28 lut

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

Dnia 25.02.2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski przygotowany przez panią Jolantę Guziewicz i panią Małgorzatę Wojciechowską.  Udział w nim wzięli uczniowie klas I –  VI. Odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV –VI. Uczestników oceniało jury w składzie: pan Władysław Kondras, pani  Wioletta Przybylska i pani Małgorzata Wojciechowska. Poziom konkursu był niezwykle wysoki.

W grupie młodszej I miejsce zajęła Zuzanna Czarnecka z klasy IA, II Martyna Greńczuk z klasy IIB, a III Maja Burdzy z klasy III.   Wyróżnienia przyznano  Janowi Jaryczkowskiemu z klasy IA, Ewie Szurkowskiej z klasy III i Cyprianowi Bartochowi z klasy IIB.  W grupie starszej I miejsce zajęła Monika Mondzelewska z klasy VI. Na drugim miejscu znalazły się Anna Barska z klasy VI i Weronika Konsur z klasy VB. Wyróżnienia przyznano Oliwii Sanockiej z klasy VB i Paulinie Sobieraj z klasy VI.

28 lut

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego

W czwartek 25.02.2016 r. odbył się apel z okazji Dnia Języka Ojczystego. Było to jednocześnie podsumowanie KMPANII  PRZECIW WULGARYZMOM.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ono ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata oraz w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących.

Obchody Dnia Języka Ojczystego były okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z języka angielskiego i   wulgaryzację języka.

Następnie podsumowano KAMPANIĘ PRZECIW WULGARYZMOM. Nagrodzeni zostali: Anna Barska, Karolina Tomczak, Jan Ratajski, Julia Jakiel, Aleksandra Krupa, Weronika Konsur, Amelia Trębuła, Jakub Superson, Oliwia Sanocka, Amelia Kręcisz.

26 lut

Zaczęła się kolejna edycja „Przerwy na talent”

„Przerwa na talent”

 Rozpoczęła się (24.02.2016r.) kolejna edycja odkrywania talentów. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy III. Można przytoczyć słowa kultowej piosenki śpiewanej przez jednego z najlepszych polskich aktorów p.Sztura „śpiewać każdy może trochę lepiej lub gorzej…”, ale nie tak, jak uczyniła to Stefania Ratajska wykonując piosenkę w języku łemkowskim. Kolejnymi wykonawcami było trio: Natalia Szawikin, Zuzanna Smoter i Klaudia Pierucka w piosence pt „Samba” i Maja Burdzy śpiewająca utwór pt.” Laleczka z porcelany”.

25 lut

„Uratuj Misia” – pierwsza pomoc w wykonaniu najmłodszych

 „Uratuj Misia”

Szkoła Podstawowa w Zawadzie  posiadająca Krajowy Certyfikat  Szkół Promujących Zdrowie szczególnie dużą rolę przywiązuje do  zdrowego i aktywnego trybu życia.  Można, by powiedzieć słowami rymowanek:

 Żeby zdrowie mieć,

trzeba tylko chcieć.

Jeść witaminki,

nie kwasząc przy tym minki,

Zdrowo się odżywiać,

i zimną wodą się obmywać.

No i ćwiczyć codziennie,

wtedy będziesz zdrowym pewnie.

 Tak, to wszystko prawda. Dieta, aktywność fizyczna to niewątpliwie czynniki warunkujące jakość naszego życia.

Czasami jednak bywa i tak, że nasze życie zależy od szybkości reakcji innego człowieka. Kiedy? No właśnie; np. jesteśmy świadkiem wypadku samochodowego lub zasłabnięcia jakieś osoby. Co robić?

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły już będą wiedzieć. Dlaczego? Ponieważ, po raz kolejny (dnia 23.02.2016r.) już  uczestniczyły w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Pod bacznym okiem p.Krzysztofa Grajka – ratownika WOPR Sulechów/Zielona Góra uczyły się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, utrwalały numery alarmowe wreszcie jak powiadamiać służby medyczne o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu człowieka. Głównymi bohaterami tych warsztatów były dzieci oraz misie, na których zdobywały te umiejętności. Jak się okazuje miś, to nie tylko ulubiona przytulanka do snu, ale także praktyczna zabawka do nauki jakże ważnych umiejętności życiowych.

25 lut

„Gry integracyjne”

„Gry integracyjne”

Kto nie słyszał o Robercie Lewandowskim? Kiedy zapytamy chłopca w jakiej drużynie gra „Lewy”, bez wahania odpowie, że to Bayern Monachium. Czy warto pytać, kto jest kapitanem polskiej reprezentacji? Odpowiedź jest oczywista. Na jakiej pozycji gra ten piłkarz? Również szybko usłyszymy odpowiedź – napastnik.

Na pytanie: kto był pierwszym królem Polski ? Z tym byłoby już dużo gorzej. Przecież oni nie grali w piłkę.

Już wielokrotnie mieliśmy okazję poznać talent piłkarski chłopców z klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Tym razem swoje mistrzostwo i miłość do footbolu zaprezentowali w czasie Turnieju Integracyjnego, który zorganizowany został 23.02.2016r. w Przylepie. Chłopcy zdobyli tam II miejsce oraz  wszystkie tytuły: najlepszym bramkarzem został: Kacper Dziębór, najlepszym strzelcem: Tobiasz Dąbrowski.  Trzeba podkreślić, że sukces jest również zasługą wspaniałych koleżanek z klasy, które bardzo, bardzo mocno dopingowały drużynę okrzykami .

24 lut

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Co to jest???

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Co to jest?”, przygotowanym przez koło fotograficzne.

Zasady konkursu są banalnie proste.

Jedyne co trzeba zrobić to wpisać swoje imię, nazwisko i klasę oraz spróbować odgadnąć co przedstawiają obrazki poniżej oraz gdzie się znajdują np. Okno do klasy numer 3.

Osoby z największą liczbą poprawnych odpowiedzi otrzymają fantastyczne nagrody.

Przedmioty przedstawione na zdjęciach znajdują się na terenie naszej szkoły.

Link na który trzeba kliknąć aby wziąć udział w zabawie:

LINK

23 lut

Dzień Otwarty Szkoły

Dzień Otwarty Szkoły

W sobotę, dnia 20.02.2016r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie odbył się tzw. „Dzień Otwarty”. Hasłem przewodnim była myśl „Bądź zdrów”- stąd też zajęcia przygotowane przez nauczycieli miały na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Szkoła, o czym warto powiedzieć,- jedyna z naszego województwa – posiada Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie.

Dzieci wraz z Rodzicami zostały ciepło przyjęte przez gospodarza imprezy, dyrektora PSP w Zawadzie  p. W. Kondrasa.  Rodzice dostrzegli szkołę małą, kameralną – bardzo dobrze przygotowaną do przyjęcia najmłodszych uczniów. Ładny kolor ścian, czyste ławki, dywany na podłodze i stworzenie przestrzeni do zabawy dla dzieci jest atrakcyjną wizytówką szkoły.

Tego dnia dzieci przygotowywały zdrową kanapkę, która na pewno może być np. drugim śniadaniem do szkoły. Z balonów wykonywały owoce i warzywa. Mogły sprawdzić swoje predyspozycje sportowe, pokonując „tor przeszkód”. O swojej spostrzegawczości, zręczności manualnej, zdolności kojarzenia –  mogli przekonać się, rozwiązując logiczne zagadki, rebusy, „łamańce umysłowe”.

Po tych wszystkich zmaganiach zaproszone  Dzieci wraz z Rodzicami udały się na salę gimnastyczną, gdzie czekały na nich prezentacje, m.in.  niebieskie postaci w białych rajtuzach. Na szczęście  Gargamel wraz ze swoim wiernym druhem Klakierem pojechał tego dnia do sanatorium dla poratowania zszarganych nerwów. Uczniowie z kl. II A o profilu teatralnym spotkali się ze Smerfami i Smerfetką.  Goście obejrzeli  też mistrzowski popis tańca nowoczesnego uczniów klasy II B o profilu tanecznym.

W szkolnej kawiarence, przygotowanej przy współudziale Rady Rodziców, goście mogli w kameralnych warunkach porozmawiać z pracownikami Szkoły na wszystkie nurtujące ich wątpliwości związane z najbliższą przyszłością ich Dzieci .

„Dzień Otwarty” w naszej Szkole trwa przez cały czas!  ZAPRASZAMY!

Czy można chcieć więcej?