizowany z programu Obywatele dla Demokracji przybliża uczniom wspomnianą problematykę.

   Już 22 września szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach na temat praw obywatelskich prowadzonych przez Pana  Andrzeja Janeckiego z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodka Regionalnego z Zielonej Góry.

   Koordynatorem działań LADS w naszej szkole jest Pani Ewa Kaczmarek.logoLADS

23 wrz

Badanie słuchu

Wszyscy uczniowie urodzeni w roku 2007 zostali poddani profilaktycznym badaniom słuchu przeprowadzonym przez pracownika Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Uszkodzonym Słuchem w Zielonej Górze.

Akcja została sfinansowana z budżetu Miasta Zielona Góra.

22 wrz

Klasa IV i V b w PGNiG

   Pamiętaj fizyku młody lej zawsze……? No właśnie co: olej do wody czy odwrotnie? Odpowiedzi na to pytanie jak i na wiele innych związanych z powstaniem Ziemi i jej darów poznaliśmy w czasie wizyty w PGNiG. Była to fascynująca podróż w czasie. Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną, o tym jak to ponad 4 miliony lat temu na Ziemi powstał świat roślin i zwierząt, i w co ewaluował. Potem wysłuchaliśmy interesującej opowieści o wydobyciu ropy naftowej i gazu w naszym regionie. Na koniec poznaliśmy historię założenia Zielonogórskiego Oddziału PGNiG. Od dziś już wszyscy będą wiedzieli, kto wynalazł lampę naftową i dlaczego „olej pływa po wodzie”, co oznaczają poszczególne barwy pióropusza czapki górnika i jaką ona nosi fachową nazwę.

   A ponieważ przyjęto nas poczęstunkiem w sali konferencyjnej, mogliśmy poczuć się jak dostojni goście, eksperci od wydobycia gazu i ropy naftowej w Polsce i naszym regionie.

EK