31 sty

Twórcza Zima w Zawadzie

Wtorek, drugi dzień półkolonii upłynął przede wszystkim na zajęciach sportowych. Dzieci rozgrywały turniej w piłkarzyki, rywalizowały w ćwiczenia związanych z tenisem stołowym, a także bawiły się na sali sportowej.Dzień sportuDzień sportu2

30 sty

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

IMG_20170125_091224

25 stycznia 2017r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Moniką Daniszewską, która opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Wykorzystując edukacyjną książeczkę i model jamy ustnej pokazała, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom jak należy prawidłowo myć zęby, oraz co robić, aby jak najdłużej pozostały zdrowe. Dzieci praktycznie mogły przećwiczyć szczotkowanie zębów a jako pamiątkę otrzymały pasty, szczoteczki, kolorowanki i naklejki. Dziękujemy Pani stomatolog za atrakcyjną lekcję.

IMG_20170125_092609

IMG_20170125_092623

IMG_20170125_092730

IMG_20170125_092804

IMG_20170125_093122

27 sty

Spotkanie z Panią Twardowską

Spotkanie z Panią Twardowską

W czwartek (26.01.17r.) na lekcji języka polskiego w klasie V przygotowaliśmy spektakl kukiełkowy na podstawie ballady pt. ,,Pani Twardowska”. Po chwili do sali wpadł spóźniony Sajmon z głową lalki… Ekipa techniczna przygotowała scenę. Gdy wszystko było gotowe, rozpoczęliśmy  prezentacje. Podczas pierwszego spektaklu narrator (Paulina) roześmiała się na całą salę. Zza parawanu drugiej grupy dobiegały odgłosy kłótni. Po prostu było im ciasno! Trzeci zespół z powodów technicznych nie mógł wystąpić. Pan od polskiego  nagrywał nasze prezentacje.  Mogliśmy nieźle się pośmiać, oglądając siebie na ekranie.

DSC06630

„Tajemnicza V”

27 sty

Apel – podsumowanie I semestru oraz rozgrywki klasowe

Zgodnie z tradycją ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi, który przypada z reguły w piątek, obfituje w wiele atrakcji. Tak było i tym razem. Po powitaniu zgromadzonych na holu uczniów oraz przedszkolaków, sprawdzeniu obecności przez pana Dyrektora, p. Andrzej Nowacki w formie krótkiego filmu przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia szkoły w I semestrze. Wielu uczniów mogło rozpoznać siebie lub kolegów na „dużym ekranie”, co wywoływało entuzjastyczne okrzyki a zabawne sytuacje wzbudzały salwy śmiechu, szczególnie wśród młodszych uczniów. Po filmie wychowawcy i pan Dyrektor przystąpili do wręczania dyplomów oraz upominków dla uczniów którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, reprezentowali szkołę w konkursach lub wykazali się pracą na rzecz szkoły. Po apelu uczniowie klas IV-VI rywalizowali w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczycieli w-f oraz opiekuna SU. Z kolei uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Niektórzy z uczniów nie żegnali się na długo ze szkołą, gdyż od poniedziałku zaczynali zajęcia, lecz tym razem w formie półkolonii zorganizowanych w szkole.

A.N.

26 sty

Lekcja techniki w klasie II a.

Lekcja techniki

Wychowawczyni kl. II a  p. Wioletta Grzezułka zaprosiła na lekcję techniki niezwykłego gościa. Jeden z rodziców, pan Przemysław Gandecki,  przeprowadził z uczniami fascynujące zabawy. Dzieci dowiedziały się jak jest produkowany, rozprowadzany i  wykorzystywany prąd . Każdy mógł własnoręcznie doświadczyć jak zbudować układ zamknięty, by połączyć baterię z żarówką i z przełącznikem w taki sposób, by żarówka się zaświeciła. Dzieci przypomniały sobie również, że prąd może być nie tylko pożyteczny, ale i niebezpieczny. Także to, że trzeba go oszczędzać, gdyż drogo kosztuje.

W.G.

26 sty

Ferie w Szkole

 

   Ferie w Szkole        

Już w poniedziałek (30.01.2017.) startujemy z zimowiskiem „Twórcza zima                       w Zawadzie,czyli ferie z grami planszowymi”,  które trwać będzie przez 5 dni: 30.01.2017 (pn.) – 03.02.2017 (pt.)   w  godz. 8.00. do godz.14.00.

Informacja dotyczy dzieci, których rodzice wypełnili i dostarczyli do sekretariatu „karty zgłoszeniowe”.

25 sty

Plan pracy na 27.01.2017r. (piątek)

Plan pracy na 27.01.2017r. (piątek)

1 i 2 lekcja według planu. (8.00 – 9.40)

3 lekcja –  apel podsumowujący pracę w I semestrze/nagrody i wyróżnienia – hol szkoły (9.50 – 10.35)

4 lekcja (10.45 – 11.30):

– klasy I-III – projekcja filmu o bezpiecznych feriach – hol szkoły (po filmie uczniowie wracają do klas – zajęcia z Wychowawcami).

– klasy IV – VI – „wyścigi rzędów” na sali gimnastycznej.

11:30 – 12:00 –   obiad (wg. codziennego harmonogramu – II zmiany)

ok. 12.00 – powrotny kurs autobusu szkolnego ( jedyny)

Świetlica szkolna pracuje według stałego planu.

25 sty

Bal karnawałowy

Karnawału czas zacząć…To zaczynamy. W środę 25 stycznia nie w Wenecji, lecz w Zawadzie uczniowie stworzyli klimat którego nie powstydziłoby się Rio lub Copacabana Beach. O godzinie 17.00 na szkolnych korytarzach pojawili się dziwni przebierańcy, nie zabrakło batmanów, żołnierzy, księżniczek, bohaterów z gier, bajek, filmów. Uczniowie bez przebrania twierdzili, że przebrali się za samych się siebie a tym samym nie można im odmówić poczucia humoru. Młodsi bawili się na sali gimnastycznej z klaunem Bodziem i chyba nie podpierali ścian, bo wychodząc na krótką przerwę z sali gimnastycznej, wyglądali jak po sesji w saunie. Imprezę dla klas IV-VI animowała pani K. Konsur i widać było, że nie była to jej premiera. Nie zabrakło węży, tańców w kółku, konkursów tańca na gazecie, konkursu krzesełkowego, tańca z szykaną a wszystko ubarwiły gorącymi rytmami Weronika i Oliwka z VIb. Zaczęliśmy od gorących rytmów latynoskich jednak imprezę zakończyła nie mniej energetyczna i integrująca wszystkich belgijka. I to na tyle. I ja tam byłem i się świetnie bawiłem.

A.N.