27 lis

Przedszkolaki na SPARTAKIADZIE w Drzonkowie

Dnia 27 listopada 2018r. odbyła się w Drzonkowie Spartakiada Przedszkolaka, w której uczestniczyły dzieci z siedmiu placówek przedszkolnych miasta Zielona Góra. Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych 3-4-latki i 5-6-latki.
Spartakiada rozpoczęła się od radosnego przemarszu wszystkich uczestników i wspólnej rozgrzewki.

Jako pierwsze w konkurencjach brały udział dzieci młodsze. Ich zadaniem było m.in. bieg w parach ze słodziakiem na kocu tzw. ,,hamak”, przejście przez tunel, przełożenie obręczy.Starsze przedszkolaki miały konkurencje nieco trudniejsze. Odbył się m.in wyścig żółwi, trzeba było skakać ze słodziakiem między kolanami, poskładać koszulki, a także sprawnie poprowadzić kijem hokejowym słodziaka do pachołka.

Dzieci z wielką radością i energią brały udział we wszystkich konkurencjach, wzajemnie sobie dopingowały i wykonały do końca sportowe zadania.
Na zakończenie Spartakiady wszystkie grupy przedszkolne otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.To był bardzo wesoły dzień!

26 lis

Szalony Matematyk- Zagadki Tygodnia

W naszej szkole od początku września trwa akcja Szalony Matematyk- Zagadki Tygodnia. Co tydzień na korytarzu, przy sali nr 2 pojawia się nowa zagadka. Każdy, kto rozwiąże ją prawidłowo, może liczyć na drobną nagrodę! Rozwiązanie ogłaszane jest w każdy piątek, na przerwie po 3 lekcji.

Inicjatywa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem!

dav

dav

dav

dav

25 lis

Rozpoczynamy XIX edycję akcji ,,Góra Grosza” 26.11.2018r.-02.01.2019r.


Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

25 lis

Wydarzenia z minionego tygodnia

Teatrzyk ,,Detektyw Zagadka na tropie”

W naszym przedszkolu po raz kolejny gościli aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa.
Tym razem przyjechali z przedstawieniem ,,Detektyw Zagadka na tropie”. W czasie spektaklu dzieci miały możliwość występowania na scenie razem z aktorami, przez co współtworzyły przedstawienie.


Organizowanie przedstawień teatralnych na terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów prezentowanych bajek.

Wyjazd do Cinema City-warsztaty ,,Jak powstaje książka”

22 listopada 2018r. dzieci z grupy ,,Muchomorki” wzięły udział w warsztatach „Jak powstaje książka”, których celem było propagowanie czytelnictwa, edukacja i upowszechnianie sztuki poprzez kreatywne działania twórcze. Dzieci poznały historię piśmiennictwa, papieru, kaligrafii i przede wszystkim książki- również te największe i najmniejsze na świecie.

Na koniec warsztatów przedszkolaki obejrzały film pt.,,Książka Lilly”.

23 listopada 2018r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
<

23 lis

Święto Pluszowego Misia

Jak co roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Przedszkolaki pojawiły się w tym dniu ze swoimi maskotkami, aby bawić się, poznawać ciekawostki o misiach, tych prawdziwych i pluszowych. Dzieci chętnie obejrzały bajeczki, których bohaterami były misie, śpiewały o nich piosenki, wykonywały piękne prace plastyczne, a zwieńczeniem obchodów tego dnia, był poczęstunek – przysmak misiów – chrupki z miodem!

21 lis

Muchomorki z wizytą w sali edukacyjnej Ognik

Dnia 21 listopada 2018 roku grupa przedszkolna „Muchomorki” pojechała do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Celem wycieczki były zajęcia w edukacyjnej sali bezpieczeństwa przeciwpożarowego ,,Ognik”. W pomieszczeniu symulującym mieszkanie dzieci zobaczyły, co może się stać, gdy pozostawimy garnek na gazie, włączone żelazko czy też suszarkę w pobliżu wody– wystarczy chwila nieuwagi, by znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia,a nawet życia.

Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały krótkie bajki edukacyjne i dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia. Bardzo dziękujemy panu strażakowi, który przeprowadził zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Przedszkolaki zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!