28 lis

ANDRZEJKI

   Piątek 27 listopada przebiegał w szkole pod znakiem Andrzejek.

  Przed południem klasy młodsze bawiły się pod opieką wychowawców przy dźwiękach ulubionych piosenek i poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

  Wszyscy skorzystali z niepowtarzalnej okazji poznania swojej przyszłości lejąc wosk i losując wróżby dotyczące zawodu w życiu dorosłym lub imienia ukochanej. Magia Andrzejek sprawiła, że niektóre przyszłe pary wylosowały nawzajem swoje imiona. (Informacja z wiarygodnego źródła z klas II b i I a…)

  O godzinie 17-ej rozpoczęła się dyskoteka dla klas starszych, zorganizowana przez wychowawców przy pomocy Samorządu Uczniowskiego z opiekunem panem Arkadiuszem Szakołą.

  W trakcie zabawy można było odpocząć przy poczęstunku w klasach lub sprawdzić wiarygodność Salonu Wróżb przygotowanego przez SU.

 

27 lis

Przyjaciele Lasu zapraszają na spektakl….

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy

               oraz

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie zapraszają na podsumowanie projektu   pt. „Przyjaciele Lasu”.

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie pt. „Opowieści leśne” –  30.11.2015. (poniedziałek), godz.12.00. / sala gimnastyczna PSP Zawada.

                                   Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Zielona Góra.

26 lis

Szkolny etap konkursów przedmiotowych

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w naszej szkole zgodnie z harmonogramem konkursów przedmiotowych organizowanych przez OKE odbył się szkolny etap  z następujących przedmiotów: matematyki, historii i społeczeństwa, języka polskiego, przyrody.

   Dnia 25 listopada odbył się konkurs przedmiotowy z języka angielskiego. Każdy uczestnik miał 60 minut na rozwiązanie trudnego testu leksykalno-gramatycznego.

  Spośród wszystkich biorących udział w konkursie minimum 80% poprawnych odpowiedzi kwalifikujące do przejścia do etapu rejonowego konkursu zdobyli:

Monika Mondzelewska kl. VI
Jan Ratajski kl VI
Maciej Łokietek kl Vb

Gratulujemy i życzymy powodzenia na następnych etapach.

AS

clapping

24 lis

Dzień Życzliwości

   21 listopada cały świat świętuje Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  W naszej szkole Pani Pedagog Agnieszka Puchalska co roku organizuje konkurs nagradzający  wyjątkowych uczniów – chętnych do  pomocy, troskliwych i miłych.

  Klasowego Najżyczliwszego wybierają sami uczniowie. Nagrodzeni otrzymują pamiątkowe dyplomy, drobne nagrody i … wspaniały dowód sympatii rówieśników.

     Poniżej Lista Naszych Szkolnych Życzliwych i jeden z najmłodszych spośród nich skromnie ukryty za dyplomem: Jaś Jaryczkowski z I a.

zyczjas

24 lis

Las „Przyjaciół …”

    Dzisiejsze zajęcia w ramach  projektu „Przyjaciele Lasu” były wyjątkowe.

   Pod opieką pań Marioli Halat i  Marty Rosolskiej uczniowie wyruszyli zobaczyć efekty swojej pracy i troski o najbliższe środowisko. Z początkiem projektu jego uczestnicy posadzili las, który powoli pnie się do góry. Po kilku miesiącach  mogli to  dzisiaj z satysfakcją zaobserwować.

   Podczas spaceru wskazywali również zmiany, które  zachodzą w przyrodzie późną jesienią.

24 lis

Lupo przypomina: Bądź bezpieczny!

   Tygrys Lupo – sympatyczna maskotka Wydziału Prewencji KMP w Zielonej Górze – po raz kolejny pojawił się w naszej szkole.

   Tym razem w jego imieniu st. sierż. Monika Szajner – Rola opowiadała uczniom o bezpieczeństwie na co dzień.

   Z pomocą zabawnego filmiku z Spongebobem przypomniała, w jaki sposób powinien zachować się uczestnik ruchu drogowego – jako pieszy, rowerzysta lub pasażer i jak reagować w sytuacji zagrożenia.

  Każdy z uczestników warsztatów otrzymał upominki przypominające najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa z wizerunkiem Tygryska.