26 lut

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Zielonej Górze

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Zielonej Górze

W niedzielę – 25.02.2018 – w Zielonej Górze uczczono pamięć poległych żołnierzy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Uroczystości uświetnili uczniowie z Zespołu Edukacyjnego nr 8 w Zielonej Górze. Przygotowali oni widowisko słowno-muzyczne ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją na stronę Radia Zielona Góra – kliknij

17 lut

Zdjęcia z zimowiska

Pod tym linkiem do końca marca będzie można pobrać bardzo dużą liczbę zdjęć z akcji „Twórcza zima w Zawadzie, czyli bezpieczne ferie”.

https://1drv.ms/f/s!Atb4w_DH0NyNht9gRKKtVi-OExf5vQ

Zachęcam wszystkich uczestników i ich rodziców do pobrania zdjęć.

Waldemar Dejnega, kierownik zimowiska

09 lut

Bal Walentynkowy

Trudno powiedzieć kto i kiedy wpadł na pomysł organizacji Balu Walentynkowego, czy miało to miejsce podczas akcji związanej z pocztą walentynkową czy wcześniej. Fakt faktem zabawa się odbyła, a być może zagości cyklicznie w kalendarzu imprez szkolnych. Grupą taneczną najlepiej zorganizowaną i skoordynowaną w tanecznych pląsach były dziewczęta i chłopcy z klas siódmych oraz z klasy piątej. Część czwartoklasistów wybrała umiarkowaną ekspresję taneczną a czasem chwilowy bezruch na ławkach. Wyglądało to na kumulowanie energii na nadchodzące ferie.

Impreza zakończyła się drobnymi upominkami dla najwytrwalszych, najoryginalniejszych, najbardziej pomysłowych tancerzy oraz osób odpowiadających za organizację zabawy.

09 lut

Zabytki piśmienne Biblioteki im.C.K.Norwida

     Śladem cennych zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im.C.K.Norwida w Zielonej Górze uczniowie ZE nr 8 podążają już od jakiegoś czasu. Odkrywają jej bezcenne zbiory i poznają ślad ludzkich myśli zapisane na kartach rękopisów. Są tam „białe kruki”, które warto zobaczyć. Oprócz Kroniki Hartmanna, Zielników, Modlitewników, map Dolnego Śląska jest także zbiór prawa polskiego – Statuty Łaskiego. Uczniowie podziwiali ilustracje wykonane techniką drzeworytu i miedziorytu. Przekonali się również, że trzeba było mieć mięśnie ze stali, aby obsługiwać prasę drukarską. Można było również przeczytać fragment tekstu po łacinie. Wizyta w tym miejscu to lekcja o tym jak cenne są źródła pisane dla historii danego państwa. To wiedza o tym, że książkę czytamy od „deski do deski”.

07 lut

Nabór do klasy pierwszej – rok szkolny 2018/2019

baner

Szanowni Rodzice!

Poniżej publikujemy informacje o zasadach rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019.

W momencie uruchomienia rekrutacji znajdą tu Państwo również przekierowanie do systemu elektronicznego naboru, za pomocą którego będziecie Państwo mogli poznać ofertę naszej szkoły.

Szczegółowe informacje związane z naborem do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta Zielona Góra:

Rekrutacja do szkół podstawowych – kliknij

 

Oferta edukacyjna naszej szkoły

OFERTA

Harmonogram rekrutacji do klas I publicznych szkół podstawowych – rok szkolny 2018/2019

8078_Harmonogram rekrutacji do_kl I szkół podstawowych_2018_2019-1

8078_Harmonogram rekrutacji do_kl I szkół podstawowych_2018_2019-2