14 cze

Spotkanie rodziców uczniów przyszłej pierwszej klasy z dyrektorem i wychowawcą

Zielona Góra, 9 czerwca 2022 r.

Zapraszam Rodziców oraz Dzieci przyjęte do klasy pierwszej na spotkanie z wychowawcą klasy oraz dyrektorem Zespołu Edukacyjnego nr 8 w Zielonej Górze.

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 czerwca (wtorek) ok. godziny 17:15 w świetlicy szkolnej – tuż po zakończeniu spotkania pożegnalnego grupy przedszkolnej.

Na spotkaniu przedstawione zostaną informacje dotyczące rozpoczęcia nauki w roku szkolnym 2022-2023.

W. Dejnega, wicedyrektor ZE 8 w Zielonej Górze

12 cze

Ginące Zawody i Umiejętności

W maju dzieci z klasy II a fantastycznie bawiły się Ochli. W tych dniach w Skansenie miało miejsce wydarzenie Ginące Zawody i Umiejętności. Dzieciom udało się zobaczyć rzemieślników i twórców ludowych, którzy w scenerii zabytków, wiejskich zagród prezentowali dawne prace i podstawowe umiejętności.

M.H.

Zapraszamy do galerii. Kliknij w zdjęcie.

11 cze

Wycieczka do Poznania

Dnia 8 czerwca br. uczniowie drugiej i trzeciej klasy pojechali na wycieczkę do Poznania. Spacerowali po Starym Mieście, zobaczyli kolorowy Ratusz, gdzie o godzinie 12:00 obejrzeli „trykające” się na wieży ratuszowej koziołki. Odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania. Dowiedzieli się, jak powstaje najbardziej znany przysmak w regionie, z czego się składa, jak smakuje oraz skąd wzięła się nazwa Rogali  Świętomarcińskich. Wzięli też udział w warsztatach, gdzie zrobili pyszne rogale. Następnie podróżnicy pojechali do ZOO, gdzie zobaczyli słonie, wilki, tygrysy, żyrafy i wiele jeszcze innych zwierząt. Zwiedzający po ZOO poruszali się kolejką. Mali turyści z wycieczki wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

Chcesz zobaczyć, co widzieli turyści w stolicy „Pyrlandii”, kliknij w zdjęcie.