29 kw.

Wyniki konkursu plastyczno-fotograficznego „P.S. Czytam Cię”

W piątek 29 kwietnia 2016 w Punkcie Bibliotecznym w Kiełpinie odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego „P.S. Czytam Cię”. W konkursie udział wzięło 80 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych uczniów.

W kategorii fotografia:

I miejsce:

Amela Kręcisz Va,
Anna Skrzypczak Vb.

III miejsce:

Karolina Rzepka Va,
Patrycja Rzepka Va,
Mateusz Pierucki Va.

IV miejsce:

Małgorzata Kućko Va,
Barbara Siwiec Va.

Opiekunami grupy są: p. Andrzej Nowacki oraz Arkadiusz Szakoła

W kategorii praca plastyczna:
II miejsce – Paulina Sobieraj kl. IV
Praca powstał pod kierunkiem p. Adrianny Szulc.

Gratulujemy!!!

AN

25 kw.

Majówka w Krępie

MAJÓWKA 2016 – SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY

1 maja Zielona Góra – Krępa

11.00 – Start rajdu rowerowego z parkingu CB ul. Westerplatte 23
12.00 – Rejsy galarami po Odrze z przystani w Lesie Odrzańskim (czas rejsu ok. 40 minut) 12.00 – 17.00  – Piknik rodzinny na placu festynowym w Krępie.
12.00 – 17.00 – Świetlica wiejska w Krępie zaprasza na wystawę i herbatkę.
12.00 – 15.00 – Koncerty wokalistów i grup tanecznych na plenerowej scenie w Krępie.
13.00 – Działania plastyczne „Malowniczy rejs – rzeczne opowieści” – animator Michalina Walicht – projekt autorski.
12.30 i 15.30 – Start rajdu pieszego z Krępy do Lasu Odrzańskiego.
13.00 – 14.00 – Wycieczki z przewodnikami po ścieżce edukacyjnej Lasu Odrzańskiego.
15.00 – Koncert zespołu Szalone Gitary                                                                                                             (w programie piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar).
17.00 – Zakończenie imprezy.

Czytaj więcej: http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/zielona-gora/a/majowka-2016-w-zielonej-gorze-wideo-program-imprezy,9903492/

Majówka

24 kw.

Wycieczka szkolna w Góry Izerskie (02.06.2016) – PROGRAM

Organizatorzy zwracają się z uprzejmą prośbą o dokonanie przedpłaty w wysokości 50zł do piątku 29.04.2016r.!!!

Program 1-dniowej wycieczki w Góry Izerskie

2 czerwca 2016 r.

I. Dzień

godz. 7.00 – Wyjazd z Zawady.

godz. 9.30 – 11.30 – Zwiedzanie Huty Szkła w Pieńsku. – Obecnie Huta prowadzi produkcję wysokiej jakości szkła oświetleniowego i użytkowego. Jest ono tworzone techniką ręczną lub w produkcji półautomatycznej. Dzięki świetnie wyszkolonym pracownikom z długoletnią praktyką, a często wielopokoleniową tradycją hutniczą, wykonuje się tu niezliczoną ilość finezyjnych kształtów w szkle, a także szeroką gamę zdobień powstających podczas dmuchania szkła (alabastry, pladry czy cracle) lub po jego zakończeniu (malowanie i matowanie). 

godz. 12.30 – 13.30 – Zwiedzanie Zamku Czocha

Zamek Czocha to jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zamków na terenie Polski. Powstał już na początku XIII wieku. Położony jest nad zalewowym Jeziorem Leśniańskim utworzonym w wyniku spiętrzenia wody rzeki Kwisy. Zamek Czocha to rozległy kompleks składający się z dwóch przedzamczy, fosy z dwoma kamiennymi mostami oraz zamku górnego. To właśnie tutaj nagrywano m.in. takie filmy jak: Gdzie jest generał” i „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”.

godz. 14.00 -18.00 – Wjazd kolejką gondolową na Stóg Izerski, piesza wędrówka ze Stogu Izerskiego do Świeradowa Zdroju i zwiedzenie uzdrowiska.

godz. 21.00 – powrót do Zawady

Wpisowe na wycieczkę wynosi:

– 120 zł przy założeniu, że będzie 35 płacących uczestników + 3 opiekunów (nauczycieli) + pilot

+ kierowca.

– 110 zł przy założeniu, że będzie 40 płacących uczestników + 3 opiekunów (nauczycieli) + pilot

+ kierowca.

– 105 zł przy założeniu, że będzie 45 płacących uczestników + 3 opiekunów (nauczycieli) + pilot

+ kierowca.

W cenie zawarto: – koszt autokaru, ubezpieczenie od NNW, przejazd kolejką gondolową, wstępy do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota.

22 kw.

Bieg przełajowy z okazji 50 – tych urodzin „Dębu Tysiąclecia” w Zawadzie.

Bieg przełajowy z okazji 50 – tych urodzin „Dębu Tysiąclecia” w Zawadzie.

Śmiech to zdrowie to już wiemy. Kiedy przy tym jest jeszcze ruch na świeżym powietrzu, w lesie to coś więcej niż tylko dobre samopoczucie. To sprawność ciała i radość ducha, bo wysiłek fizyczny generuje endorfiny czyli hormony szczęścia.  W badaniach naukowych mówi się o euforii biegacza. Z uśmiechami na twarzy uczniowie stanęli na linii startu w biegu przełajowym z okazji obchodów 50-tych urodzin „Dębu Tysiąclecia” w Zawadzie zorganizowanym 22.04.2016r. Każdy metr biegu to rok zdrowia.  Zatem śmiało powiemy „bieg po zdrowie”. Uwaga uczniowie! od tej pory tylko „bieguśkiem do szkoły”.

Bieg ten to jedno z wielu działań zaplanowanych w przeciągu całego miesiąca w ramach obchodów urodzinowych dębu. Sto lat uczniowie będą śpiewać na inaugurującym spotkaniu w czwartek. Wcześniej przypomnijmy była prezentacja pt. „W starym kinie” poświęcona historii szkoły. Ponadto są to konkursy plastyczne, literackie, warsztaty i „ścieżka zdrowia”. Uczniowie brali także udział w głosowaniu na imię drzewa.  Z wynikiem zapoznamy później.

Bieg odbył się w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria to klasy I-II, II kategoria to klasy III-IV i ostatnia III kategoria to klasy V-VI. W każdej z nich wyłoniono zwycięzców.

Oto oni:

I kategoria: I m-ce Sobieraj Bartosz, II m-ce Zaraś Natasza, III m-ce Typański Kacper

II kategoria: I m-ce Balak Bartosz, II m-ce Warziński Łukasz, III m-ce Dziadek Szymon

III kategoria: I m-ce Jarowicz Marcin i Kacper Dziębór, III m-ce Niemyt Poul

21 kw.

Koncert filharmoniczny

Koncert filharmoniczny

Co ma tuba do harfy irlandzkiej? Na zasadzie przeciwności wyglądu, sposobu wydobywania dźwięku, zupełnie nic. Jednakże połączenie muzyki obu instrumentów daje niesamowity efekt brzmienia delikatnego drżenia strun harfy z siłą basu tuby. W trakcie koncertu muzycy zabrali nas na wycieczkę w krainę celtyckich bardów, na zielone równiny Irlandii, do mrocznych sal balowych szkockich McConnelów.

Wykonawcy zapoznali uczestników z historią instrumentów oraz techniką wydobywania z nich dźwięku. Przekazali również ciekawostki dotyczące powstania harfy, które można skojarzyć z zaciekawieniem prehistorycznego myśliwego dźwiękiem cięciwy łuku. Z kolei tuba po rozwinięciu ma 10m długości, waży 11 kg, dźwięk powstaje na ustniku a nie w zwojach instrumentu.

Na zakończenie muzycy pokazali sposób strojenia harfy, przy której nastrojenie 6 strun gitary to przysłowiowa harfa z masłem, przepraszam „bułka z masłem”.

20 kw.

Deflacja, inflacja czyli „Ekonomia pieniądza” w klasach piątych

„Ekonomia pieniądza”

Kto z nas nie marzy o wielkiej wygranej, o szóstce w Toto-Lotku. Budzi się w nas rządza pieniądza. Powiemy: „pieniądz lubi pieniądz”. A gdzie jest najlepsze miejsce na pomnożenie pieniądza? Niegdyś trzymano je w przysłowiowej „skarpecie”, dziś pieniądz lokujemy w banku. Tam „grosz do grosza, będzie kokosza”, albo „ziarnko do ziarnka uzbiera się miarka”. Takie ziarnko wiedzy o bankowości zasiane zostało uczniom klas V w czasie warsztatów pt „Ekonomia pieniądza” przeprowadzone w dniu 18.04.2016r. przez specjalistę w tej dziedzinie, gościa z NBP p.P.Goździejewicza. Uczniowie poznali historię NBP, jego zadania, a także definicję inflacji. Ale najciekawsze było to, że wychodząc z klasy niektórzy uczniowie byli bogatsi już 24 tys. zł. Jak? Wystarczyło słuchać i uważnie patrzeć na ekran multimedialny. To proste oni zainwestowali w swoją wiedzę.

EK

17 kw.

Miejski Lubuski Konkurs Recytatorski

Miejski Lubuski Konkurs Recytatorski

W dniu 12 kwietnia sześcioro uczennic  z klas I – VI reprezentowało  naszą szkołę w eliminacjach Miejskiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W sali Hydro(za)gadki wśród 75 uczestników z klas I-III i 59 z klas IV- VI zaprezentowały swe umiejętności: Zuzia Czarnecka z kl. I a, Martynka Greńczuk z kl. II b,  Maja Burdzy z kl. III, Ania Barska i Monika Mondzelewska z kl. VI oraz Weronika Konsur z kl. V b.

Spośród wymienionych uczestniczek, wyróżnieniami zostały uhonorowane – Zuzia Czarnecka i Maja Burdzy.

WG