29 cze

PÓŁKOKOLONIA „PRZYJACIELE LASU”

informujemy,że półkolonia „Przyjaciele Lasu” trwać będzie od 04.07.2016. do 15.07. 2016. w godzinach: 8.00 – 14.00.

W programie m.in.:
– w pierwszym tygodniu (5.07.2016./wtorek)zajęcia na basenie CRS Zielona Góra,
– w drugim tygodniu (15.07.2016/piątek)rejs po Odrze…
Szczegółowy harmonogram w najbliższy piątek (01.07.2016.) na stronie internetowej szkoły…

STARTUJEMY W PONIEDZIAŁEK – 4 LIPCA 2016. O GODZ. 8.00.!

23 cze

Apel z nagrodami.

Apel z nagrodami

„Już za parę dni, za dni parę wezmę plecak swój i gitarę…” Od dziś można rozpocząć odliczanie godzin do wakacji. Szóstoklasiści już jutro mogą założyć plecak, wziąć gitarę pod pachę i wyruszyć na swoją niezwykłą wyprawę. Na zadeptywanie dzikich ścieżek, na pokonywanie niezmierzonych tras, na podbój niejednego szczytu, na spotkanie z niejedną Białą Damą czy na pojedynek ze niejednym smokiem. Uczniowie tej klasy, bowiem dziś-23.06.2016r. otrzymali cenzurki i certyfikaty ze sprawdzianu. Oficjalnie są absolwentami Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie.
Młodsi natomiast świadectwa z wyróżnieniem i nie tylko odbiorą jutro.
Zanim to się stanie dziś wielu uczniów na spotkaniu na holu odebrało upominki
i nagrody za zaangażowanie i pracę na rzecz klasy i szkoły. Były to także nagrody sportowe i artystyczne, a nawet bony do pizzerii. Wśród nich znalazły się także bilety do kina i kupony do Empiku. W sumie w 18 kategoriach rozdano upominki. Różnorodność i wielość nagród potwierdza fakt, że w naszej szkole wielu jest uczniów, którzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania w różnych dziedzinach wiedzy i sztuki. Piękne albumy będą nie tylko ozdobą na półce, ale z pewnością zachętą do przeczytania w wakacyjne wieczory. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców, która na każdym kroku wspiera działania dyrektora.
Po tej części wszyscy jeszcze raz przypomnieli sobie najważniejsze zasady zachowania się nad wodą. Obejrzeli prezentację pt. „Bezpieczne wakacje”. A na sam już koniec udaliśmy się do Kościoła podziękować za to, że ten rok szkolny tak szybko minął.
Dnia następnego tj.24.06.2016r. na tarasie szkolnym wręczono nagrody tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Skwar wakacyjnego słońca „oświadczyło” swój początek i stale przypominał prowadzącym apel, że czas wyruszyć w podróż. Wychowawcy klas pozostałym uczniom wręczyli świadectwa już w swoich izbach lekcyjnych.
Do zobaczenia po wakacjach!

E.K.

21 cze

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

CZWARTEK – 23.06.2016.

Zajęcia szkolne: godz. 8.00. – 11.30.

Dzieci będą odwiezione o godz. 12.20 (tylko jeden kurs).
Plan czwartku w szkole:
– 08.00- 9.30 spektakl w wykonaniu klasy II A oraz…  nagrody i   apel „Bezpieczne wakacje”
– 10.00- msza św. w Kościele
– 11.00- 11.30- zajęcia z wychowawcą
– 11.30- obiad
Świetlica szkolna czynna bez zmian.

16.30.  – pożegnanie klasy VI (Świetlica Wiejska w Zawadzie)

 

PIĄTEK – 24.06.2016.

Poranny kurs autobusowy – bez zmian.
Zakończenie roku szkolnego:  początek na dziedzińcu szkolnym –   godz. 08.00.

Autokar szkolny „powrotny” –  ok.  godz. 9.45.

20 cze

Decqupage – warsztaty plastyczne w Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze-Zawada.

Decqupage  -warsztaty plastyczne w Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze-Zawada.

Słowo „decqupage” to trudne określenie, brzmiące obco, choć mogłoby komuś „obić się o uszy”. Uczniom klas V technika ta już nie „obija się” tylko stała się znana za sprawą p.Moniki Kozłowskiej, która zaprosiła ich do wzięcia udziału w warsztatach. Pani Monika podzieliła się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tej techniki. W odpowiednim zresztą momencie, bowiem zbliżające się wakacje to czas na to, by własnoręcznie wykonać ozdoby np. lampiony lub wazony do domowego ogródka. To Świetny pomysł na wakacyjną nudę. Przedmioty wykonane tą metodą to arcydzieła rzemiosła ręcznego. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Publiczne w Zawadzie, dnia 20.06.2016r. Na koniec pracy uczniowie ugoszczeni zostali słodkim poczęstunkiem. Bardzo serdecznie dziękujemy p.Monice Kozłowskiej i prosimy o więcej.

E.K.

18 cze

Rajd rowerowy – 18.06.2016r.

Rajd rowerowy- 18.06.2016r.

Już po raz kolejny rodzice, uczniowie i nauczyciele stawili się na mecie startu- PSP Zawada, by wziąć udział w peletonie Tour de Krępa, a dokładnie do malowniczo położonego miejsca w dorzeczu Odry. Biorąc pod uwagę, który to już raz organizowany jest  rajd i ilu zawodników bierze w nim udział to ustanowiony zostałby nie jeden Rekord Guinessa. W tym roku uczestników było ok.100.

Złoty medal – jak co roku otrzymali Państwo Poczekaj, którzy spieszyli się, by przygotować miejsce na piknik z ogniskiem i do odpoczynku dla zmęczonych nóg. Już na samym starcie Pan Marcin założył żółtą koszulkę lidera rajdu. Po przejechaniu wielu kilometrów poszczególne grupy docierały do miejsca gdzie można było odpocząć i nabrać siły na drogę powrotną. Ale smak i zapach upieczonej na ognisku kiełbaski oraz miła, rodzinna atmosfera sprawiły, że nikt już nie myślał o podium. „Złoty medal” otrzymali Ci wszyscy, którzy tego dnia stawili się na mecie startu. Tych, którzy zaspali zapraszamy w następnym roku !

 E.K.

17 cze

Międzyszkolny konkurs „Bezpieczny na drodze”

Międzyszkolny konkurs „Bezpieczny na drodze”

W dniu 17 czerwca 2016r. drużyna w składzie Błażej Szczepaniak z kl. IV i Ania Skrzypczak z kl. Vb wzięła udział w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE W RUCHU DROGOWYM „BEZPIECZNY NA DRODZE” w Szkole Podstawowej nr 18.

DO rywalizacji stanęli uczniowie z 7 szkół, których zadanie polegało na rozwiązaniu testu z zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i pokonaniu toru przeszkód. Na pochwałę zasługuje postawa Błażej, który najlepiej ze wszystkich uczestników przejechał tor sprawnościowy popełniając zaledwie 2 błędy.

Drużyna z PSP w Zawadzie zajęła I miejsce, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze.

Gratulujemy!!!

A.N.

17 cze

„ Po nitce do dzianiny”

„ Po nitce do dzianiny”

Zakład produkcyjny Novita niegdyś kojarzył się z produkcją wykładzin podłogowych. Było to jednak wiele lat temu, bowiem kamień węgielny pod budowę fabryki położno w 1974r.  To też jeden z niewielu  zakładów w Zielonej Górze, któremu udało się wytrwać w obliczu przemian geopolitycznych po upadku rządów komunistycznych. Dziś już fabryka ma nową historię spisaną prawami ekonomii i biznesu. Specjalizuje się w wytwarzaniu włóknin o szerokim zastosowaniu w przemyśle, gospodarstwie domowym, w branży medycznej, budowlanej i obuwniczej.

Szczegółowy proces powstawania tych materiałów opowiedziany został uczniom klasy VB przez dyrektora ds. Produkcji i Rozwoju p.Bartłomieja Jankowskiego, p.Urszulę Błaszczyk i p.Daniela Nestera. Jak się okazuje proste na pozór rzeczy wymagają ogromnej wiedzy i doświadczenia. Z niezwykłą pasją p.Urszula opisała proces powstawania włóknin, z których to statecznie może narodzić się gotowy produkt. O pracy ogromnych maszyn, które z precyzją chirurgiczną oddzielały każdą nitkę od siebie w kolejnych etapach produkcji. O tym jak powstaje np. zwykła ściereczka do zmywania nauczyć. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Novity za oprowadzenie nas po zakładzie i podzielenie się swoją wiedzą.

E.K.

17 cze

Bal szóstoklasistów

Bal szóstoklasistów.

„Ale to już było i nie wróci więcej
I choć tyle się zdarzyło to do przodu
Wciąż wyrywa głupie serce.

Ale to już było, znikło gdzieś za nami
Choć w papierach lat przybyło to naprawdę
Wciąż jesteśmy tacy sami”.

Słowa piosenki Maryli Rodowicz przypominają nam o nieustannym upływie czasu. To prawda uczniom klasy VI przybyło lat, przybyło im wzrostu i tężyzny fizycznej. Ale w oczach nauczycieli są i będą tacy sami. Chłopcy zapamiętani zostaną z ogromnej pasji do piłki nożnej, którą potrafili zarazić dziewczęta. Dziewczęta zaś z umiłowania do tańca i piłki siatkowej. Była to klasa, która jak żadna dotąd, potrafiła odnaleźć wspólną drogę do celu: sport i wiedza. Przez jednych nieco mniej traktowana poważnie, przez  innych bardziej. Ale wspólna, jedna, niezłomna, sześcioletnia.

Bal szóstoklasistów do doskonały moment na wypowiedzenie słów, których wcześniej się nie zdążyło. Słowa te wypowiedziane zostały wierszem podczas występu. Słowa te zostały wyśpiewane. A chłopcy – świetni piłkarze w asyście dziewcząt swoje  mistrzostwo „dryblingu” ukazali w czasie Poloneza. Nawet mecz polskiej reprezentacji z Niemcami nie przeszkodził uczniom we wspólnej zabawie. Sala Wiejska na ten moment stała się miejscem gdzie dopingowano okrzykami Polaków. Na drugi dzień nie jeden z szóstoklasistów „prostował” kciuki.

Uczniom klasy szóstej życzymy wielu sukcesów w dalszym etapie edukacji, rozwijania pasji i zainteresowań.

E.K.