27 mar

Dzień Babci i Dziadka!

W tym roku Dzień Babci i Dziadka odbył się 27 lutego, dokładnie w tłusty czwartek, więc słodkości tego dnia było co nie miara.

O godz. 16:30 w Sali Wiejskiej w Zawadzie pojawili się zaproszeni goście:  Wójt Gminy Zielona Góra Pan Mariusz Zalewski z przedstawicielami władz samorządowych,  Ksiądz Proboszcz Krzysztof Kocz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Elżbieta Januszewska, przewodniczący działających na terenie Zawady, Krępy, Jan i Stożnego stowarzyszeń i organizacji społecznych. Jednak najważniejsi widzami byli Babcie i Dziadkowie uczniów naszej szkoły.
Wszystkich obecnych w bajkową podróż  przenieśli niezwykle utalentowani aktorsko uczniowie klas I-III.
Na scenie jako pierwsi wystąpili Najmłodsi, prezentując piosenki i wierszyki o dziadkach. Następnie uczniowie klasy III b przenieśli nas w bajkowy świat Jasia i Małgosi w nieco nowoczesnej odsłonie, aby potem powrócić do niezwykle ciekawej i wszystkim nam doskonale znanej bajki o Czerwonym Kapturku w wykonaniu klasy II i III a. Grę aktorską uczniów  przeplatały skoczne piosenki i moc życzeń dla kochanych Babć i Dziadków.
Tegoroczne występy zwieńczył Krakowiaczek, który odtańczyli uczniowie klasy III a. Swoje umiejętności zaprezentowały również cheerleaderki. Wspaniałe widowisko zostało nagrodzone gromkimi brawami. Z niecierpliwością oczekujemy przyszłego roku!
Marlena Rochmińska