31 paź

Zdjęcia z uroczystości PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 27 października w grupie dzieci najmłodszych „Biedronki” odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Maluszki przed gronem swoich rodziców przedstawiły taniec „Krakowiaka”, piosenkę oraz wierszyk. Po złożeniu przysięgi Pan Dyrektor zaczarowanym ołówkiem mianował kandydatów na przedszkolaka a Wicedyrektor wręczyła dyplomy. Dzieci otrzymały upominki i owoce. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.
dscn4221

dscn4223

dscn4227

dscn4228

dscn4230

img_7779

28 paź

Bal świętych

W piątek 28 października przedszkolaki włączyły się do Balu Świętych zorganizowanego w szkole przez panią Kasię Konsur. Rodzice przygotowali dzieciom piękne, pomysłowe stroje a dzieci wspaniale się bawiły.

 

28 paź

Sztuka walki

   Dnia 27.10.2016r. na sali gimnastycznej odbył się pokaz treningu sportów walki zawodnika Klubu „Jedi Boxing” Patryka Przygody, którego trenerem jest p.A.Bartoch. Zawodnik Patryk Przygoda to Mistrz Województwa Lubuskiego. Na swoim koncie zebrał również wiele zwycięstw w memoriałach. Pan Andrzej przybliżył uczniom zasady walki w boksie. Za pomocą specjalnych komunikatów zaszyfrowanych w komendach zawodnik wykonywał polecenia trenera: uniki, ciosy itp. Niczym „tancerz” lekko i zwinnie poruszał się po sali. Jego krokom, a raczej podskokom nie mogła dorównać uczennica klasy VI A próbując go zaatakować. Była to ciekawa „lekcja” o tym, „jak sztuka walki może być sztuką obrony”, czystą i honorową.

E.K.

27 paź

Wycieczka do Planetarium Wenus (projekt)

Dnia 26.10.2016r. uczniowie biorący udział w projekcie „Moja Mała Ojczyzna – Homeland”, który jest dofinansowany z budżetu miasta Zielona Góra, wybrali się na wycieczkę do Planetarium Wenus. Uczestnicy projektu mieli okazję „zważyć się” na każdej z planet, dotknąć meteorytu oraz obejrzeć projekcję filmu na jednym z najnowocześniejszych ekranów sferycznych w Polsce.

Więcej informacji o Planetarium, jak również o innych atrakcjach Zielonej Góry i okolic, będzie można przeczytać w dwujęzycznym przewodniku nad którym pracują uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt.

 

19 paź

Pasowanie na ucznia

Dnia 18 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.
Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem.
Dlaczego wianuszek wawrzynowy, a nie „birety”?
Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy cofnąć się do 5 sierpnia 2016 roku. W tym dniu nastąpiła ceremonia otwarcia „Letnich igrzysk olimpijskich” w Rio de Janeiro.
W igrzyskach wzięło udział wielu sportowców i rozdano złote, srebrne i brązowe medale.
Pierwszego września 2016 roku podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pan Dyrektor szkoły nawiązał do najstarszej i zarazem największej międzynarodowej imprezy sportowej pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów. Złożył sportowe życzenia uczniom na starcie i życzył samych złotych medali na mecie.
Do pasowania zamiast biretów wybraliśmy „Wianuszek laurowy” – symbol i nagrodę zwycięstwa w równej walce i założyliśmy listeczki na małe dziecięce główki. Dołożyliśmy „chiton” (koszule męskie) bez przepasania i tak oto nasze pierwszaki wyglądały jak mali zwycięzcy.
Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni goście, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczniów.
Podczas akademii wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Pierwsza klasa”, a następnie pierwszoklasiści z  zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, za co dostali złote medale.
Po zakończeniu występów pierwszaków Dyrektor uroczyście pasował uczniów dużą i  odświętnie ubraną kredką. Następnie ślubowali rodzice. Dla nich było to również ważne przeżycie.
Po pasowaniu i ślubowaniu pierwszoklasistów, na scenę wbiegli tancerze z klasy sportowej, dając pokaz tańca hip – hop. Następnie Noemi Merstein-Siwak wraz ze swoją mamą zagrała na wiolonczeli i skrzypcach, a Blanka Kozłowska na gitarze. Po występach dziewczynek z klasy II b na scenę weszli wokaliści z II a: Amelia Sanocka, Jan Jaryczkowski i Igor Maławski. Na zakończenie części artystycznej uczniowie z klasy III a zaprezentowali przedstawienie pt.  „Porwanie dyrektora”.
Wszyscy zaproszeni goście przybyli z prezentami dla dzieci. Zamiast pasa i miecza dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje szkolne, kalendarzyki, słowniki ortograficzne, „Wyprawki” oraz słodycze. Na zakończenie,  dzieci ustawiły się do pamiątkowych zdjęć.
W sali na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.