23 gru

Świąteczna przerwa – informacja

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że świąteczna przerwa trwa do 1 stycznia 2018r., do szkoły wracamy 2 stycznia (wtorek).

Informujemy, że w dniach 27.12.2017 – 29.12.2017  świetlica szkolna będzie nieczynna (brak zgłoszeń od Rodziców uczniów).

22 gru

Jasełka szkolne

W dniu 22 grudnia koło teatralne zaprezentowało uczniom naszej szkoły przedstawienie jasełkowe „Droga do Betlejem” przygotowane pod kierunkiem p. Katarzyny Konsur i p. Katarzyny Trojan. Nie zabrakło pasterzy, Trzech Króli, Maryji i Józefa, walki dobra ze złem a co najważniejsze Dobrej Nowiny przekazanej przez młodych aktorów. Na uwagę zasługuje brawurowa gra aktorska Jakuba wcielającego się w króla Heroda.

Przedstawienie było urozmaicone przepiękną oprawą muzyczną wykonaną przez dziewczęta z klas V, VI i VII.

22 gru

Wyniki konkursu na najpiękniejszy stroik lub ozdobę świąteczną

Świetlica szkolna zorganizowała konkurs „Idą święta” na najpiękniejszy stroik lub ozdobę świąteczną.

Jury w składzie: p. A. Puchalska – pedagog, p. M. Konaszewska – psycholog,
p. J. Zrobczyńska – logopeda, wyłonili następujących zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Owsińska – kl. IIIb

II miejsce – Natasza Zaraś – kl. IVb,
– Nadia Burdzy – kl. IIIb

III miejsce – Weronika Brylińska – kl. IVb,
– Amelia Czarnecka – kl. IVa,
– Martyna Greńczuk – kl.IVb.

Wyróżnienia otrzymali:

– Laura Kowalonek – kl. II
– Weronika Konsur – kl. VIIb

Gratulujemy

 

21 gru

Dzień hobby

W czwartek 21 grudnia Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. A Szakoły zorganizował na długich przerwach pierwszy Hobby Day.  Uczniowie przybliżali innym swoje pasje i zainteresowania. Nie zabrakło prezentacji sztuczek zręcznościowych, zbiorów numizmatycznych, starsi chłopcy układali na czas kostki Rubika we wszystkich możliwych permutacjach narożnika, dziewczęta prezentowały elementy wizażu oraz przekazywały wiedzę dotyczącą harcerstwa i skautingu.
Pan Arek nie pozostał obojętny i zaprezentował jedno ze swoich hobby jakim jest słuchanie dobrego rocka z czarnych płyt.

21 gru

Mikołajki na sportowo

W czwartek 7 grudnia uczniowie klas trzecich wraz ze swymi wychowawczyniami PP. Emilią Szczurowską i Wiolettą Grzezułką wzięli udział w zawodach sportowych Mikołajki na sportowo, które odbyły się na hali CRS w Zielonej Górze. Przez trzy godziny 18 drużyn z zielonogórskich szkół zmagało się z przygotowanymi konkurencjami sprawnościowymi w formie stacyjek zadaniowych.

Nasi trzecioklasiści nie przynieśli mam wstydu. Zdobyli chlubne II miejsce! Uczestnicy zawodów otrzymali srebrne  medale oraz paczki ze słodyczami.

20 gru

Projekt „Nie daj się złapać w sieć” ZAKOŃCZONY !!

 Od września do grudnia br. uczniowie klasy 3a i 3b brali udział w zajęciach prowadzonych przez Panią Martę Konaszewską i Panią Agnieszkę Puchalską w ramach Projektu „Nie daj się złapać w sieć”. Realizowane zajęcia miały za zadanie nauczenie uczniów bezpiecznego korzystania z komputera/Internetu oraz zakładały promocję alternatywnych dla komputera metod spędzania czasu wolnego przez dzieci, czyli zamienienie gry komputerowej na grę planszową. Ponadto uczniowie sami tworzyli gry planszowe, które „stanęły” do konkursu pt.: „Alternatywa dla komputera – najfajniejsza gra planszowa”. Oprócz zajęć dla uczniów, również rodzicom przybliżono problem nadużywania komputera/Internetu przez dzieci, rozdając ulotki z praktycznymi poradami i informacjami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. Podsumowaniem projektu było sobotnie spotkanie z dzieciakami i ich najbliższymi pod hasłem „Rodzinny weekend z planszówką”, podczas którego można było zagrać sobie w „Chińczyka”, „Warcaby”, czy „Gorącego ziemniaka” i miło spędzić czas w rodzinnym gronie a nie przed monitorem…..Dziękujemy przybyłym za świetną zabawę w miłej atmosferze i zdrowej rywalizacji. Dzieciakom, które stworzyły własne gry planszowe raz jeszcze gratulujemy pomysłowości!:)

 Najlepsi twórcy gier planszowych to:

1 miejsce – Justynka Mistewicz i Nadia Burdzy z 3b

2 miejsce – Milenka Bartoszewska i Amelka Sanocka z 3a

3 miejsce – Janek Jaryczkowski i Maksiu Gandecki z 3a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji całego projektu:

18 gru

A W ZAWADZIE TABLICA MULTIMEDIALNA ZA ELEKTROŚMIECI…

Zespół Edukacyjny nr 8 w Zielonej Górze w 2014 roku przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, którego organizatorem jest firma ElektroEko. Celem programu jest efektywna zbiórka elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród społeczności lokalnej. Szkoła za zbiórkę elektrośmieci otrzymuje punkty, które są wymieniane na darmowe pomoce dydaktyczne.

W ciągu minionych trzech lat społeczność skupiona wokół ZE nr 8 systematycznie zbierała elktrośmieci, co przełożyło się na 13494 punkty!

Dzięki temu 14.12.2017r. – Maciej Gąkowski/koordynator programu – reprezentujący firmę ElektroEko – w obecności zaproszonych gości: Jarosława Skorupskiego – Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych oraz Stanisława Domasz-Domaszewicza – z-cy Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zielona Góra, uroczyście wręczył dzieciom z ZE nr 8 TABLICĘ MULTIMEDIALNĄ. 

 

18 gru

Harmonogram – 22.12.2017. (piątek)

Harmonogram – 22.12.2018. (piątek)

W tym dniu wyłączamy dzwonek.

1 lekcja –według planu   

kl. IV – VII -prowadzący: nauczyciele-przedmiotowcy,   w przypadku kl. I-III/zajęcia z nauczycielem prowadzącym oddział,    ok. 8.05 spotkanie na  sali gimnastycznej: „Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek”
2 lekcja – przygotowanie sal do wigilii klasowych/zajęcia z wychowawcami
3 lekcja: spotkanie na sali gimnastycznej – przedstawienie jasełkowe
4 lekcja/ok. 10.45 (po zakończeniu spotkania na sali gimnastycznej – wigilie klasowe

Od godziny 11.30 obiady:  I zmiana I/kl. I-III (11.30 – 11.45, II zmiana/kl. IV-VII: ok. 11.45 – 12.00)

Jedyny „kurs powrotny” autobusu szkolnego: ok. godz. 12.00.

Świetlica szkolna pracuje według planu. (6.30 – 16.00).