31 mar

RADA RODZICÓW ORAZ ZESPÓŁ EDUKACYJNY NR 8 W ZIELONEJ GÓRZE ZAPRASZAJĄ DZIECI ORAZ DOROSŁYCH NA PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY

RADA RODZICÓW ORAZ ZESPÓŁ EDUKACYJNY NR 8 W ZIELONEJ GÓRZE  ZAPRASZAJĄ DZIECI ORAZ DOROSŁYCH NA PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY  PROWADZONE PRZEZ SPECJALISTÓW:

  • I. WYKONYWANIE PISANEK  05.04.2017. (ŚRODA)                                                                                                                                                      POCZĄTEK ZAJĘĆ: GODZ. 16.30/ŚWIETLICA SZKOLNA
  • II.  SZYCIE KURKI WIELKANOCNEJ 06.04.2017.                                                            (CZWARTEK)                                                                                                                                            POCZĄTEK ZAJĘĆ: GODZ. 16.30/ŚWIETLICA SZKOLNA
  • (MATERIAŁY DO ZAJĘĆ ZAPEWNIA RADA RODZICÓW)

ZAPISY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ:  DO 03.04.2017. (PONIEDZIAŁEK)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

31 mar

Czwartoklasiści piszą baśnie!

Uczniowie klasy IV na lekcjach języka polskiego poznawali baśnie. Jednak nie wystarczyło im czytanie. Pozazdrościli sławy Andersenowi i braciom Grimm, więc postanowili napisać swoje baśnie.
Efekty ich pracy możemy zobaczyć w szkolnej bibliotece. Aby zachęcić do czytania prezentujemy baśń Gabrysi Anders.
Miłej lektury!

Małgorzata Wojciechowska

Poniżej prezentujemy twórczość jednej z uczennic.

Książeczka, Gabriela A. 

30 mar

Karolina Tomczak laureatką!

Uczennica klasy VI B Karolina Tomczak została laureatką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

Konkursy przedmiotowe odbywają się w trzech etapach.  Pierwszy to etap szkolny. Następnie odbywają się konkursy rejonowe. W tym roku wzięło w nich udział 915 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 82 uczniów.  18 uczniom udało się uzyskać wynik 90%, który daje tytuł laureata. Wśród tych 18 uczniów znalazła się uczennica naszej szkoły Karolina Tomczak.

Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1

Małgorzata Wojciechowska

30 mar

„Podróż dookoła świata”

     W czwartek, dnia 30.03.2017r. pan Mariusz Malinowski zaprosił uczniów klas VI-VI na wyprawę dookoła świata. Wyprawa pana Mariusza i jego zespołu trwała ponad 380 dni. 380 minut to z pewnością za mało, aby opowiedzieć o przygodach z Azji, Afryki, Ameryki, Australii i Europy.

     Szkoła to też podróż. Podróż po wiedzę, doświadczenie, przyjaźń, pokonywania nowych wyzwań i oczekiwań. Podróż zakończona egzaminem. Podróż dookoła świata to była jedna lekcja. Czasem jednak jedna lekcja wystarczy, by zrodzić w sobie pasję podróżnika czy jakąkolwiek inną. To „…mały krok dla człowieka” dla każdego ucznia, który obierze sobie w życiu cel, do którego będzie dążył. Kto wie czy ktoś nie pójdzie drogą znanego biologa Sir David Frederick Attenborough?

     W czasie podróży spotykali wielu życzliwych, otwartych i spontanicznych ludzi. Ludzi, którzy pragnęli być cząstką wyprawy. Rosjan, którzy za symboliczną złotówkę naprawiali im samochód, uczestnika Powstania Warszawskiego, albo Gorzowiankę, której los rzucił ją za ocean. To my jesteśmy kowalami swojego życia, a jeśli na swojej drodze spotykamy ludzi, którzy nas wspierają, dopingują to warto wspiąć się na najwyższy szczyty, przepłynąć najgłębszy ocean, czy zbadać najciemniejszą jaskinię.  Zachęcamy do odwiedzenia kanał prowadzonego przez pana Mariusza.

30 mar

Jak Strażak Sam…

     Egzamin praktyczny z gaszenia pożaru, polewania wodą do celu, rozcinania pojazdu oraz udzielania pierwszej pomocy uczniowie klas VI zdali celująco. Przeszli przez tunel, chodzili po ruchomej drabinie i mierzyli swoją siłę. Co więcej wszyscy odważyli się wsiąść na platformę i poszybować w górę. Wizyta w siedzibie Straży Pożarnej to najlepsza lekcja życia, lekcja, którą wykorzystają w sytuacji zagrożenia swojego i cudzego życia. Cała zmiana strażaków natomiast zdała egzamin celująco z pedagogiki ogólnej. Szczególne podziękowanie należą się panu Krystianowi Misiakowi za mobilizowanie grupy i budowanie poczucia odpowiedzialności. Panu Krystianowi uczniowie klas VI przyznają Certyfikat Trenera Personalnego.

Podziękowania dla: p.Macieja Garstki, p.Rafała Fórmaniaka, p.Wojciecha Szustera, p.Rafała Piotrowskiego, p.Pawła Michałowskiego, p. Piotra Walczyńskiego, p.Błażeja Czerniejewskiego, p.Tomasza Sołtysiaka.

30 mar

Kisielińskie Pi-stacje

Co roku, 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi i w związku z tym na całym świecie organizowane są konkursy matematyczne. W tym nasza drużyna pod opieką p. Moniki Barskiej gościła w Starym Kisielinie, gdzie został zorganizowany międzyszkolny konkurs „Pi-stacja”. Rywalizacja miała formę gry miejskiej a zadania były rozmieszczone na terenie Starego Kisielina i UZ przy ul. Podgórnej. W zabawie brali udział uczniowie klas 4, 5, 6 ze szkół z Drzonkowa, Ochli, Przylepu, Zawady oraz Starego Kisielina. Zadaniem uczestników było w jak najkrótszym czasie dotrzeć do wyznaczonych punktów i rozwiązać tam zadania rachunkowe lub zapamiętać ciąg cyfr, za które otrzymywali punkty. Oprócz umiejętności matematycznych liczył się czas wykonania zadania, umiejętność współpracy oraz pomysłowość.

29 mar

Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki

W dniu 28 marca w klubie Hydro(za)gadka odbyła się kolejna edycja Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki organizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Naszą szkołę reprezentowali soliści w składzie:
– Weronika Konsur
– Maja Burdzy
– Zosia Koperwas

AN