28 lis

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w zbiórkę pieniędzy dla Towarzystwa Nasz Dom.

Pieniądze można wrzucać do specjalnie przygotowanej skarbonki na holu szkoły lub na korytarzu w przedszkolu.

Akcja trwa do 02.01.2018 r.

gora gorsza

27 lis

Andrzejki szkolne

W dniu 23 listopada uczniowie klas IV-VII bawili się na zabawie Andrzejkowej. Najmłodsza grupa czwartoklasistów nie kryła swojej ciekawości, jakie tajemnice kryją się za drzwiami biblioteki, która tego wieczoru pełniła rolę salonu wróżb andrzejkowych. W środku uczniowie z Samorządu przepowiadali rychłe zamążpójście, wygraną w Lotka lub zamorskie podróże.

Nie obyło się też bez dyskoteki, tańców szybkich, wolnych, disco polu i rapu, nie zabrakło spontanicznie stworzonego węża. Oprawę muzyczną stworzył i animował DJ Goozo.

24 lis

Życzliwi są wśród nas…..

21 listopada już po raz kolejny, dzięki Pani pedagog i Samorządowi Uczniowskiemu, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wchodząc do szkoły, przechadzając się po korytarzach od razu pojawiał się uśmiech na twarzy, dzięki rozwieszonym plakatom z hasłami, przypominającymi o tym, że nie można zapominać o uśmiechu, życzliwości, dobroci i pomocy dla innych. Ponadto w tym roku mogliśmy wysłać liściki do swoich koleżanek, kolegów, nauczycieli, dzięki Poczcie Życzliwości.
I oczywiście nie zabrakło wyborów Najżyczliwszej Osoby w Klasie…. Poniżej lista Najżyczliwszych w naszej szkole…. i nasi najmłodsi „Najżyczliwsi” z klasy 1: Ada Gutowska i Kacper Urbański. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i upominki.

AP

 

23 lis

„Zakład pełen pasji”

     Na przedmieściach Zielonej Góry w małej miejscowości – Chynów jest zakład przemysłowy o nazwie „Sypniewski”. To miejsce łączy w sobie wielopokoleniową tradycję i nowatorskie rozwiązania. Zakład ten założony został dziś już przez nestora rodu p.Sypniewskiego w latach 50-tych. Obecnie zarządzany jest przez młode pokolenie córkę p.D.Michalczyk wraz z mężem. Specjalizacją zakładu są metalowe i plastikowe obudowy, które odnaleźć można wszędzie. Bo są to szafki w zakładach, skrzynki do, których montowane są urządzenia elektroniczne w domkach jednorodzinnych, blokach itd. To przedsiębiorstwo – to doskonały przykład rozwoju „małej” przedsiębiorczości, zastosowania najnowocześniejszych japońskich maszyn, to dokładność i precyzja wykonania zamówienia, to wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klienta, to kreatywność w tworzeniu nowych, nowatorskich rozwiązań, a przede wszystkim to pomysł na życie. Uczniowie dzięki p.Dorocie Michalczyk mogli przyjrzeć się drodze od arkusza zwykłej blachy do finalnego momentu, czyli powstania metalowej obudowy. Droga ta zaczyna się od przystanku biura projektowego, po którym oprowadził nas p. Tomasz Ratuszny. Drugim przystankiem był wydział mechaniczny, o którym zaś opowiadał p. Ryszard Kowalski. I tak od gilotyny, ucinania blachy, po wykrawanie, krawędziowanie, obróbkę i szlifowanie dojechaliśmy do procesu powstania metalowej obudowy. W zakładzie tym znajdzie swoje miejsce zarówno ten co lubi pracować za biurkiem z komputerem i ten, który fizycznej pracy się nie boi. Stacją końcową dla uczniów będzie ósma klasa kiedy to świadomie podejmą decyzję co do dalszego wyboru szkoły.

     Uczniowie klas VII bardzo serdecznie dziękują p.D.Michalczyk za możliwość zobaczenia zakładu. Życzymy wielu sukcesów zawodowych.