30 sty

Podsumowanie I semestru

W piątek 24 stycznia br. uczniowie klas I – III spotkali się na apelu podsumowującym pierwszy semestr 2019/2020. Obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała wszystkim wydarzenia, uroczystości i ważne chwile w szkole. Następnie nagrodzono tych uczniów, którzy wyróżnili się w swoich klasach. Atrakcyjne nagrody zakupili rodzice.

 

 

29 sty

Wyjazd do Sali Zabaw „Arek”

W środę  29.01.2020r.  przedszkolaki  wybrały sie ze swoimi wychowawczyniami do Sali Zabaw „Arek” w Zielonej Górze. Po miłym powitaniu przez Panie dzieci z radością rozpoczęły swobodną zabawę. Głównymi atrakcjami był: basen z piłeczkami, tory przeszkód, zjeżdżalnie, huśtawki, trampolina i samochody. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a pobyt ten dostarczył im wielu wrażeń. 🙂

                                    

26 sty

Z wizytą u Biedronek…

Ferie to czas odprężenia i relaksu. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków odwiedził nas Pan Policjant, który przypomniał  zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa.  Uświadomił jakie  zagrożenia wynikają z zabaw w miejscach niedozwolonych  i  o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni czy zbliżania się do nieznajomych osób.

                    

             

           

23 sty

ZADANIA NA KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR”

    

27 uczniów naszej szkoły z klas II-VII weźmie udział 19 marca
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” 
w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.
Dla wszystkich chętnych zamieszczam zadania na ferie. 
Wystarczy zeskanować QR cod za pomocą smartfona lub tabletu,
aby uzyskać dostęp do aplikacji.

 

 

 

22 sty

W pałacowej bibliotece w Starym Kisielinie

22 stycznia grupa Muchomorków wybrała się pociągiem do Starego Kisielina, by tam uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych. Siedziba biblioteki znajduje się w pałacu, dlatego wszyscy  mogli poczuć się jak książęta i księżniczki. Opowieść o marzeniach pozwoliła dzieciom przenieść się w świat fantazji. Nowe miejsce zachwyciło nasze Przedszkolaki. Ogromną radość sprawiły im czytane bajki, wspólne gry i zabawy oraz słodki poczęstunek przy herbatce przygotowanej przez panią bibliotekarkę. Zachwyceni przemiłą atmosferą zajęć już planujemy kolejne podróże.

22 sty

Miesiąc Zdrowia

W ramach rozpoczętego w świetlicy szkolnej Miesiąca Zdrowia uczniowie pracując w grupach wykonali piramidy zdrowego żywienia. Do pracy wykorzystaliśmy tablety, z których uczniowie wyszukiwali informacji na temat zasad zdrowego odżywiania.

Jest to pierwszy etap naszych prac. Kolejny już w piątek- zdrowe warsztaty kulinarne, na których stworzymy pyszną sałatkę owocową!

21 sty

Matematyka vs Dinozaury

 

We wtorek na zajęciach kreatywnych dzieci uczyły się matematyki inaczej. Pracowały z tabletami,  rozwiązywały działania matematyczne w formie zabawy. Najwięcej radości sprawiła im gra edukacyjna „Matematyka vs Dinozaury”. Opowiada ona o dinozaurach i jaskiniowcach, a zadaniem graczy jest zdobywanie kolejnych poziomów, na których czekają nowe przygody.

 

21 sty

„Kaczka Cudaczka”

21 stycznia w Przedszkolu mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Kaczka Cudaczka” przygotowane na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”, który po raz pierwszy opublikowany został w 1939 roku.  Bohaterka wiersza, Kaczka Dziwaczka (w przedstawieniu Kaczka Cudaczka) cechowała się niecodziennym zachowaniem i wyglądem (m.in. znosiła jaja na twardo i miała czubek z kokardą, a przy tym, na przekór kaczkom, czesała się wykałaczką). Naturalnie, mieszkała nad rzeczką opodal krzaczka  lecz zamiast trzymać się rzeczki robiła piesze wycieczki (do fryzjera, apteki). Poszła nawet do praczki – kupować pocztowe znaczki.

Spektakl rozśmieszył naszych widzów, pozwolił miło spędzić czas oraz dostarczył okazji obcowania ze sztuką od najmłodszych lat.