30 kw.

MP 44_ na jakich zasadach startujemy 06.05.2020_przeczytaj_odpowiedz

Zielona Góra, 30 kwietnia 2020r.

 

 

Szanowni Państwo!

 

Informuję, że od 6 maja 2020r. (środa) otwieramy Miejskie Przedszkole nr 44 (funkcja opiekuńcza)  – przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

 

Prosimy o przekazanie konkretnej informacji zwrotnej, czy poślecie Państwo swoje dzieci do Przedszkola –  w nieprzekraczalnym terminie: 04.05.2020r. (poniedziałek), godz. 12.00.

Informację zwrotną przesyłamy na adres mailowy: psp.zawada@interia.pl  lub przekazujemy telefonicznie konkretnym Wychowawczyniom. Powyższa informacja jest niezbędna do zorganizowania bezpiecznej pracy oraz zapewnienia wyżywienia.

We wtorek – 05.05.2020 – zapoznamy Państwa  – przede wszystkim drogą elektroniczną –     z procedurami  dotyczącymi przyprowadzania dzieci do Przedszkola oraz pozostałymi zasadami .

Liczymy na pełną współpracę z nami!

Dużo zdrowia!

Władysław Kondras

30 kw.
Drodzy Rodzice!

          Każdy ma swój punkt widzenia, swoje zdanie, mamy prawo je mieć. Oczywiście z poszanowaniem tych, którzy inaczej niż my, patrzą na różne zjawiska. I tak jest dobrze.

       Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony: madrzy-rodzice.pl

      Autor tejże strony porusza wiele tematów, często trudnych. Dużo ciekawych artykułów dotyczących każdej sfery naszego życia.

http://madrzy-rodzice.pl/wp-content/uploads/2018/04/madrzy-rodzice-logo-na-strone.png

Pozdrawiam serdecznie

Renata Bator – pedagog przedszkolny

29 kw.

Dzień Ziemi

Uczniowie klas I-II tworzyli na edukacji informatycznej plakaty z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego na całym świecie 22 kwietnia.

Zapraszamy do obejrzenia pięknych prac naszych uczniów!

 

 

27 kw.

Przedszkolaki w akcji

Witajcie, po raz kolejny prezentujemy zdjęcia naszych wychowanków, którzy pod  czujnym okiem rodziców, z wielkim zaangażowaniem wykonują wiele prac. Dziś wytwory m.in. Kornelki K. , Julii G., Maksia Z., Jagódki F. oraz Tobiasza B. Oczywiście dziękujemy za Waszą obecność, wytrwałą pracę, ciepłe pozdrowienia!

Trzymajcie się zdrowo!!! Pozdrawiamy!!!

Nauczycielki Przedszkola

             

24 kw.

Trzymaj Formę… propozycja nr 2

SAŁATKA Z PIECZONYM BATATEM I CIECIERZYCĄ

Propozycja Bartka z klasy VIII

Składniki : – miks sałat 1/2 opakowania – cebula czerwona 1/4 – papryka czerwona 1/2 – batat 1/2 – pół szklanki ciecierzycy ze słoika – ser feta – garść (50 g) – papryka słodka, papryka ostra, oregano, sól, pieprz, – oliwa z oliwek. Dressing: – 2 łyżki oliwy z oliwek, – 1 łyżka wody, – 1 łyżeczka musztardy, – 1 łyzeczka miodu, – 1 łyżeczka soku z cytryny, – sól, pieprz.

Przygotowanie : Odcedzoną ciecierzycę przelewamy wodą i przekładamy do miski. Batata kroimy w kostkę. Ciecierzycę i batata przyprawiamy solą, pieprzem, papryką słodką, papryką ostrą i oregano. Skrapiamy oliwą z oliwek i dokładnie obtaczamy w marynacie. Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni, przez 20-25 minut. Pozostałe składniki sałatki kroimy i łączymy razem. Na koniec polewamy przygotowanym dresingiem i dodajemy upieczone, ostudzone warzywa.

24 kw.

„Światłem malowane”

Uczniowie klas 6-8 tworzyli na informatykę zdjęcia Światłem malowane.

Przesłali mnóstwo pięknych, kolorowych, światłem malowanych zdjęć. Utrwalili w kadrze wschody i zachody słońca, obrazy drzew i kwiatów, różne cienie (ludzi i przedmiotów), bawili się sztucznym, barwnym światłem itp. Wykazali się kreatywnością i pomysłowością.

Swoimi zdjęciami pokazali piękno otaczającej nas przyrody i jest to ich mały wkład w Światowy Dzień Ziemi, który obchodziliśmy w środę 22.04.

Ich prace można zobaczyć w galerii klikając na poniższy link:

https://drive.google.com/drive/folders/1bx_6go9ZBT33cBu9Nc-dqVIflhYJrCnV?usp=sharing

 

21 kw.

Drodzy Rodzice!

          Dzieci mają mnóstwo energii, ogromną potrzebę bycia wszędzie, są ciekawe świata, nigdy się nie męczą 🙂

Dla dzieci jest mnóstwo propozycji, jak ciekawie im zorganizować czas, jak pomóc im w nauce, jak się bawić, co oglądać, co czytać, czego słuchać, itd.

           A ja chciałabym zaproponować coś dla dorosłych, na wieczór, do słuchania, oglądania, relaksu po kolejnym dniu…

NINATEKA  to ogromny zbiór spektakli teatralnych, słuchowisk, opery, muzyki, filmów, fotografii, jednym słowem: kopalnia sztuki wszelakiej.

 

Zachęcam do odwiedzenia i skorzystania z ich bogatych zbiorów.

https://ninateka.pl/

 

Pozdrawiam serdecznie

Renata Bator – pedagog przedszkolny