30 lis

Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25 listopada w przedszkolu uroczyście obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia, podczas którego każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem.
Prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. quiz, taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały również bajki o misiach, które dzieciom poleciła p. Marta Rosolska.
dscn4500

dscn4502

dscn4503

dscn4506

dscn4509

dscn4507

dscn4511

dscn4513

dscn4518

dscn4524

dscn4526

Gościem specjalnym był oczywiście Miś, który odwiedził każdą grupę w przedszkolu. Największą atrakcją tego dnia była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z misiem, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Dla osłody zamiast tortu dzieci upiekły misiowe pierniczki..Miodzio!!
dscn4482

dscn4480
Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości.

29 lis

Szkolne eliminacje konkursu piosenki „Golden Oldies”

25.11.2016r. w naszej szkole można było poczuć ducha lat 60,70 i 80. Wszystko to za sprawą uczestników szkolnych eliminacji konkursu piosenki „Golden Oldies”, którzy walczyli o dwie przepustki do konkursu głównego zaplanowanego na 05 grudnia w Przylepie.

Podczas przesłuchania zaprezentowały się:

Ewa Szurkowska – What a feeling (Irene Cara)
Paulina Sobieraj – Listen to your heart (Roxette)
Anna Skrzypczak – Mamma mia (Abba)
Gabriela Anders – Merry Christmas Everyone Shakin Stevens)
Weronika Konsur – The winner takes it all (Abba)
Gabriela Anders, Maja Burdzy, Zofia Koperwas – Every breath you take (The Police)

Po burzliwych naradach jury podjęło decyzję, iż naszą szkołę w tegorocznej edycji konkursu reprezentować będą:

Weronika Konsur – The winner takes it all
Gabriela Anders, Maja Burdzy, Zofia Koperwas – Every breath you take

Życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.

A.S.

28 lis

Eliminacje konkursu przedmiotowego z języka angielskiego

16.11.2016r. w naszej szkolne odbyły się szkolne eliminacje konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Uczestnicy eliminacji mieli za zadanie w ciągu 60 minut rozwiązać test leksykalno-gramatyczny.

Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało uzyskać wynik minimum 80% poprawnych odpowiedzi.
Uczniowie którym udało się spełnić wymagane kryteria to:

Jan Doszel klasa IV
Paulina Sobieraj klasa V
Martyna Pluskota klasa VIb
Anna Skrzypczak klasa VIb
Maciej Łokietek klasa VIb

Gratulujemy i życzmy powodzenia na dalszych etapach konkursu.

27 lis

XIV REJONOWY TURNIEJ „W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE”

W minioną sobotę w naszej szkole gościliśmy uczestników czternastego już Turnieju „W Europie jeździmy bezpiecznie” na etapie rejonowym. W zawodach wzięło udział 12 drużyn reprezentujących szkoły z południa i centrum województwa, m.in. Klenica, Drzonków, Nowe Kramsko.

Gości uroczyście przywitał p. dyrektor Władysław Kondras oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Pan dyrektor zaprosił również ratowników medycznych, którzy wykonali pokaz udzielania pomocy przedmedycznej dla opiekunów grup i uczniów.

Uczestnicy zmagali się podczas pisania testu teoretycznego z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, następnie próbowali swoich sił w przejeździe po torze przeszkód. Jak zawsze przeszkody były losowane dla poszczególnych klas. Tym razem zawodnicy z klas czwartych pokonywali slalom, piątoklasiści jechali na czas, szóstoklasistom przypadła żmijka.

Na zawodników wyczerpanych wysiłkiem umysłowym i fizycznym czekał pyszny obiad przygotowany przez panią Beatkę, a podsumowanie wyników Turnieju urozmaicił premierowy występ klasy tanecznej pod kierunkiem p. Wioletty Łuczak.

Po podsumowaniu wyników zwycięską drużyną okazała się szkoła z Nowego Kramska z opiekunem p. Mirosławem Malinowskim. Z niecierpliwością czekamy na wyniki innych rejonów i wyłonienie drużyn wchodzących do finału wojewódzkiego.

W związku z tym, że szkoła była organizatorem etapu rejonowego oraz jako pierwsza zgłosiła chęć organizacji turnieju, otrzymaliśmy 2 rowery Wigry 3, na których już wkrótce uczniowie klasy 4 będą przygotowywali się do otrzymania karty rowerowej.

Odpowiedzialnymi za organizację Turnieju był: p. Andrzej Nowacki oraz p. Arkadiusz Szakoła.

27 lis

Znamy te baśnie…

Atrakcyjną formą współpracy szkoły z przedszkolem były zajęcia czytelnicze, które miały na celu przybliżyć dzieciom znane baśnie.

Uczniowie klas V i VI przez pięć dni czytali wybrane baśnie: „Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Śpiąca Królewna” , „Dziewczynka z zapałkami”.
Dzieci z przedszkola wykazały duże zainteresowanie, podobał im się również nastrój podczas czytania tj. zapalone świece oraz piękne stroje czytających uczniów. Po każdym spotkaniu dzieci ilustrowału wysłuchaną baśń.

25 lis

XIV REJONOWY TURNIEJ „W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE” 26 LISTOPADA 2016 HARMONOGRAM

XIV REJONOWY TURNIEJ „W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE”

26 LISTOPADA 2016

HARMONOGRAM

8.30 – 9.45: PRZYJAZD I REJESTRACJA DRUŻYN

  1. ZAREJESTRUJ SWOJĄ DRUŻYNĘ – STOLIK W HOLU SZKOLNYM
  2. SKORZYSTAJ Z SZATNI – MIEJSCE WSKAŻĄ NASI POMOCNICY
  3. ZAPRASZAMY NA ŚNIADANIE – ŚWIETLICA SZKOLNA

 

10.00 – 10.15: OTWARCIE KONKURSU – HOL SZKOLNY

MIEJSCE PRZY TABLICY KORKOWEJ Z NAPISEM:

„W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE”

10.20 – 11.00: TEST TEORETYCZNY

PIERWSZE PIĘTRO/SALA NR 14

 

11.10 – 12.30: TOR PRZESZKÓD

SALA GIMNASTYCZNA

 

12.00 – 13.00: OBIAD

ŚWIETLICA SZKOLNA. PAMIĘTAJ O TALONIE OBIADOWYM.

 

13.00- 13.30: PODSUMOWANIE KONKURSU

SALA GIMNASTYCZNA

 

 

23 lis

Wizyta w Lumelu.

      Historia „Lumelu” sięga kilka dekad.  To zakład przemysłowy, który powstał 7 listopada 1953r. i nosił wówczas nazwę: Zielonogórskie Zakłady Wytwórcze Mierników Elektrycznych A-21. Potem w 1958r. nazwa zmieniona została na Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych LUMEL. Choć upłynęło ponad 50 lat od jego budowy, zakład istnieje do dziś. Budzi podziw zastosowaniem nowoczesnych technologii i rozwiązań. To się nazywa „pójść z duchem czasu”. Przekonali się o tym uczniowie klas VI kiedy 23.11.2016r. weszli na ogromne hale produkcyjne. Tam potężne maszyny m.in. frezarki, tokarki z dokładnością skalpela chirurgicznego wytwarzały podzespoły do znanych marek firm samochodowych i nie tylko. Uczniowie poznali proces wytopu aluminium w temperaturze ponad 700 stopni , wlewania go do form odlewniczych, wygładzania, szlifowania i polerowania, wreszcie malowania i wysyłania do odbiorcy. Jak się okazuje dziś Lumel to znana i ceniona firma w kraju i na świecie, mająca swoją siedzibę w USA, Kanadzie, Indiach, czy w Niemczech. To przedsiębiorstwo kreatywne i elastyczne, gdzie inżynierowie opracowują projekty indywidualnych zamówień poszczególnych klientów. Dla uczniów wizyta w tym miejscu to kolejny krok ku przyszłości na drodze swojej orientacji zawodowej, rozwijania pasji i zainteresowań.

Uprzejmie dziękujemy p.W.Janusowi-przedstawicielowi przedsiębiorstwa za umożliwienie przyjazdu do zakładu.

20 lis

Spartakiada Przedszkolaka w Drzonkowie

17 listopada dzieci z grupy Sowy i Muchomorki pojechały na Spartakiadę Przedszkolaka do Drzonkowa.
Sportowa impreza jest już tradycją wpisaną w kalendarz przedszkola.
Dla dzieci to doskonała przygoda oraz lekcja umiejętności współdziałania i gry fair play. Zawody rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem zaproszonych drużyn a następnie rozgrzewką przy muzyce. W dwóch kategoriach wiekowych dzieci bawiły się wesoło na sportowo w konkurencjach takich jak : gąsienice, ślepy chomik, wieża, raczek itp.
Gospodarze przygotowali niespodziankę jaką był teatrzyk Jaś i Małgosia a w rolach głównych nauczyciele.
Każda drużyna otrzymała dyplom oraz nagrodę, ponieważ wszyscy byli najlepsi:)