28 lut

Dary dla kociaków

Informujemy, że do Zielonogórskiego Schroniska trafiły dary, które nasze Przedszkolaki zebrały dla potrzebujących kociaków z okazji Światowego Dnia Kota, odbywającego się w naszym Przedszkolu 15 lutego. Zebrano karmę, oraz przysmaki, z których na pewno ucieszą się bezdomne zwierzaki. W podzięce otrzymaliśmy od pracowników schroniska upominkowy dyplom, który prezentujemy poniżej.

Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z naszych dzieci. Wykazały się One chęcią pomocy, zrozumieniem oraz wielkimi serduszkami.

Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie oraz umożliwienie włączenia się dzieci w akcje charytatywne organizowane na terenie naszego przedszkola.

 

 

 

21 lut

Mały mistrz mowy polskiej

21 lutego w Miejskim Przedszkolu nr 44 odbył się przegląd poezji, podczas którego dzieci z każdej grupy wykazały się szczególną umiejętnością pięknej recytacji wierszy, które samodzielnie oraz z pomocą rodziców, przygotowały na ten dzień. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej zabawy językowej, którą poprowadziła Pani Wioletta Przybylska z Biblioteki w Zawadzie. Dzieci bardzo dobrze spisały się podczas występu na forum grupy, pokazały wspaniały kunszt i mimo młodego wieku, zaprezentowały wysoki poziom, ku zdziwieniu wychowawców i nawet Pana Dyrektora. To miłe i pouczające doświadczenie sprawiło dzieciom wiele radości, tym bardziej, że wszyscy uczestnicy obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

20 lut

Konkurs Recytatorski klas I-III

19 lutego, we wtorek, odbył się szkolny Konkurs Recytatorski w kategorii klas I-III. Reprezentanci wszystkich klas wystąpili przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi, prezentując przygotowane utwory.

W Jury zasiedli pan Dyrektor Władysław Kondras oraz zaproszona instruktorka teatralna- Pani Kamila Winkler. Po burzliwych naradach zostało wyłonionych trzech zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach zielonogórskich:

Karol Limanówka – klasa I

Wojciech Daniszewski – klasa IIa

Ignacy Golczyk – klasa III

Nagrodę specjalną oraz II miejsce otrzymał Antoni Cieśliński.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

16 lut

Walentynki, walentynki – dla chłopczyka i dziewczynki

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.
Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”
A. de Saint-Exupery

14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki – dzień sympatii. Dominował u nas w tym dniu kolor czerwony. Przez cały poprzedzający  to święto tydzień funkcjonowała poczta walentynkowa. Podczas zajęć rozmawiano o tym, że kochać i lubić należy zawsze, każdego dnia, nie tylko od święta. Istnieje jednak dzień, w którym szczególnie głośno okazujemy swoje uczucia – Dzień Zakochanych, Dzień Przyjaźni. Dzieci bardzo chętnie tworzyły w domach i przedszkolu kartki i prezenty dla osób, które darzą sympatią, które kochają, z którymi lubią spędzać czas, bawić się i rozmawiać. Nie zabrakło zatem w naszej walentynkowej skrzynce kartek od i dla rodziców, rodzeństwa, kolegów i koleżanek. Nasze kochane przedszkolaki nie zapomniały również o swoich paniach, które ku wielkiemu zaskoczeniu również otrzymały kartki z serduszkami.

 

 

15 lut

Z wizytą w bibliotece

Dnia 12.02.2019r. dzieci z grupy Muchomorki wybrały się na zajęcia czytelnicze do biblioteki w Zawadzie. Pani Wioletka rozbudziła dziecięcą ciekawość na temat kotów, które swoje święto ochodzą 17 lutego. Światowy Dzień Kota został wymyślony przez Włochów w 1990 roku, a w Polsce jego obchody rozpoczęto w 2006 roku, pozyskując od razu rzesze sympatyków. Zorganizowane spotkanie miało nie tylko formę zabawową, ale też edukacyjną, mającą na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, często bezdomnym kotom. Młodzi uczestnicy wysłuchali więc różnych ciekawostek dotyczących kotów m. in. zapoznali się z historią udomowienia kota, ich znaczenia w różnych kulturach, poznali przesądy i przysłowia związane z kotami, ich nawyki żywieniowe i zachowania.


Dużo radości sprawiło dzieciom kolorowanie „kocich sylwet” i nadawanie im imion. Na koniec dzieci zaśpiewały poznane piosenki o kotach i otrzymały od pani Wioletki dyplom z podziękowaniem za udział w zajęciach.

15 lut

Światowy Dzień Kota w przedszkolu

„Chodzi swoimi drogami,

cichutko miauczy czasami,

chętnie wskakuje na płot.

To zwierzę nazywa się …” .

Wszystkie dzieci od razu zgadły, o kim mowa. Chodziło oczywiście o kota. Na całym świecie 17 lutego swoje święto obchodzą właśnie koty. Dnia 15.02.2019 r. zajęcia i zabawy w przedszkolu zdominowała tematyka związana z obchodami Światowego Dnia Kota. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, śpiewały lubianą przez wszystkie dzieci piosenkę „Kotek czyścioszek”, naśladowały kociaki, pokonywały tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o „Kocie w butach”.
Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

W tym dniu zorganizowaliśmy zbiórkę przysmaków dla kociaków, które podarujemy milusińskim przebywającym w schronisku.

Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom i rodzicom.