27 kw.

„MAJÓWKA 2018”

„MAJÓWKA  2018”

Przypominamy,  że : 30 kwietnia (poniedziałek), 2 maja (środa), 4 maja (piątek) – są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Świetlica szkolna w wyżej wymienionych dniach nieczynna.

Uczniowie wracają do szkoły dnia 7 maja  2018 roku, w poniedziałek.

 

23 kw.

KOLEJNY TRENING – JOGOMANIA

WIOSNA TRWA – ZADBAJ O SWOJE CIAŁO!

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU ZAWADY I KRĘPY

ZAPRASZA

DZIECI I DOROSŁYCH NA  KOLEJNY TRENING Z CYKLKU

„JOGOMANIA”,

KTÓRE POPROWADZI TRENER PERSONALNY   MAŁGORZATA STYSIŃSKA

korzyści: wzmacniamy kręgosłup, zwiększmy sprężystość i gibkość ciała, kształtujemy  prawidłową postawę ciała, zapobiegamy  garbieniu się, redukujemy stres i napięcie w ciele,  wyciszamy  rozbiegany umysł, zwiększamy koordynację ciała

ŚRODA – 25 KWIETNIA 2018R.

GODZ. 17.00. – ZBIÓRKA   NA ORLIKU „ZAWADA”/ W RAZIE DESZCZOWEJ AURY – ZAJĘCIA NA SALI GIMNASTYCZNEJ

UWAGA: zajęcia bezpłatne w ramach projektu  „Szkoła Rekreacji”  dofinansowanego z budżetu Miasta Zielona Góra.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

23 kw.

Spotkanie z pisarzem

W czwartek –  19 kwietnia 2018r. –  w Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze, Filii w Krępie, klasy III wzięły udział w spotkaniu literackim poświęconym promocji książki ,,Smocze łzy. Legendy zielonogórskie ”.

IMAG3843a

Jej  autor P. Jarosław Skorulski w bardzo ciekawy sposób opowiadał o powstawaniu poszczególnych legend, prezentował zdjęcia opisywanych obiektów, pobudzał dziecięcą wyobraźnię i zachęcał do odwiedzania ciekawych miejsc w najbliższej okolicy.  Panie bibliotekarki urządziły wystawę prac plastycznych przyniesionych przez uczniów przybyłych na spotkanie z pisarzem. Były to ilustracje do legend  zielonogórskich. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał ,,smoczą łzę” czyli rudę – tytułową bohaterkę książki oraz piernikową „smoczycę”.

IMAG3846a

Spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników, pobudziło bowiem dziecięcą wyobraźnię oraz zachęciło do tworzenia własnych ciekawych historyjek.

IMAG3852a

22 kw.

Zwycięzcy konkursu matematyczno -przyrodniczego „Potyczki Matematyczki”

Dnia 18.04.2018r. w PSP w Drzonkowie w ZE nr 4, odbył się pierwszy konkurs matematyczno -przyrodniczy dla przedszkolaków „Potyczki Matematyczki”, gdzie udali się przedstawiciele grupy „Sowy”, tj. Gabrysia Dzikowska (5l), Michał Szkudlarek (6l) i Karol Limanówka (6l) wraz z wychowawcą. Dzieci miały do wykonania wiele ciekawych zadań, z którymi poradziły sobie doskonale! Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą matematyczno-przyrodniczą, a dobra zabawa towarzyszyła dzieciom przez cały czas. Każdy laureat konkursu otrzymał wspaniały dyplom, a cała drużyna ciekawą grę na pamiątkę wspólnych „potyczek”.Czekamy na kolejną edycję! Naprawdę było suuuuuuuuuuuuper!!!

19 kw.

„MAJÓWKA 2018” – PRACA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

„MAJÓWKA  2018” – PRACA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Przypominamy,  że : 30 kwietnia (poniedziałek), 2 maja (środa), 4 maja (piątek) – są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie wracają do szkoły dnia 7 maja  2018 roku, w poniedziałek.

Ewentualne dyżur świetlicy szkolnej w następujących dniach (w godz. 6.30. – 16.00):

30.04.(poniedziałek)

02.05.(środa)

04.05. (piątek)

Uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w wyżej wymienionych dniach, należy zapisać  w świetlicy szkolnej u Pań: Adriany Szulc i Wioletty Łuczak  (do 26.04.2018r./czwartek).

Uwaga:

Informacja dotycząca pracy świetlicy szkolnej  zostanie zamieszczona na stronie internetowej 28.04.2018 (piątek).

19 kw.

JOGOMANIA WYSTARTOWAŁA!

W środę (18 kwietnia 2018r.) o godz. 17 na trawce przy Orliku rozpoczęliśmy cykl spotkań mających służyć poprawie kondycji naszego ciała. Pogoda bardzo sprzyjała spotkaniu. Chętni mieli okazję wzmocnić poszczególne mięśnie ciała i próbować nad nimi zapanować 🙂
J 1
Na treningu pojawili się i mali i duzi… i panowie… i panie… i bardziej wysportowani… i Ci szukający wiosennej formy.
J 2
Zapraszamy na kolejne spotkanie już w kolejną środę (25 kwietnia) o 17.  na naszym Orliku.

Do zobaczenia!!!

Projekt – dofinansowany z budżetu Miasta Zielona Góra –  prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy.

19 kw.

Mrożenie wody – koło fotograficzne

Aby zamrozić wodę nie potrzeba zamrażarki i innego specjalistycznego sprzętu chłodniczego. Wystarczy krótki czas naświetlania rzędu 1/2000s, dobre oświetlenie i aparat fotograficzny. Tak naprawdę to chwila zatrzymana w czasie na tyle krótkim, że nasze oko tego nie zarejestruje. Według powiedzenie „kropla drąży skały”, jednak na poniższych zdjęciach woda czaruje nas swoją ulotnością formy, prawami fizyki a chwilę tą ujęli w kadrze na dłużej uczestnicy koła fotograficzno – filmowego.

18 kw.

Board games strike back!

17.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 26 w Zielonej Górze odbył się finał konkursu Board Games Strike Back, który polegał na stworzeniu gry planszowej w języku angielskim.

Nasze uczennice , Amelia Kręcisz i Alicja Sikorska z klasy VII a, z grą „Oh my bag” zajęły 3 miejsce. Głównym zadaniem w grze jest dojść do końca centrum handlowego i zdobyć wymarzoną, markową torebką. Po drodze czają się jednak na graczy przeszkody, przez co zadanie nie jest takie proste.

Wyróżnienie zdobyła też gra planszowa przygotowana na motywach popularnego komiksu oraz serialu animowanego „Attack on Titan”. Jako Mikasa i przyjaciele musimy poruszać się w świecie pełnym niebezpieczeństw i dojść do mety. Grę przygotowały uczennice klasy VII b: Ania Skrzypczak, Julia Jakiel, Daria Mizioch oraz Karolina Tomczak

IMG_20180417_112203_HDRIMG_20180417_112343_HDR

Gratulujemy!

17 kw.

Koło techniczne – dla skrzydlatych przyjaciół

Na zajęcia koła technicznego uczęszczają uczennice i uczniowie z klas czwartych i piątych. Uczniowie poznają umiejętności trasowania, prostego przerzynania drewna w przyrzni, łączenia materiałów, na klej, śruby, kołki i gwoździe, malowania gotowych projektów. Oprócz powyższych czynności operacyjnych, doskonalą posiadane umiejętności   pracy zespołowej, wyszukiwanie i twórcze modyfikowanie gotowych projektów. Dziewcząt nie przeraża użycie młotka, szczypiec uniwersalnych, wkrętaka a chłopcy wiedzą, że miotła nie służy do latania ale do posprzątania po zajęciach wiórów, trocin i odpadów drzewnych. Jak dotąd wykonaliśmy karmik dla ptaków i budkę lęgową. Ta ostatnia wymagała najwięcej pracy, ale pozwoliła zdobyć wiedzę o błędach popełnianych w konstrukcji „gotowych” budek, gatunkach ptaków lęgnących się w budkach, niebezpieczeństwach jakie czychają na wysiadujące ptaki i ich potomstwo.